Jump to content
Scavenger

Christina Aguilera

Recommended Posts

Christina+Aguilera+B2B.png

 

 

Christina María Aguilera (ur. 18 grudnia 1980 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka i autorka tekstów.W 1999 przykuła uwagę światowych mediów dzięki debiutanckiemu albumowi zatytułowanemu Christina Aguilera. Płyta okazała się ogromnym sukcesem komercyjnym, a trzy pochodzące z niej single − "Genie in a Bottle", "What a Girl Wants" i "Come on Over Baby (All I Want Is You)" − osiągnęły pozycje #1 notowania Billboard Hot 100. Dzięki hiszpańskojęzycznemu krążkowi Mi Reflejo (2000) oraz paru współpracach z innymi artystami Aguilera zdobyła międzynarodową popularność. Po rozstaniu z dotychczasowymi managerami wokalistka przejęła kreatywną kontrolę nad etapem tworzenia swojego drugiego albumu studyjnego, Stripped (2002). Wylansował on przebój "Beautiful", który pomógł w promocji medialnej materiału. Kolejny album, Back to Basics (2006) − łączący w sobie R&B i hip-hop z gatunkami popularnymi na przełomie pierwszej i drugiej połowy XX wieku, spotkał się z pozytywnym przyjęciem artystycznym oraz sprzedał się w ilości ponad pięciu milionów egzemplarzy, a do dziś uchodzi za najbardziej sukcesywne z wydawnictw Aguilery. Czwarty i piąty albumy studyjne wokalistki, Bionic (2010) i Lotus (2012), przez krytykę przyjęte zostały skrajnie, uzyskując mieszane recenzje, ponadto nie okazały się sukcesem komercyjnym, jakiego oczekiwano. W 2010 roku Aguilera zadebiutowała jako aktorka, występując w filmie muzycznym Burleska. Do 2011 roku Aguilera sprzedała około pięćdziesiąt milionów egzemplarzy swoich albumów. Jest pięciokrotną laureatką nagrody Grammy, a także jedyną żeńską artystką poniżej trzydziestego roku życia, która znalazła się w zestawieniu "100 najwybitniejszych wokalistów wszech czasów" magazynu Rolling Stone.

 

 

DYSKOGRAFIA

 

1999: Christina Aguilera

2000: Mi Reflejo

2000: My Kind of Christmas

2002: Stripped

2006: Back to Basics

2010: Bionic

2012: Lotus

 

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Christina_Aguilera

 

PRZYKŁAD TWÓRCZOŚCI

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

Polecam tez wykonania live:

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OidNhEHk1LQ

 

Co myślicie o tej niezwykle utalentowanej artystce o anielskim głosie?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bardzo lubię Christinę. Często słucham. Głównie na youtube, bo lubię też popatrzeć sobie na teledyski :P W sumie to nawet początki jej kariery nawet mi się podobały, w odróżnieniu od Britney, którą polubiłam dopiero przy chyba 3 płycie. Christina ma bardzo ciekawy głos. Ulubione piosenki? Chyba najbardziej lubię Lady Marmolade i Beautiful. Ale słuchać lubię chyba wszystkiego w jej wykonaniu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiecie, że Bionic ma specjalną edycję, w której jest okładka w 3D 3D 3D? +o 4 strony dłuższy booklet i 5 dodatkowych utworów.

 

 

Ogólnie to polecam każdemu zapoznać się z płytą Back to Basics ♥ Jest świetna ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma fajny głos, ale jej piosenki - te kilka, które słyszałam - jakoś niespecjalnie mi się podobają. Ale tam. Każdy ma swój gust.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam ja jest świetna ;) a album Bionic jest super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak przypomnę o temacie i napiszę o tych utworach:

 

[video=youtube]

 

Jest taki wzruszający, aż płakać się chcę ♥ ( ;_; ) Piękny tekst. ♥

 

Polecam też to

[video=youtube]

 

Perełka na Bionicu, świetny utwór, wyróżnia się z twórczości Xtiny i szkoda, że nie został singlem (chociaż sama Krysia chciała go na początku wydać, ale wytwórnia się nie zgodziła)

 

Ale zdecydowanie mój faworyt to:

 

[video=youtube]

 

Wątpię, żeby Wam się spodobał, ale kiedy ja go pierwszy raz usłyszałem to od razu się zakochałem, genialne ♥

 

[video=youtube]

 

Przy tym mam dreszcze ♥ Boski tekst, całość uważana za jeden z najlepszych utworów na B2B.

 

[video=youtube]

 

To jest bardzo żywiołowe, lubię słuchać. :P Szczególnie końcówka refrenu przypadła mi do gustu.

 

[video=youtube]

 

To jest takie seksowne i zmysłowe ♥ gadgdaga

 

A te wykonanie

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gSCrI6s_OGU

 

Przypomina trochę wykonanie S&M na jednej z tras Rihanny :-D Czyli ostro...

 

[video=youtube]

 

Na pewno to znacie. *.* W tym jest taka siła *.* I ten wokal ♥

 

[video=youtube]

 

Ciekawy tekst :P I muzycznie mój ulubiony na Lotusie.

 

[video=youtube]

 

Bardzo miło się słucha. ;)

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xFxhPdLsvM0

 

I na żywo też świetnie ♥

 

To tyle, jeśli ktoś będzie chciał to niech przesłucha, a dam więcej :-D

 

Ogólnie to mam zamiar zapoznać się z trasą promującą B2B, bo patrząc po niektórych filmikach to warto. :3

 

I dodam na koniec, że już się po uszy zakochałem w Xtinie i można mnie nazwać jej fanem ♥ Świetnie wygląda, muzyka genialna, a głos.. głos anioła ♥ Lepszy wokal niż wielu innych artystek, lepszy nawet od Tarji (w sumie to Tarji głos nie jest jakiś wybitny, jest utalentowana, ale wokal nie wyróżnia się, zwykły operowy i trochę ograniczony, a patrząc po utworach jakie właśnie przedstawiłem to Xtina świetnie używa swojego i śpiewa na wiele różnych sposobów sprawiając, że nigdy mi się nie znudzi)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słucham. Trochę nie po kolei. Zaczęłam od twojego faworyta na Bionic. Mnie również się to podoba. Nawet bardzo. Sexy i jest moc energii.

Birds of Prey - też niezłe... ale pierwsza myśl - kompletnie nie jak Christina! Mimo to przyjemne. Ona chyba lubi eksperymenty ;)

Resztę piosenek znam. Lubię jej słuchać, ma ciekawy, mocny głos i przede wszystkim - na żywo też jest świetna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie do końca moje klimaty, ale Bionic na plus :) Większość piosenek kojarzę. Można się zakochać w jej głosie. Jest tak mocny, że mam ciarki kiedy jej słucham :D Chyba najbardziej lubię połączenie: głos Christiny+pianino, dlatego moje ulubione piosenki to 'Hurt' i 'You lost me '. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam pojedyncze piosenki. Wracam czasem do Fighter, czy Hurt. Nietrudno też przyznać, że Christina śpiewać potrafi. Przesłuchałam kilka z zaproponowanych numerów i jakoś tak żaden właściwie mnie nie zachwycił, jedyne co to Desnudate spowodował, że przypomniałam sobie o Get Naked Britney :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie słucham Christiny, ale kilka piosenek znam. To właśnie "Fighter", "Dirrty", "Hurt" oraz "Oh Mother", które lubię. Głos ma wspaniały, może z nim zrobić wiele rzeczy, wielki talent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkąd skończyłam z moim poprzednim gustem muzycznym, popowe gwiazdy nie potrafią mnie już do siebie przekonać. Tak samo jest z Kryśką - nie lubię jej twórczości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lubię jej głos, chociaż większości jej piosenek (tych najnowszych zwłaszcza) nie trawię :)

Lubię "Moves like Jagger" z M5, zajebisty kawałek :D Swojego czasu szalałam też na punkcie "Hurt" i "Beautiful", przepiękne wyciskacze łez. No i "Candyman" to do dziś jedna z moich ulubionych. Kocham tańczyć do tego kawałka!

 

[video=youtube]

sweet, sugar, candyman!

 

 

Krysia kiedyś była niesamowita, teraz mnie nie zachwyca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słucham. Trochę nie po kolei. Zaczęłam od twojego faworyta na Bionic. Mnie również się to podoba. Nawet bardzo. Sexy i jest moc energii.

Birds of Prey - też niezłe... ale pierwsza myśl - kompletnie nie jak Christina! Mimo to przyjemne. Ona chyba lubi eksperymenty ;)

Resztę piosenek znam. Lubię jej słuchać, ma ciekawy, mocny głos i przede wszystkim - na żywo też jest świetna ;)

 

To pewnie też lubisz (a jak nie znasz to spodoba Ci się) to http://www.youtube.com/watch?v=8tgGMrpnnQw ^^

 

A to jest dość ciekawy utwór

Mało znany, żartobliwy. No i też nie brzmi tu jak ona.

 

Znam pojedyncze piosenki. Wracam czasem do Fighter, czy Hurt. Nietrudno też przyznać, że Christina śpiewać potrafi. Przesłuchałam kilka z zaproponowanych numerów i jakoś tak żaden właściwie mnie nie zachwycił, jedyne co to Desnudate spowodował, że przypomniałam sobie o Get Naked Britney :P

 

Get Naked mnie przeraża ;-;

 

Ja lubię jej głos, chociaż większości jej piosenek (tych najnowszych zwłaszcza) nie trawię :)

Lubię "Moves like Jagger" z M5, zajebisty kawałek :D Swojego czasu szalałam też na punkcie "Hurt" i "Beautiful", przepiękne wyciskacze łez. No i "Candyman" to do dziś jedna z moich ulubionych. Kocham tańczyć do tego kawałka!

 

[video=youtube]

sweet, sugar, candyman!

 

 

Krysia kiedyś była niesamowita, teraz mnie nie zachwyca :D

 

Też to kocham ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scav, świetne propozycje ;)

Myślę, że Prima Donna trafia już do moich naj Christiny ;) a Bobblehead? świetne! takie lubię - inne. A fragment: "But wait, like, like what like, like what? I don't get it, like what, what really?" - świetne :P

Chyba będę musiała się zabrać za przesłuchanie całej płyty na spokojnie ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Bionicu są i świetne ballady, i takie utwory jak właśnie Prima Donna czy Bobblehead, więc bardzo polecam. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niuch niuch... Coś mi tu śmierdzi... Fuj! To woń autorytaryzmu.

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.