Jump to content
Seppo

Nasze ulubione postacie z komiksów/bajek

Recommended Posts

Jak w temacie ;)

 

W moim wypadku (jak widać po awatarze) kręci mnie Batman od około 10 lat ;) Fanatyzm zainicjowała gra z gazety Naj - "Batman: Sprawiedliwość Ponad Wszystko". To była miłość od pierwszego wejrzenia. Potem zaczęło się - tworzenie pasa z gadżetami (tak na prawdę tata mi go uszył na maszynie), tworzenie samych gadżetów na podstawie zabawek i mojej wyobraźni, wielogodzinne zabawy na dworze (z owym pasem na wierzchu... Przyznam, że śmiesznie to wyglądało, a ludzie nie wiedzieli co to takiego ;)). Raz chciałem nawet przemalować fioletowego składaka na czarno, aby jak najdokładniej przypominał Batmobil :D

 

W pufie mam małą kolekcyjkę komiksów, filmów, gier, książek itd. (wrzucę przy okazji w najbliższym czasie;)).

 

A jak jest u was? macie jakieś ulubione postacie komiksowe/bajkowe?

 

Pochwalcie się! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy byłam mała byłam ogromną fangirl Włóczykija z Muminków :D

No bo, jak można się nie podkochiwać w tajemniczym podróżniku z harmonijką? :happy:

Poza tym aktor podkładający głos w polskiej wersji ma bardzo kojący głos..^^

 

Teraz postawiłabym na Sebastiana, czyli na lokaja od zadań specjalnych i nie tylko :happy:

Gotuje, sprząta, a jak trzeba to rozwali złodziejaszków zastawą stołową :P

tumblr_m58jib7p0u1qi24fko1_500.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ja tam wielbię Toma i Jerry'ego :) Świetna bajka, na której się wychowałem :) Chyba każdy zna, nie muszę ich przedstawiać, prawda? :D

 

Jeśli chodzi o mangę/anime... Bardzo lubię Hinatę z mangi "Naruto". Taka skryta w sobie, cicha, a jednocześnie potężna... [samowlew] Przypomnia mi mnie [/samowlew].

tumblr_m5w9dcqSYT1rz3yqco1_500.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz postawiłabym na Sebastiana, czyli na lokaja od zadań specjalnych i nie tylko :happy:

tumblr_m58jib7p0u1qi24fko1_500.gif

 

Taak... Znam Sebastiana :D Mały chłopak podpisał pakt z diabłem i w zamian dostał lokaja :D Moja koleżanka ma bzika na jego punkcie. Jara ją, że jest wysoki, rzuca widelcami i ma czarne ponętne włosy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już gdzieś wspomniałam kocham Marvela. Najbardziej chyba Avengers ♥ Ale o tym na końcu ;p

 

Co do kreskówek, to do dziś mam słabość do tej pani:

320px-Rei-hino-sailor-mars.jpg

Pamiętam jak rano oglądałam Czarodziejki z księżyca, a potem do późnego wieczora udawałam, że jestem jedną z nich i ratuje świat (a kto z nas tego nie robił? :D).

Poza tą bajką już z anime się nie stykałam (Pokemonów nie liczę, kochałam Brocka xD ), jakoś nie miałam czasu ani chęci oglądać Naruto albo jakiegoś innego tasiemca, chociaż stykałam sie z ludźmi, którzy polecali :) Może kiedyś?

 

Nie wiem czy to się liczy, ale moja kolejna miłość to "Power Rangersowy" Zielony xD

mmpr-rg-tommy1.jpg

Byłam smarkulą, ale sentyment pozostał ♥

 

A teraz uwaga, przedstawiam wam moje dziecko:

krecik.jpg

Kooooocham tę bajkę! To ona mnie wychowała (no i Czarodziejki xD). Miałam maskotkę Krecika i pomimo tego, że miałam trzy lalki z kompletem ciuszków i wózkiem, to on był moim ukochanym synkiem ♥

 

No i pora na komiksowych bohaterów. Nie mam jednego ulubionego, jest ich mnóstwo i wszystkich lubię tak samo. Postaram się kilkoro wyróżnić ;p

 

1. Cudowna Storm, którą w filmach gra jeszcze cudowniejsza Halle Berry

Storm.jpg

I marzenie, które nigdy się nie spełni numer 1: władać pogodą.

 

2. Skoro jesteśmy przy X-menie... Roque.

rogue_vol_3.jpg

Bardzo, bardzo ciekawa postać i ta moc! Mrrr, aż ciarki przechodzą!

 

3. Tony Stark! ♥

iron_man_in_avengers_movie-wide.jpg

No jak go nie kochać?!

( Marzenie nie do spelnienia nr 2: mieć kasę na to, żeby być superbohaterem xDDDD)

 

4. Thor, Loki i cała zgraja Asgardu. Uwielbiam ich, bo uwielbiam mitologię skandynawską (no dobra, mam na jej punkcie fioła), a że tak się złożyło, że Marvel zrobił z nich świetnych superbohaterów... no cóż, same korzyści :)

ThorVsLoki.jpg

Marzenie numer 3 - mieszkać w Asgardzie ♥

 

5. Hawkeye

3107846-2541633139-hawke.jpg

Kocham wszystkich łuczników świata. Sama nie potrafię strzelać (żal...naprawdę nie umiem!) więc może dlatego ;P Z racji tego kocham jeszcze Szmaragdowego Łucznika, Katniss Everdeen, Legolasa, Meridę Waleczną... no i wymieniać mogłabym bez końca :D

 

Dobra, starczy, bo was zanudzę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bardzo lubię Spidermana, czytałam trochę komiksów od kolegi i oglądałam filmy. Kto nie kocha człowieczka pająka? ;)

Jeśli chodzi o innych superbohaterów to oglądałam sporo ekranizacji, ale komiksów nie ruszyłam, bo nie mam jak, więc wielką fanką nie mogę się nazwać... Wszyscy byli ok, ale najbardziej przypadł mi do gustu Iron Man xD.

 

Co do anime/mang to też lubię Sebastiana (a Ciel mnie wnerwia), ale chyba najbardziej Mei Misaki z Another i Lucy z Elfen Lied. Przepadam też za Ozem i Alice z Pandora Hearts i za Afro Samurajem :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czarodziejka z Księżyca to mój ulubiony komiks. Najbardziej lubiłam tam Marsa i Venus :) ale chyba nie było tam postaci, której bym nie lubiła. Kolejną ukochaną mangą jest Neon Genesis Evangelion. Też raczej nie miałam tam ulubionej postaci, wszystkie lubiłam :P I Elfen Lied. Bardzo mi się podobało. Czytałam też kiedyś Dr Slump - Aralka była super :P Poza tymi tytułami raczej nie miałam do czynienia z komiksami :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propos bajek, widziałam dziś kawałek jakiejś nowej Pszczółki Maji w 3D. Porażka ;_; I do tego jakaś nowa piosenka na początku, bee ;_; (Jest u nas moja siostrzenica, to mimochodem patrzę trochę na te bajki)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kocham po prostu kocham Piotrusia Pana, nawet dzisiaj oglądałam, to moja ukochana bajka z dzieciństwa :) Chyba nigdy mi się nie znudzi :D

filepicker%2F5hLZUpc9QTWsahmsMtsw_piotru%C5%9B%20pan.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propos bajek, widziałam dziś kawałek jakiejś nowej Pszczółki Maji w 3D.

 

Że co proszę? Czekać jeszcze tylko na Teletubisie w 3D :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Teletubisie nie są w 3D? :D W każdym razie, bawią się w "polepszanie" starych bajek i wychodzi z tego jakieś badziewie x_X Widziałam kiedyś fragment jakiegoś nowego Puchatka, strach się bać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W każdym razie, bawią się w "polepszanie" starych bajek i wychodzi z tego jakieś badziewie x_X

 

A wiesz jakie kokosy na tym lecą? Ludzie widzieli Bambi w kinie lub na VHS, a teraz widzą to samo co 10-15 lat temu, tyle że z nałożonym efektem 3D lub z wyczyszczonym obrazem... No jak ryby do sieci :x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chojrak i jego "Czego się nie robi z miłości!" ♥

 

Poza tym wiele kreskówek z CartoonNetwork (Tego straszego i z lepszym logiem).

 

Słynny cytat z Tabalugi "Jakubie zrób mi loda", który wcześniej nie wzbudzał dziwnych podejrzeń :< Jak byłam mała lubiłam oglądać tę dobranockę i jeść kanapki z pieczonym boczkiem/szynką ; o

 

Johnny Bravo ma świetne teksty. ♥

" Hej, mała! Ja jestem piękny,

ty jesteś piękna, chodźmy do

mnie i pogapimy się na siebie."

Więcej

 

Król Julian i pingwiny! : D

" Jestem kobitką... nie do końca, to ja,król Julian. Gadać, kto odczuwał do mnie pociąg." Król Julian

 

" A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu. " Król Julian

 

Król Julian - cytaty "Pingwiny z Madagaskaru - cytaty

 

 

Ogólnie to bardzo lubię bajki i niektóre kreskówki i wiele ich oglądałam :D Mogłabym dłuuugo wymieniać te fajne postacie ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chojrak i jego "Czego się nie robi z miłości!" ♥

 

Jak mogłam zapomnieć o Chojraku??? Mam nawet koszulkę z nim :P Moim zdaniem dość mroczna bajka, ale bardzo ją lubię xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bardzo lubię Scooby Doo, od zawsze mi się podobały przygody całej załogi. Zawsze czekałem cały dzień na odcinki w telewizji. Lubię też Ruby Gloom i Makabrę, chociaż bajkę poznałem stosunkowo niedawno (kilka lat temu). Ruby dlatego, że pomaga swoim przyjaciołom i zawsze ma dla nich czas, a Makabra jest po prostu śmieszna. Uwielbiam też Mandy z "Mrocznych Przygód Billy'ego i Mandy". Nie wiem w sumie dlaczego, ale podobało mi się jej podejście do wszystkiego. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Teraz postawiłabym na Sebastiana, czyli na lokaja od zadań specjalnych i nie tylko :happy:

Gotuje, sprząta, a jak trzeba to rozwali złodziejaszków zastawą stołową :P

tumblr_m58jib7p0u1qi24fko1_500.gif

 

Sebastian jest genialny ♥ Ale chyba jednak po obejrzeniu pierwszego sezonu wolę Grella :happy: Jest on jednym z kosiarzy, jego kosą jest piła maszynowa :happy: i co najważniejsze, kocha się w Sebastianie xD

ccdf8065000693b24f3a9b29

Share this post


Link to post
Share on other sites
I teraz UWAGA' date=' Maggie zmieniła avatar, normalnie herezja. Ale jakoś tak mam fazę na Another i jestem teraz Mei Misaki .[/quote']

Dobre to jest? Słyszałam tak samo dużo negatywnych, jak i pozytywnych komentarzy ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kultowe są też:

- "Bliźniaki Cramp",

- "Labolatorium Dextera" z nieszczęsną Dee-Dee i jej "Dexter, a co to za przycisk?" ;)

- "Krowa i Kurczak"

- "Gęsia Skórka" - to bardziej taki serial dla młodzieży

 

Jakie jeszcze kultowe baje pamiętacie? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I teraz UWAGA' date=' Maggie zmieniła avatar, normalnie herezja. Ale jakoś tak mam fazę na Another i jestem teraz Mei Misaki .[/quote']

Dobre to jest? Słyszałam tak samo dużo negatywnych, jak i pozytywnych komentarzy ^^

 

Mi to się podoba, ale każdy woli co innego :P. Ogólnie to jest ciekawa fabuła, trochę tajemnicza (za pierwszym razem nie wszystko zrozumiałam) i są trupy :happy:. Jest chyba z 12 odcinków, to szybko obejrzysz i sama ocenisz ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.