Jump to content
Sign in to follow this  
Nightfall

Two For Tragedy

Recommended Posts

Wydaje się, że poszukiwanie ukrytych znaczeń w poprzednim wątku przebiegło dość gładko - utwór o podróżach i zamiłowaniu do przygód, nie był wyjątkowo zawiły. Przypuszczam, że tym razem może być trudniej :cool:

 

"Two For Tragedy"

 

Sleep Eden sleep

My fallen son

Slumber in peace

 

Cease the pain

Life`s just in vain

For us to gain

Nothing but all the same

 

No healing hand

For your disease

Drinking scorn like water

Cascading with my tears

 

Beneath the candle bed

Two saddened angels – in heaven, in death

 

Now let us lie

Sad we lived sad we die

Even in your pride

I never blamed you

 

A mother`s love

Is a sacrifice

Together sleeping

Keeping it all

 

No sympathy

No eternity

One light for each undeserved tear

 

Beneath the candle bed

Two souls with everything yet to be said

 

Tłumaczenie -> KLIK

 

___________

 

Jak rozumiesz utwór? Jego wybrany fragment lub całość? Może jest w nim jakaś wyjątkowa myśl, która jest dla Ciebie ważna? Może masz jakieś dodatkowe informacje, które mogą być pomocne w zrozumieniu treści?

 

Odszukałam kilka fanartów, które prawdopodobnie powstały dzięki fascynacji powyższym utworem:

KLIK KLIK KLIK KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze się zastanawiałem czy to jest tekst matki do dziecka czy to wszystko metaforyczne ( tak jak ostatnia częśc TPTP "Mother and Father") dochodzę do wniosku ze nie da się stwierdzić jednoznacznie

 

Końcówka zastanawiajaca odejście jako początek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Możliwe, że zmyślam.

Pesymistyczna wymowa. Dekadenckie przeczuje końca i bezsensu dalszej egzystencji. Wizja świata szarego, ponurego i nietrwałego. Idąc dalej tym tropem - choroba zwana życiem? Pogarda wobec życia czy siebie samego? Umartwone anioły to niewątpliwie podmiot i adresat. Oboje żywi, choć podmiot chce, aby było inaczej. Mam wrażenie, że on opowiada o śmierci w aspekcie fizycznym; duchowo jest już martwy.

 

Zawsze się zastanawiałem czy to jest tekst matki do dziecka czy to wszystko metaforyczne ( tak jak ostatnia częśc TPTP "Mother and Father") dochodzę do wniosku ze nie da się stwierdzić jednoznacznie

 

Skłaniam się ku drugiej sugestii. To może być symbol pewnej bliskości, charakterystycznej dla tych osób.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.