Jump to content
Sign in to follow this  
Piotrek

Symphony X

Recommended Posts

Co prawda większość wątków o zespołach leży odłogiem, ale zaryzykuję i założę jeszcze jeden.

 

Symphony X to amerykański zespół, na który natknąłem się kiedy zacząłem się przyglądać grupom w których grali muzycy udzielający się u Arjena Lucassena (występują tam Russel Allen i Michael Romeo).

Po wejściu na stronę zespołu szybko zauważyłem, że można stamtąd ściągnąć 10 pełnych utworów (!), więc zacząłem je przesłuchiwać jeden po drugim. (NB. zajrzałem na stronę ostatnio i nie ma już takiej możliwości). Pomimo, że to co usłyszałem spodobało mi się, jakoś nie ciągnęło mnie do zapoznania się z resztą. Ostatnio jednak, dzięki last.fm usłyszałem sporo innych utworów, w tym większość płyty "Iconoclast" i dużą część "Paradise Lost".

 

Kilka utworów do zapoznania się:

 

Iconoclast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Russell Allen jest bogiem, na palcach jednej (no może dwóch rąk) policze obecnie wokalistów na podobnym poziomie, a jeśli chodzi o barwę to miazga To jest praktycznie poziom -nie bójmy się tego powiedzieć – jaki reprezentował kiedyś ś.p Ronnie James Dio. Dla samego jego wokalu czasem posłucham.

 

Muzycznie za to Symphony X lubie średnio, jak cały metal progresywny made in usa.

Co warto dodać że grupa może nie była pierwsza ale odniosła duży sukces budując pomost między power metalem a prog metalem, bo w zasadzie w stanach europejski power się prawie nie rozwijał. Za to ściśle wchodził w alianse z prog-metalem własnie dzięki takim grupom jak Symphony X.Stąd zespoły power metalowe z europy tam są często nazywane progresywnymi bo to się im zatarło trochę ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.