Jump to content
beatag60

Uriah Heep

Recommended Posts

Grupa powstała w 1969 roku, uważana za jedną z prekursorów heavy metalu.

Jedna z ich najpiękniejszych ballad uznana za jedną z największych w historii rocka:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JLZMMk8KZSU

Wątek otwieram na cześć zmarłego Trevora Bolder, basisty i wokalisty zespołu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja historia z Uriah Heep rozpoczęła się, kiedy tata wyciągnął pewnego dnia ich kompilację Still 'Eavy, Still Proud, same nagrania koncertowe. Za pierwszym razem urzekło mnie słynne Lady in Black, a teraz, gdy do nich wracam, chyba najbardziej trafiają do mnie pod względem muzycznym Blood Red Roses, Gypsy. O July Morning jakoś zapomniałam, może dlatego, że... w sumie, nie wiem, dlaczego. Może dlatego, że za każdym razem, kiedy ich sobie włączałam, miałam ochotę posłuchać czegoś szybkiego.

A głos Trevora chyba najbardziej odpowiada mi w Mr Majestic, szczególnie w tym pierwszym refrenie - ...Now I guess what's done is done.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słucham w zasadzie od... zawsze. :D Masa świetnych utworów, znakomite chórki, harmonie wokalne, które są znakiem firmowym zespołu. Praktycznie pierwszy zespół, który w hard'n'heavy zrobił taką "wokalność". Plus kultowe organy hammonda.

Grają od 46 lat, organizują kolejne światowe trasy, nagrywają nowe płyty, robią swoje, nie oglądają się na mody. Nie ma ich w mediach, ale fani rocka ich znają. Chciałbym, żeby Nightwish też taką drogą szedł i w takim wieku jeszcze grał i objeżdżał glob.

 

Bernie Shaw, który jest wokalistą Uriah Heep od niemal 30 lat (od 1986 roku), jest szóstym wokalistą grupy, tak szóstym :D. To też przykład na to, że mimo licznych zmian za mikrofonem, zespół gra, ma się dobrze i z tym ostatnim głosem może trwać przez dekady. Chociaż oczywiście są tacy, którzy nie uznają twórczości UH innej niż z Davidem Byronem (piewszym wokalistą, 1969-76, coś jak Tarja w NW)

 

 

Esencjonalny Heepowy strzał. :)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uriah Heep na dwóch koncertach w Polsce. :)

 

uriah%20heep-plakat2015.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.