Jump to content
Taiteilija

Zespół marzeń!

Recommended Posts

Teraz temat pomysłu użytkownika Izzy'ego, który akuratnie pozbawiony jest dostępu do internetu, zatem go wyręczam.

 

W tym wątku można popisać się kreatywnością, wyobraźnią i "pobawić się w Boga" we własnej głowie!

Każdy z was ma za zadanie opisać swój prywatny zespół muzyczny marzeń, dobierając dowolnych muzyków (żywych, czy umarłych nie ma znaczenia), w wybranym wieku (jak wiadomo niektórzy muzycy teraz nie wyrabiają, a kiedyś byli na rzeczy - przykład? Axl Rose z Gunsów. Wystarczy zaznaczyć wiek jeśli jest to istotne) i opisując ich funkcje w wymarzonym zespole.

 

Zaczynam ja! :blush:

 

Mój zespół marzeń...hmmm:

 

Tuomas Holopainen (instrumenty klawiszowe, kompozytor, tekściarz), Jim Morrison (wokal, sporadycznie teksty i komponowanie), Brian Jones (instrumenty dziwaczne: marimba, sitar itp. - to zawsze ciekawy wkład), Slash (gitara elektryczna i zabójcze solówki), Keith Richards (gitara elektryczna nr.2), Marco Hietala (bas i sporadycznie wokal), Charlie Watts (perkusja) i jako pomagier od orkiestry...tam, tam, tam, tam...Danny Elfman!

 

Boję się zapytać co by z tego wyszło! Filmowy hard rock and roll metalowo symfoniczny z elementami psychodelii? :happy:

Dorzuciłabym Sharon den Adel, lub Lori Lewis, ale to byłby już zbyt duży przesyt i dysonans.

 

Wasza kolej! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam nie potrzebuje takich marzeń, chociaż..?

Bo muzyka jest dla mnie niespodzianką.

Ale jednego jestem ciekaw, co by było jakby moi ulubieni wykonawcy grali razem, tak jak w projekcie Globus.

 

Co się stanie jak Sharon będzie w Nightwish, albo Katie Melua, :) albo Atb z Amethystium, Within Temptation z Amethystium itd. itp.

 

No nic szczególnego :D

 

@Taiteilija

yyy?

Hardrokendrolowy metal symfoniczny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam nie potrzebuje takich marzeń, chociaż..?

Bo muzyka jest dla mnie niespodzianką.

Ale jednego jestem ciekaw, co by było jakby moi ulubieni wykonawcy grali razem, tak jak w projekcie Globus.

 

Co się stanie jak Sharon będzie w Nightwish, albo Katie Melua, :) albo Atb z Amethystium, Within Temptation z Amethystium itd. itp.

 

No nic szczególnego :D

 

@Taiteilija

yyy?

Hardrokendrolowy metal symfoniczny?

 

W sumie ja też nie, ale lubię się zastanawiać jakby różni muzycy brzmieli razem - czyli w sumie tak jak ty.

O, i tak: Hardrockandrollowy metal symfoniczny! Czemu nie?Fantazja nie zna granic! Ale szczerze? Nie ma szans, żeby wymienieni przeze mnie muzycy (nawet gdyby wszyscy żyli i mieli sposobność) mogli się w takim zestawieniu dogadać - za duża mieszanina charakterów i stylów. Tuomas i Jim by się pożarli w ułamku sekundy jakby jeden drugiego chciał zdominować; widzę to w duszy - Dead Boy obrażony w jednym kącie, a Lizard King w drugim. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale czytając ten mix Hardrokendrolowy metal, to chyba coś by się z tego zjadło, zanikło. Bo te style są chyba dość podobne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój zespół marzeń to:

Jim Morrison-wokal i teksty

Keith Richards-gitara i czasem wokal

Jimi Hendrix-gitara

Charlie Watts-perkusja

Na gitarze basowej- Bill Wyman albo ja.

Brian Jones- wszelkie dziwaczne instrumenty. Sitar, marimba itd

 

Chyba, że zespół miałby grać troche cięższą muzykę to:

Axl Rose-wokal. Tylko tu zaznaczam, że mam na myśli Axla z lat 80 i początku 90.

Gitara-Jimmy Page

Gtara Basowa-Duff McKagan

Perkusja-John Bonham albo Steven Adler. Lubię ich tak samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

A ja się zastanawiam, co by powstało z połączenia Epiki, Nightwish i KoRnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja się zastanawiam, co by powstało z połączenia Epiki, Nightwish i KoRnu.

 

o matko... bałabym się takiego połączenia :D szczególnie jak tą Epice z Nightwishem Kornem by się zamieszało :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zespół marzeń to chyba byłoby tak (mniej więcej):

Kompozycje Tuo

Gitara - Slash/Satriani

Skrzypce - Garrett

Bas - Marco/ mój znajomy

Wokal - Floor+ Mathias z Turisas/Anette + Ville Valo

Klawisze - nie mam pojęcia, nie znam dobrych klawiszowców

Perkusja - Portnoy/Terrana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej ja chciałem się wkręcić, tylko poczekaj jak się czegoś nauczę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Acient, bo nie zdążysz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.