Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Simo

Pathfinder

Recommended Posts

Guest Simo

Pathfinder to polski zespół wykonujący symfoniczny power metal. Powstał w Poznaniu (moja krew xD). Dotychczas na swoim koncie mają dwa albumy studyjne - "Beyond the space, beyond the time" oraz "Fifth element". Nagrali też kilka coverów, m.in.

oraz
.

 

Mnie osobiście niesamowicie podobają się:

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile się nie mylę, to oni grali na zeszłorocznych Ursynaliach w Wawie. Więc jesli tak, to słyszałam (na żywo ^^) kilka piosenek, całkiem ok było, ale chyba nie na tyle żeby mnie jakoś bardziej wciągnąć. Chociaż, kto wie: może się jeszcze przekonam ;) To na razie przesłucham sobie powyższe propozycje i może jeszcze coś dodam.

 

Edit: Hm.. no brzmi to dla mnie trochę jak skrzyżowanie Stratovariusa z Wintersun :P Ale jednak czegoś mi tam brakuje, co by mnie porwało i przyciągnęło na tyle, aby przesłuchać jeszcze raz i jeszcze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ich bardzo lubię. Na Ursynaliach świetnie zagrali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

The Lord Of Wolves! Uwielbiam :) i więcej... Nie znam :D

 

Więc zapraszam do posłuchania :D Są świetni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysłowe kawałki, ciekawe zestawienia , fajnie grają- jednak mnie do siebie nie przekonali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trafiłam na nich przez przypadek no i nie powiem zaskoczyli mnie trochę bo to polskie i w ogolę.Zobaczymy co dalej będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz usłyszałem o nich na jakimś koncercie, kiedy siedząca obok mnie dziewczyna zachwycała się ich muzyką. Pomimo tego jakoś niczego z ich dorobku nie wyszukałem na YT. Dzisiaj dopiero, odwiedzając profil Escapista na laście postanowiłem spróbować co to takiego i bardzo mi się spodobały te 2 kawałki, których słuchałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

A czego dokładnie słuchałeś Piotrku ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Forever Young" i "Beyond the Space, Beyond the Time". Jeszcze dzisiaj poszukam czegoś więcej. Sprawdzę też gdzie można kupić ich płyty. Bardzo dawno niczego nie kupiłem, a jeśli mi się spodoba, to pewnie będę chciał wspomóc rodzimą twórczość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Aktualnie zespół poszukuje wokalisty, Szymuś (były wokalista) sobie poszedł od nich :(

 

Co jeszcze polecę ... "All The Mornings Of The World", "The Whisper Of Ancient Rocks", "Moonlight Shadow". Ogólnie obie ich płyty są świetne, polecam przesłuchać :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ich bardzo lubię. Na Ursynaliach świetnie zagrali :)

 

Powaga? Na Ursynaliach dali d.upy za przeproszeniem :) Dobrze że znałam ich twórczość znacznie wcześniej, bo wiem że stać ich na więcej.

Cover "Moonlight Shadow" był pierwszym kawałkiem Pathfindera z jakim miałam styczność i pierwsze wrażenie kiedy przeczytałam, że to Polski zespół: 'no nie może być...' : ) Jakieś 10 minut przyswajałam sobie fakt, że moi rodacy potrafią jednak robić dobrą muzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ja ich bardzo lubię. Na Ursynaliach świetnie zagrali :)

 

Powaga? Na Ursynaliach dali d.upy za przeproszeniem :) Dobrze że znałam ich twórczość znacznie wcześniej, bo wiem że stać ich na więcej.

Cover "Moonlight Shadow" był pierwszym kawałkiem Pathfindera z jakim miałam styczność i pierwsze wrażenie kiedy przeczytałam, że to Polski zespół: 'no nie może być...' : ) Jakieś 10 minut przyswajałam sobie fakt, że moi rodacy potrafią jednak robić dobrą muzę.

 

Miałem identycznie :) A co do Urysnaliów, nie mam pojęcia jak zagrali, bo mnie tam nie było :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jak ich słucham to pierwsze skojarzenie to DragonForce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem identycznie :) A co do Urysnaliów, nie mam pojęcia jak zagrali, bo mnie tam nie było :(

 

No to jeśli chodzi o Pathfindera to nie masz czego żałować : ) nie popisali się. Mimo wszystko nie skreśliłam ich, robią świetną muzykę.

Dla mnie największym odkryciem była wokalistka Agata Lejba-Migdalska, która udzielała się na albumie „Beyond The Space, Beyond The Time”. Boski sopran : ) Poszperałam w necie i okazuje się, że aktualnie współtworzy wraz z mężem i innymi byłymi członkami słynnej formacji Artrosis zespół Electric Chair ->

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

1048028_10152127670949979_1405560808_o.jpg

 

Chłopcy lubią ciekawe zdjęcia jak widać ;_;

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dla mnie największym odkryciem była wokalistka Agata Lejba-Migdalska, która udzielała się na albumie „Beyond The Space, Beyond The Time”. Boski sopran : ) Poszperałam w necie i okazuje się, że aktualnie współtworzy wraz z mężem i innymi byłymi członkami słynnej formacji Artrosis zespół Electric Chair ->

 

Dobre. W sumie sopran jest bardzo dobrą Pathfinder , dodaje bardzo klimatycznego klimatu .

W sumie po przerobieniu kilka miesięcy temu dyskografii Pathfinder (nareszcie :P) mogę powiedzieć jedno- wielbię . Najlepszy polski zespół od co .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.