Jump to content
Ancient

Diane and David Arkenstone

Recommended Posts

David Arkenstone

 

od końca lat 80. należy do najbardziej znanych twórców współczesnej muzyki instrumentalnej. Jego muzyka charakteryzuje się wyraźną fabularyzacją. Niemal wszystkie jego płyty mają tematykę fantasy, wiele z nich jest wydawana z załączonymi mapą i opowiadaniem. Jest to muzyka instrumentalna, niekiedy z partiami wokalnymi. Dominują w niej instrumenty akustyczne i syntezatory, łączone z gitarą i instrumentami klawiszowymi. Sam Arkenstone jako źródła swojej inspiracji podaje World Music, New Age, muzykę poważną i rockową.

 

Wydany w 1994 album Another Star in the Sky został nagrany w systemie Dolby Surround, jako pierwszy album artysty New Age. Album Quest of the Dream Warrior (1995) zawierał opowieść napisaną przez Arkenstone’a przy współpracy z pisarką fantasy Mercedes Lackey i zilustrowaną przez muzykę.

 

W 2000 Arkenstone otrzymał nagrodę New Age Voice w kategorii „Najlepsze nagranie” za płytę Caravan of Light.

 

Arkenstone komponuje także muzykę na potrzeby telewizji i przemysłu rozrywkowego. Komponował dla History Channel, Discovery Channel i NBC, jego muzykę można także usłyszeć w grach wideo World of Warcraft, World of Warcraft: The Burning Crusade, Lands of Lore 2 i 3, Emperor: Battle for Dune oraz Blade Runner

 

 

 

Diane Arkenstone

 

jest artystką tworzącą muzykę z nurtu ambient. Jej mąż David jest także muzykiem. Z wykształcenia jest śpiewaczką operową. We wczesnych latach kariery współwystępowała z przyjaciółką Melanie w duecie Enaid i Einalem.

Jej album „Jewel in the Sun” zadebiutował na 16 pozycji na liście Billboard’s New Age w momencie wydania (najwyższą pozycją było miejsce 11). Obecnie Diane ma już na koncie pracę przy ponad 40 albumach.

Diane i jej mąż David stworzyli swoją własną wytwórnię nazwaną Neo Pacifica. Oprócz własnej twórczości, wytwórnia produkuje albumy takich grup jak Earth Trybe, Enaid i Marquis Ensemble.

 

 

 

Ja oczywiście przedstawię kilka mi utworów, za duża dyskografia :D

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=d2NfTbb8bNc

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bJD2V5V-xhc

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wCe4uisTtbo

 

[video=youtube]

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na takie klimaty, trzeba mieć ten wyjątkowy, odpowiedni nastrój- przyznam jednak, ze jak już taki nastrój dopadnie powyższe kawałki świetnie go uzupełnią. Dobrze się słucha, bardzo intrygujący projekt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprawka projekty :) Albumy mają tego artystę, ale nie są pod tym samym projektem. Właściwie, jeśli się nie mylę chyba nie wszystkie utwory zostały razem przez ich oboje stworzone. Dlatego wspomniałem o tym duecie razem, bo jeszcze bym się pomylił co czyje, nie ma co się rozdrabniać :)

 

Ale do tego, jak i Amethystium, do tej muzyczki jakoś się przyzwyczaiłem i kocham to. Tak jak z gorzką czekoladą zaczynasz często jadać, to ci odpowiada. Klimaci to się do medytacji, to jest najlepsza muza w takim użytkowaniu :)

Już wspominałem, muzyka mi daje klimat, raczej nie staram się brać pod uwagę tego czy jest mi smutno czy wesoło. Słucham jej, bo mi nudno. A po za tym muszę mieć muzykę, jedna z niewielu rzeczy jakie mam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.