Jump to content
Sign in to follow this  
Freyja

Trail of Tears

Recommended Posts

Trail of Tears to norweski zespół łączący metal gotycki, symfoniczny i black.

 

Nagrali 6 płyt, w tym roku ma wyjść kolejna.

 

Ich debiut to raczej nic nowatorsiego, głównie wzorowanie się na prekursorach gotyckiego metalu. Dopiero na Disclosure in Red dodali swemu stylowi bardziej oryginalnego charakteru, który moim zdaniem najlepiej słychać na A New Dimension of Might (moim ulubionym zresztą) - i ten album polecałabym na początek. Free Fall into Fear to takie niezbyt udane odejście od wcześniejszej twórczości (praktycznie brak kobiecego wokalu, bardziej brutalnie, ciężej ale dla mnie to przerost formy nad treścią). Existentia jest jakby lżejsza i w pewnym sensie podobna (to tylko moje odczucia, więc się nie sugerujcie) do ostatniej płyty - Bloodstained Endurance, gdzie brak czytego męskiego wokalu, ale nadrabiają to melodyjnością, powerem i kompozycjami, które się nie nudzą - także polecam na początek.

 

A tak na początek:

 

A New Dimension of Might:

-

-

 

Bloodstained Endurance:

-

-

 

Ciekawostki

- Ronny Thorsen (growl) wystąpił gościnnie na albumie World of Glass Tristanii.

- Kjetil Nordhus (wokal / obecnie w Tristanii) był członkiem ToT w latach 2003 - 2006.

- W 2006 roku czterej członkowie ogłosili rozpad zespołu zostawiając Thorsena niejako "na lodzie", tuż przed trasą promującą najnowszą płytę (Existenta). Ronny postanowił jednak, że zespół będzie istaniał nadal i zwerbował nowych członków. To tak a'propos tego, że każdy zespół ma wzloty i upadki, czasem dochodzi do nawet tak drastycznych zmian składu. Nightwish nie jest tu wyjątkiem ;)

 

Edit:

Kilka dni temu ogłoszono decyzję o rozpadzie zespołu (w szczególy tu nie będę wchodziła). Jednak płyta zaplanowanoa na ten rok zostanie wydana i będzie ostatnią pod szyldem Trail of Tears.

No to trafiłam z tym tematem, nie ma co... ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie gotyckie rzeczy obok symfonicznych i folkowych to obszary jakie Maćki lubia najbardziej ;) ale jakoś nie zgłębiałem zbytnio ToT.

Niemniej te kawałki z pierwszej wskazanej płyty bardzo fajne z klimatem czuje pokrewieństwo trochę z niektórymi rzeczami Kredek bo też gotyk zaprawiony miejscami blackiem i lekko symfonicznymi wtretami a najbardziej to chyba z The Sins of Thy beloved mi się kojarzy.

 

To szkoda że się rozpadli, sporo zespołów jakoś kończy działalnośc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dość ciekawe muzyczne zestawienia stylów, ciut intrygujące- nawet fajne:) Szkoda więc, że ogłosili rozpad.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dość ciekawe muzyczne zestawienia stylów' date=' ciut intrygujące- nawet fajne:) Szkoda więc, że ogłosili rozpad.[/quote']

 

Możliwe, że Thorsen coś solo będzie próbował, albo nowy zespół założy, więc jest jeszcze nadzieja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.