Jump to content
Sign in to follow this  
megatherion

Haggard

Recommended Posts

Kiedyś, dawno dawno temu słuchałem sobie zespołu Haggard. Fajna kapela która grała średnowieczne rytmy połączone z metalem. Szeczególnie warta polecenia warta jest płyta "Awaking the Centuries" :) Miłe lekkie i przyjemne :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam tego zespołu, ale zainteresowało mnie średniowieczno-metalowe połączenie. Mógłbyś polecić mi jakieś utwory? :)

 

@Edit:

Słucham tytułowego utworu z krążka, który poleciłeś... Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony! Łączą w swojej muzyce wszystko, co kocham: bogate instrumentalizacje, przepiękne partie klawiszy, anielski kobiecy głos, ostre, gitarowe brzmienie, interesujące zmiany tempa, growl... Długo bym wymieniał. Chcę więcej. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo lubię Haggard mam ich wszystkie płyty, jedyna rzecz jaka mi przeszkadza to połowa wokali growl. Grają taką odmianę symfonicznego metalu, naznaczoną muzyką dawną i barokową. Mniej jest potężnej symfoniki, a więcej takich brzmień pojedyńczych instrumentów typu skrzypce,wiolonczela klawesyn, flet, obój. Pojawiają się też chóralne brzmienia. Lubię ich też nazywać "Bach-metalem", bo niektóre kawałki brzmią jakby Bach zagrał metal, ich muzyka przenosi w XV, XVI, XVII wiek.

Teksty nic wielkiego, ale przyjemne o Galileuszu, o Nostradamusie, ostatnio jakieś fantasy też, a nowa płyta ma być oparta na baśniach braci Grimm.

 

2 bardzo epickie numery

 

 

 

Krótszy "Bachowy" strzał ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ich dwie płyty: Awaking the Centuries i Eppur Si Muove. Dość dawno ich nie słuchałam, ale może po prostu mi przeszło, bo poznałam inne bardziej odpowiadające mi zespoły. Chodzi mi tu głównie o wokale: ten growl jest niespecjalny, niektóre żeńskie wokale też tak średnio mi się podobają. Ale fajny klimat stwarza muzyka; właśnie taki barokowo-metalowy, jak to Maciek opisał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haggard przełożył nowa płytę na XII 2013 roku cały rok ale na pewno warto czekac ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny zespół aczkolwiek dawno do niego nie sięgałem. Fajny wokal żeńsko - męski, od strony wykorzystania instrumentów też u nich nieźle, tylko czasem growl przeszkadza. Z ulubionych utworów: Per aspera ad astra, Eppur si muove, Awaking the Centuries, Chapter II - Upon Fallen Autumn Leaves, Chapter IV - The Sleeping Child.

 

Jestem również bardzo ciekaw ich nowego krążka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Też słucham. "Eppur si muove" doprowadza moich domowników do szału.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słucham i planuję zapoznać się szerzej z ich dyskografią, bo na razie mam tylko Tales Of Itheria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytałem ostatnio wypowiedź ldera Haggardu Asisa że nie wiadomo czy jednak płyta będzie w tym roku..nie wiem o co chodzi bo ostatnia zostałą wyadana w 2008. Podejrzewam że o pieniądze a własciwie ich brak i to chyba odpowiedź na pytanie dlaczego oficjalna strona zespołu wygląda jak sklep :D, dowiedzieć się tam coś cięzko za to kupić można wszystko od rzadkich wydań aż po najróżniejsze gadżety.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze, że w ogóle planują wydanie kolejnej płyty, bo już zaczynałam się martwić, że się nigdy nie doczekam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś liczył na płytę Haggardu w tym roku albo w ogóle w przyszłości, to chyba będzie trzeba obejść się ze smakiem. Album ten jest zapowiadany od 2008 roku :D. Grupa teraz ogłosiła krótką trasę na jesieni, więc się ich spytałem na fb, kiedy będzie ten nowy album. Odpowiedź przyszła - "someday", czyli podejrzewam pewnie nigdy go nie wydadzą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że problemem są pieniądze. Haggard nie robi muzyki opartej na kilku instrumentach, więc odpowiednie nagranie wszystkiego, zapłacenie muzykom itd - sporo kosztuje. To zespół, który zawsze zbiera świetne recenzje, jest doceniany w środowisku i przez koneserów, ale jakoś nie zdobył szerszej popularności. Nie mówię tu tylko o osobach słuchających metalu ogólnie, ale nawet wśród fanów symphonic metalu, zatem na zarobek ze sprzedaży płyt nie ma co zbytnio liczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie, zawsze wydawało mi się, że robią dość skomplikowaną muzykę. A taka nie znajduje szerokiej rzeszy fanów. Zdaje mi się, że podobnie jest z Ayreonem (A.Lucassen). Choć Arjen zaprasza do współpracy znanych wokalistów, a co za tym idzie - werbuje ich fanów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.