Jump to content
Sign in to follow this  
Adrian

Konkurs Urodzinowy 2017

Recommended Posts

Ladies and Gentlemen!

 

21.10. obchodzimy 5 rocznicę działalności serwisu. Z tej okazji mamy dla Was konkurs podzielony na 5 wyzwań ;) każdym z nich możecie wygrać atrakcyjne nagrody: koszulki, płyty i wiele więcej...

 

Regulamin, listę nagród, zadania oraz formularz konkursowy znajdziecie w linku poniżej:

http://nightwish.pl/konkurs-2017/

 

Zapraszamy do wzięcia udziału! :)

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serdecznie zachęcam wszystkich do udziału w konkursie urodzinowym Dream Emporium :D ! Motyw przewodni zabawy to: 5 wyzwań na 5 urodziny serwisu! Konkurs składa się z pięciu tur. W każdej turze macie zadanie-wyzwanie oraz kilka prostych pytań. Myślę, że biorąc udział w tej edycji konkursu, każdy znajdzie coś dla siebie i stworzy pracę w sposób, który lubi najbardziej. Zatem uruchamiajcie swoje talenty, wyobraźnię i do dzieła! Do wygrania mnóstwo atrakcyjnych nagród!

Przez cały tydzień możecie nadsyłać swoje odpowiedzi do I tury. (link w poście startowym). Proszę zapoznać się z regulaminem, a jeśli macie jeszcze jakieś pytania i wątpliwości - piszcie!

Zapraszam i życzę powodzenia :) !

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli już zupełnie nic nie da Ci się zrymować, to spróbuj napisać biały wiersz, ale preferujemy rymowane zwrotki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W I turze nadesłaliscie wiele pięknych prac, wykazaliście się pomysłowością i powiem szczerze, że nie będzie łatwo wybrać :)! Zapraszamy do zabawy w II etapie, wkrótce dowiecie się, kto został liderem w I turze. Powodzenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kochani! Pora na ogłoszenie wyników konkursu :)! 

 

I miejsce - aliisa - koszulka VOS + singiel Elan  

 

II miejsce - frieda_ch - singiel EFMB

 

III miejsce - justynad3 - naszyjnik Arabesque 

 

Wyróżnienie - aleksandra.pisarska.97 - nagroda niespodzianka 

 

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w I turze! Gratuluję zwycięzcom! Zachęcam do odpowiedzi w kolejnych turach. Przed nami jeszcze cztery etapy i mnóstwo nagród do wygrania:)

 • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oto jedna z nagrodzonych prac w I turze. Zwróćcie uwagę na ciekawy zapis wersów! Od razu wiadomo, o kim opowiada wierszyk! Autorce gratuluję pomysłu :)

 

 Energią wręcz kipi, gdy na scenę wbiega

Mały, lecz wielki sercem nasz kolega

Pod pachą gitarkę swą kochaną ściska

Patrzy – komplet pod sceną – więc humorem tryska

Uśmiechem swym szczerym fanów wnet ujmuje

V…? V się za nic tutaj nie zrymuje!

Układa na strunach palce swoje zręczne

Odpala… I już brzmi solo jego wdzięczne!

Riffy wplata w melodie, włosami zarzuca

Istny żywioł – tu skacze, tam pędzi, przykuca

Nuż z Floor piątki przybija, z T(u)omkiem wino popija!

Erno nań mówią – ja dodam, jeśli mnie ktoś spyta:

Niezwykłe to imię dla zdolnego hobbita. :D

 

Autor: frieda_ch

 • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkich szczęśliwych zdobywców nagród, w czasie trwania całego konkursu, proszę o przesyłanie swoich adresów np. w PW do Adriana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kochani ?!

 

II tura konkursu urodzinowego Dream Emporium dobiega końca. Dziękuję wszystkim, bo nadesłaliście bardzo ciekawe prace. Zwycięzców ogłosimy niebawem. Ale nie martwcie się, jeśli ktoś jeszcze nie wziął udziału to ma szansę w III etapie! Przed Wami bardzo ciekawe wyzwanie i jeszcze więcej nagród do wygrania! Powodzenia:)! http://nightwish.pl/konkurs-2017/iii-tura/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak oto prezentuje się lista zwycięzców w II turze konkursu! Ostateczny wybór nie był łatwy i dlatego postanowiliśmy wyróżnić aż trzy osoby!

 

I miejsce - winterheart - koszulka VOS + singiel Elan

II miejsce - zobmiekaczka - singiel EFMB

III miejsce - aleksandra.pisarska.97

 

1.Wyróżnienie - maciejkinder - nagroda niespodzianka

2.Wyróżnienie - warnke.sebastian - nagroda niespodzianka

3.Wyróżnienie - polaraxa12012000 - nagroda niespodzianka

 

Gratuluję zwycięzcom i bardzo dziękuję za wszystkie prace, które nadesłaliście do II tury. Zdaję sobie sprawę, że zadanie z III etapu jest dość osobliwe i potrzebujecie trochę więcej czasu na realizację tego wyzwania, ale wierzę w Waszą pomysłowość i kreatywność! Czekamy na projekty, powodzenia :)!

 • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wzruszająca i prawdziwa historia o tym, jak wiele znaczą dla nas słowa zawarte w utworach Nightwish. O tym, jak poezja wskazuje życiową drogę i pomaga zrozumieć trudną rzeczywistość...

 

Nightwish z jednej strony to doskonałe kompozycje, a z drugiej właśnie teksty, dlatego pytanie czy lubię liryki pisane przez Tuomasa, jest raczej retoryczne ;)

Który najbardziej? Myślę, że to mocno zależy. Są teksty, które przemawiały do mnie w wieku lat 12, a potem w miarę jak się człowiek robił starszy, tak i wyrastał z zapotrzebowania na nadmierny patos (jak widzimy po NW, Tuomasowi zajęło to trochę dłużej :>), a wzrastało z kolei zapotrzebowanie na teksty głębokie i poetyckie, bo i czym jest życie bez poezji? Życiem w sumie, bo w moim przypadku z poezji też się wyrosło ;) Ale no, wiecie o co mi chodzi. Uważam, że to jest coś pięknego, że NW rósł razem ze mną (a właściwie to ja z NW), a na kolejnych etapach życia doceniałam w ich muzyce coraz to nowe rzeczy.

Także pomijając patosy w stylu "my fall will be for you, so I will bleed forever" czy też sławne 'without you the poetry within me is dead". Są to klasyki, nie powiem, że nie i zawsze już będą wizytówką NW. Tak samo jak nieśmiertelne 'the scent of a woman was not mine" czy moje ulubione 'tapestry of chemistry' i 'carbon feast', które dla biologa jest po prostu strzałem w kolano z przytupem z półobrotu :D

Ale tekst, o którym chciałam tu napisać – pewnie doskonale wiecie o który mi chodzi i jak go interpretuję, jako, że znamy się na tym forum (i z niektórymi poza nim) już całkiem długo i na pewno nie raz nie dwa o nim pisałam. Tak, obviously, jest to tekst z The Poet and the Pendulum. Utworu, którego długo nie mogłam znieść tłumacząc się alergią na zbędny patos. I zdania co do jego początkowych części nie zmieniłam, jednakże tekst, o który mi tutaj chodzi, to jego końcowe wersy. Pozwólcie, że przytoczę, bo wcale nie znacie tego tekstu na pamięć, jak każdy szanujący się fan NW, ależ skąd! :D

 

Be still, my son

You're home

Oh when did you become so cold?

The blade will keep on descending

All you need is to feel my love

Search for beauty, find your shore

Try to save them all, bleed no more

You have such oceans within

In the end I will always love you

 

Gotowi na mój dwubułczan interpretacji pięciokrotnie stężony? :D

Otóż:

Wyjeżdża się z domu, idzie się w świat. Wychodzi się spod klosza, pod którym się dotąd żyło. I nagle okazuje się, że trzeba sobie zacząć radzić. Życie kopie w tę mniej szlachetną część pleców, a jak się ma pecha, to czasem i w twarz. Mocno. I różnie to bywa, raz pod wozem, raz pod wozem, jak to mawiają ;) I ten tekst jest właśnie o tym. Dziecko wraca na tarczy do domu, bo życie je bije. Do domu, gdzie wie, że zawsze znajdzie wsparcie, nieważne co by się działo. Ten tekst jest jak pocieszający rodzic. „Spokojnie, jesteś w domu, tutaj nikt ci nic nie może zrobić, życie cię tutaj nie dorwie". A dalej „Co się stało, że stałeś się taki chłodny, cyniczny?". Czyżby to życie cię tak zmieniło? Zyskałeś nowe spojrzenie na świat i już nie wydaje ci się taki przyjazny? Niestety tak to już wygląda, tak to już jest. 'The blade will keep on descending" – To, że oberwałeś od życia nie znaczy, że życie przestanie cię wystawiać na próbę. Zrobi to, a potem zrobi to jeszcze raz. Ale to jest normalne, naturalna kolej rzeczy, tak to już jest. Ale pamiętaj, że zawsze tutaj, u nas, znajdziesz bezpieczne schronienie, nieważne co by się działo.

'Search for beauty, find your shore" – Rób to, co ty uważasz za wartościowe, nie oglądaj się na innych, a w końcu znajdziesz to, co daje ci szczęście. „Try to save them all, bleed no more" – Pomagaj innym, ale w momencie kiedy zaczyna cię to niszczyć, przestań. Nieważne co o tobie pomyślą. 'You have such ocean within" – Masz w sobie tyle dobrego, niewyobrażalne pokłady współczucia, poświęcenia, empatii, dobra, miłości, które tylko czekają żeby się nimi podzielić. Jesteś dla nas niewyobrażalnie wartościowy i czas abyś poczuł się wartościowy i w swoich oczach. Pamiętaj, że my zawsze będziemy cię kochać i wspierać. „In the end I will always love you" – Nieważne co się stanie i gdzie się znajdziesz. Zawsze.

Widzicie? Ten tekst jest jak słowa wsparcia w ciężkich momentach. Podnosi na duchu, przypomina co powinno być ważne i dlaczego w ogóle się zaczęło robić to, co się robi, daje motywację do działania, a kiedy trzeba nawet i chęć do życia. To jest coś, co się chce usłyszeć od kogoś w momentach kiedy ma się ochotę powiedzieć, że 'mam dość'. You have such ocean within. Naprawdę chcesz się poddać teraz? I akurat w moim przypadku odpowiedź rzadko brzmi 'tak' :)

 

Autor:winterheart

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej, kochani :) !

 

Bardzo serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w III turze konkursu! Zadanie wcale nie jest takie trudne! Są za to duże szanse na wygraną! To nie musi być profesjonalny projekt, to nie musi być coś wielkiego, nie musicie robić idealnego szkicu. Ważne, by to był Wasz pomysł, "ubrany" w słowa i opatrzony dowolnym rysunkiem, dzięki któremu łatwiej będzie wyobrazić sobie projekt. Do dzieła, wierzymy w Waszą kreatywność i zdolności! My czekamy na prace - a na Was czekają nagrody :D !

Share this post


Link to post
Share on other sites

III tura zakończona :)! Dziękuję odważnym projektantkom, które nadesłały bardzo ciekawe prace! Brawo dziewczyny! Wszystkie wykazałyście się pomysłowością i kreatywnością! A nagrody wędrują do:

 

I miejsce - agata_gorska - koszulka VOS i Showtime, Storytime (2CD)

 

II miejsce - zuzapyrsz - singiel EFMB i naszyjnik Arabesque

 

III miejsce - elzbietae95 - singiel Elan

 

Wyrożnienie - kwiatkowskaren - zdjęcie z autografami zespołu

 

Gratuluję:)!

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w IV turze! Zadania i formularz w linku poniżej :)

http://nightwish.pl/konkurs-2017/iv-tura/

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oto niektóre prace naszych projektantek z III tury :)

https://www.dropbox.com/sh/0vh9my6qzmadcj9/AADsiTMrwX8FV4XK2HRW5T9ha?dl=0&preview=OutfitFloor.jpg

https://drive.google.com/file/d/0B-ly23t0UIAgNlQ5bkRfTC1xRjg/view?usp=sharing

https://i.pinimg.com/originals/9b/98/ec/9b98ecc3bc132cb69faf65020c024eab.jpg

https://www.dropbox.com/s/ovhchwz1cc4pya0/flr1.png?dl=0

http://imageshack.com/a/img922/3914/jC0v8I.jpg

http://imageshack.com/a/img924/5164/mPJr5K.jpg

 

Bardzo dziękujemy za Wasze piękne rysunki, szkice i pomysłową realizację tematu. To nie lada wyzwanie zaprojektować strój dla Floor Jansen! Gratulujemy, stanęłyście na wysokości zadania i bardzo żałujemy, że nie mogliśmy nagrodzić wszystkich prac...

Jak myślicie? Który strój wybrałaby Floor? Zapraszam do dyskusji ;)!

 • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakończyliśmy IV turę naszego konkursu! Wybór zwycięzców był dość trudny, ponieważ każdy z Was, realizując konkursowe wyzwanie, zaprezentował wysoki poziom artystyczny, wykazał się pomysłowością i...talentem. Przysłaliście różnorodne prace plastyczne, piękne zdjęcia oraz bardzo oryginalne interpretacje w formie pisemnej. Dziękujemy wszystkim za udział!

Nagrody wędrują do:

 

I miejsce - elzbietae95 - koszulka VOS + Showtime, Storytime (2CD)

II miejsce - lorisjoan - singiel EFMB + naszyjnik Arabesque

III miejsce - frieda_ch - singiel Elan

 

Wyróżnienia:

ala.kozik - nagroda niespodzianka

paulina105182 - nagroda niespodzianka

 

Gratulujemy serdecznie :D !

 

Jutro rozpoczniemy V, ostatnią turę naszej zabawy i podamy link do formularza konkursowego.

Stay tuned :)!

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kochani :) !

Ruszamy z długo wyczekiwaną, ostatnią już, V turą konkursu urodzinowego Dream Emporium!

To zadanie jest bardzo proste! Realizujecie je w dowolnej formie/technice. Do wygrania atrakcyjne nagrody! Zapraszamy serdecznie! Link ze szczegółami poniżej:

http://nightwish.pl/konkurs-2017/v-tura/

23244043_969490826558082_5525193365599869258_n.jpg?oh=f41144d51a48873256f6448e2d79c7f0&oe=5A678B3B

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kochani! Gorąco zachęcam Was do wzięcia udziału w konkursie urodzinowym! To już ostatnia tura i ostatnia szansa na wygranie wspaniałych nagród! Kolejne rozdanie dopiero za rok. To najprostsze zadanie tej edycji, więc nie zwlekajcie! Uruchomcie wyobraźnię, pokażcie, co drzemie w Waszych duszach i po swojemu zinterpretujcie Dream Emporium. Przypominam, że prace wykonujemy w dowolnej formie :) Nie zapomnijcie też o tym, że formularze można przesyłać do poniedziałku włącznie. Macie zatem cały weekend, więc działajcie! Czekamy na Wasze zgłoszenia :)!

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakończył się nasz Wielki Konkurs Urodzinowy! W imieniu Ekipy Dream Emporium dziękuję wszystkim, którzy wzięli w nim udział! Przysłaliście mnóstwo pięknych odpowiedzi, ciekawe utwory, wiersze, bardzo interesujące projekty i prace plastyczne, świetne zdjęcia, stworzyliście własne interpetacje konkursowych wyzwań. Wykazaliście się niezwykłą kreatywnością, włożyliście mnóstwo serca i czasu w wyrażenie swojej artystycznej wrażliwośći.

Wraz z całą społecznością Dream Emporium - DZIĘKUJEMY :blush: !

 

Oto finaliści V tury:

 

1.whisper.kamil - album EFMB + singiel Elan

2. paulina105182 - album Showtime, Storytime (2CD) + zestaw przypinek Imaginaerum

3.sharn@valkiria  - singiel EFMB

 

Gratulujemy :)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.