Jump to content
Sign in to follow this  
Sahara

Night Mistress/Nocny Kochanek

Recommended Posts

17862499_1342194712484150_3815512213512172586_n.jpg?oh=dad57076ca83238ffd469548088ccfa6&oe=59F44EA0

 

Polski zespół power/heavymetalowy założony w 2003 roku w Skarżysku-Kamiennej. Pierwotnie zespół nosił nazwę Nemesis.

 

Obecny skład:

Krzysztof Sokołowski - wokal

Arkadiusz Majstrak - gitara

Robert Kazanowski - gitara

Artur Pochwała - bas

Tomasz Nachyła - perkusja

 

Night Mistress ma na swoim koncie EPkę In The Land Of The Freezing Sun (2006) oraz dwa albumy: The BackOf Beyond (2010) oraz Into The Madness (2014).

 

[video=youtube]

[video=youtube]

***

NK_final_red-e1496262985527.png

Jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który muzykę, a przede wszystkim towarzyszące jej teksty tworzy z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku zazwyczaj kojarzonego z heavy metalem.

Zespół tworzą muzycy grupy Night Mistress. W roku 2012 NM nagrali utwór do animowanego filmu dla dorosłych “Zemsta Faraona”. Jest on zatytułowany Minerał Fiutta i zdecydowanie jest to kompozycja z przymrużeniem oka. Powstanie Minerału zapoczątkowało istnienie Nocnego Kochanka.

Muzykę NK należy określić mianem tradycyjnego heavy metalu typowego dla takich zespołów jak Iron Maiden, Judas Priest, Black Sabbath, czy Saxon.

 

Zespół nagrał dwa albumy: Hewi Metal (2015) oraz Zdrajcy Metalu (2017). Na jesień rusza w kolejną trasę Zdrajcy Metalu 2017/2018 promującą ostatni krążek - w jej ramach zagra aż 50 koncertów w całej Polsce. Do tego czasu można ich spotkać na imprezach plenerowych, m.in. Czad Festiwalu w Straszęcinie gdzie rok temu zagrał nasz Nightwish. Lista wszystkich wydarzeń dostępna jest tutaj:  https://www.facebook.com/pg/nocnykochanek/events Ich koncerty przyciągają tłumy - podczas poprzedniej trasy koncertowej wyprzedane zostały wszystkie bilety w kilku największych klubach w Polsce, z warszawską Progresją na czele, gdzie w kwietniu bawiło się blisko 2000 osób.

 

 

Zwycięzca eliminacji do 23. Przystanku Woodstock, czego następstwem był występ na Dużej Scenie tegorocznego festiwalu w Kostrzynie nad Odrą.

 

Wraz ze wzrostem popularności Nocnego Kochanka, Night Mistress odszedł nieco w cień. Zdaje się, że NK ma tylu zwolenników, ilu przeciwników - można ich albo kochać, albo nienawidzić. Chłopaki mają dystans do siebie, do muzyki, do tekstów i doskonale się bawią przy tym co robią.

 

[video=youtube]

[video=youtube]

 

Zarówno albumy Night Mistress jak i Nocnego Kochanka w całości dostępne są do przesłuchania na YouTube czy Spotify.

 

 

Ja chłopaków poznałam pod koniec ubiegłego roku, ale tak właściwie zaczęłam ich słuchać po koncercie w chorzowskiej Leśniczówce (luty br.) gdzie totalnie się w nich zakochankowałam. Kupili mnie swoim luzem, swobodą i dystansem do świata. Opisują rzeczywistość z przymrużeniem oka co jest doskonałą odskocznią od szarej codzienności. Bo któż z nas nie był nigdy dziabnięty? Kto nie cieszy się na piątunio i weekendzik? Albo nie miał problemów z ogarnięciem się po tym weekendzie i powrotem do pracy w poniedziałek?

Wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji usłyszeć ich na żywo, serdecznie polecam - jest moc, zespół ma niesamowity kontakt z publiką. Zdjęcia, autografy, piwo, rozmowa? Nie ma problemu, Kochanki po każdym koncercie wychodzą do fanów. Byłam już na czterech koncertach i nie zamierzam zwalniać tempa - w planach mam przynajmniej kolejne cztery - jak zdradzać metal to tylko z tymi Dżentelmenami :D

Marzy mi się by usłyszeć ich na żywo również jako Night Mistress. W czerwcu, pierwszy raz po kilku latach, zagrali w warszawskiej Progresji na Luśka Fest (obok Scream Maker i Lux Perpetua) i gdyby tylko plany mi na to pozwoliły, na pewno bym się tam zjawiła. Mam jednak nadzieję, że "bliźniaki Kochanków" nie będą kazali długo na siebie czekać i doczekam się w miarę szybko kolejnej okazji, by zobaczyć ich w pierwotnej, poważniejszej odsłonie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa zespołu jest ciut kontrowersyjna ale jakby się dobrze zastanowić kojarzy się z magią, mrokiem i tajemnicą- czyli konkretnie z klimatem metalu. Gdybym nie wiedziała, że to Polska kapela nawet nie przyszło by mi do głowy że to Słowianie?! Bardzo dobre granie, dobry wokal i teksty- one przyciągają. Słucha mi się fajnie podobnie jak Kabanosa zawsze jednak czekam na ten jeden kawałek który pozwoli mi zapamiętać klimat twórczości (GLS NW). Jak taki "dopadnę" będę fanować:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do czasu Night Mistress zapowiadała się ciekawa kapela ,ale po zmienieniu na polską nazwę i zrobieniu głupawych tekstów nie jestem w stanie ich słuchać ,jestem stanowczo przeciw robieniu z siebie klowna w muzyce metalowej ,w cyrku to pewnie by się sprzedawało .Mam nadzieje że wrócą do czasów NM kiedyś .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie tylko dlaczego po angielsku nazwa jest w rodzaju żeńskim, a po polsku jest w męskim. Chyba brzmiało lepiej, cholera wie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupili mnie albumem "Zdrajcy Metalu" :D mają dystans do siebie, fajne teksty i muzykę, która wpada w ucho :) Ale lubiąc Kabanosa chyba po prostu nie mogłam przejść obok nich obojętnie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalnie święto jestem chyba dziabnięty ,ale powoli przekonuje się do Nocnego Kochanka ,tak ich słucham i normalnie wypadało by odszczekać to co wyżej napisałem .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.