Jump to content
Piotrek

Ancient Bards

Recommended Posts

Mój lider listy odtwarzania ostatnimi czasy ::)

 

Włoski zespół poruszający się w stylistyce power metalowej, śpiewający utwory o tematyce fantasy i opowiadający oryginalną historię osadzoną w świecie wymyślonym przez sam zespół? Brzmi znajomo ... ale to nie Rhapsody ::) (choć w jednym utworze słyszymy Fabio Leone).

Tu mamy kobiecy wokal (Sara) i zakręcone partie gitarowe (Claudio) i klawiszowe (czy Rhapsody też używa ich do tego stopnia? Nie pamiętam już). Inna sprawa, że porównania nasuwają się same.

Zespół jak na razie nagrał 3 płyty: saga o kryształowym mieczu zaczyna się płytą "The Aliiance of the Kings", kontynuacją jest "Soulless Child", a najnowszą odsłonę sagi słyszymy na "A New Dawn Ending".

 

Wsiąkłem. Słucham bardzo często ::) Kilku spośród moich faworytów to:

(The Birth of Evil)

(Through My Veins)

(To The Master of Darkness)

https://www.youtube.com/watch?v=2q2COMobmEU (A Greater Purpose)

https://www.youtube.com/watch?v=GRzb3_ne0-0 (In the End)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też ich bardzo lubię. Kiedyś - a w zasadzie całkiem niedawno, bo to zespół mający gdzieś z dekadę i trzy płyty na koncie - nazywano ich nadzieją symfonicznego power metalu. Ponieważ ze znanych patentów zrobili muzykę brzmiącą bardzo witalnie i taką, która nie trąci myszką.

Faktycznie niedaleko im do Rhapsody, powiedziałbym, że to takie Rhapsody tyle że z fajnym kobiecym głosem, wyrugowaniem wpływów folkowo-dawnych i świetnymi melodiami (które czasem były też charakterystyczne dla Rhapsody, ale obecnie to cierpią na ich niedobór, piszę w liczbie mnogiej, bo Rhapsody jest niejedno, chyba najlepiej się trzyma Luca Turilli, ale też ma pewne problemy z balansem, no ale mniejsza z tym ;))

 

Najbardziej lubię album Souless Child. Troszkę na jedno kopyto (jak to w power metalu), ale z takim wigorem, błyskiem w oko i melodyjnością, że łyka się niemal w całości. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy zespół, muzyczne i wokalnie taki "nasz" nic więc dziwnego, że chętnie słuchany "od deski do deski". Myślę, że czasem podejrzę ich nowe poczynania choć po pierwszym przesłuchaniu nie wyłoniłam faworyta. Bardzo wierni stylowi, melodyjni i mocni- to atuty:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ancient Bards pracują nad nowym krążkiem, który wydadzą dzięki crowdfundingowi. Ciekaw jestem rezultatu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.