Jump to content
SatuDreamer

Dead Can Dance

Recommended Posts

Dead Can Dance to brytyjsko-australijska grupa muzyczna, którą zdefiniować można jako world music z wpływami nurtów takich jak ethereal i ambient. Dead Can Dance tworzą Lisa Gerard oraz Brendan Perry, oboje artystów tworzy również solowo. Warto wspomnieć również o tym, że Lisa była nominowana wraz z Hansem Zimmerem do Oscara za muzykę do filmu Gladiator :D! Grupa na koncie ma dziesięć albumów studyjnych oraz dwa koncertowe. Są tu fani ich twórczości :)? 79b66b79048649e79c2b5a03e2688c90.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny, w niektórych kręgach wręcz kultowy, zespół łączący darkwave z world music, choć mało kto wie, że debiutancka płyta DCD jest utrzymana w stylu post-punku. Nie wszystko łykam, zresztą nie wszystko znam. Najbardziej lubię album Anastasis z 2012 roku, chyba najbliższy gotycko-darkwave'owej stylistyce.

 

Taka ciekawostka a propos Nightwisha a DCD. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałam, że Lisa jest jedną z ulubionych wokalistek Tuomasa :D Ciekawi mnie to czy twórczość DCD w jakiś sposób inspiruje Tuo :) Jak nam wszystkim wiadomo Lisa i Brendan oprócz Dead Can Dance działają również solowo. Ostatnio mam fazę na kawałki z solowego albumu Brendana zatytułowanego Ark. Śledzicie solowe poczynania Perry'ego i Gerrard?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.