Jump to content
Izzy

Led Zeppelin

Recommended Posts

Akurat słucham Whole Lotta Love i wpadł mi do głowy pomysł na założenie takiego tematu. Znacie? Lubicie? Ja bardzo cenię sobie ich twórczość i często słucham.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenię bardzo, doskonała klasyka, ponadczasowa i niezwykle wartościowa muzycznie. Myślę, że znam większość utworów. Nie słucham jednak często- poszukuję nowych brzmień czego dowodem jest min. NW:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja, stopniowo nadrabiając zaległości w klasykach, zapoznałam się na razie z ich pierwszym albumem. Spodobał mi się w połowie, a najbardziej przypadło mi do gustu świetne Babe I'm Gonna Leave You.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od lat juz mniej słucham hard rocka i klasycznego rocka ale do klasyków pokroju Kashmir, Since I've been loving you czy Babe I'm Gonna Leave You zawsze chętnie wracam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Długo znałem Stairway to Heaven, ale długo nie wiedziałem jak się nazywa i co to zespół.

Fajny utwór i na tym zainteresowanie tym zespołem się kończy. Trochę nudzi mnie fragmentami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

klasyk, co tu dużo mówić. uwielbiam. zawsze chętnie do nich wracam. a zwłaszcza Kashmir - my no. 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakieś dwa dni temu, nabyłem drogą kupna "Celebration Day" - czyli koncert zagrany w 2007 roku i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Obejrzałem występ już kilka razy (swoją drogą, na początku miałem napisać, że przeleciałem występ kilka razy, ale uznałem, że to może dziwnie zabrzmieć) i moim zdaniem genialnie im to wyszło. Zespół był w świetnie formie, widać było, że ponowna gra pod szyldem Led Zeppelin dostarcza im wiele radości, co bezpośrednio przełożyło się na jakość gry. Głos Planta wciąż powala na kolana, Page udowodnił, że nadal potrafi grać jak za dawnych czasów, a sekcja rytmiczna Jones - Bonham wspaniale to uzupełnia.

Jeśli chodzi o set, to przyznam, że brakowało mi Immigrant Song, Communication Breakdown i kilku innych utworów, ale nie narzekam, bo przecież nie można mieć wszystkiego.

Na koniec powiem, ze nie miałbym nic przeciwko temu, że panowie zaczęli razem grać. Nie mówię tu o nagrywaniu płyty, bo co to za płyta Led Zeppelin bez Johna Bonhama, ale, gdyby pojechali w trasę to z wielką chęcią wybrałbym się na koncert.

 

PS. Czy tylko mi John Paul Jones z twarzy przypomina trochę Tuska?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Dwa lata temu Led Zeppelin zostało bardzo mocno uhonorowane, obejrzyjcie video :P

 

[video=youtube]http://youtu.be/7qkmGjWtG0w

 

Nie jestem zbyt dobrym gitarzystą, ale Stairway To Heaven po prostu musiałem się nauczyć :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też gram na gitarze, ale jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do nauki Stairway i jeśli miałbym wskazać utwór Led Zeppelin którego najbardziej chciałbym się nauczyć byłoby to Whole Lotta Love. No i dawno temu nauczyłem się Living Loving Maid.

A odnośnie uroczystości o której pisałeś - widziałem jedynie fragment w którym grają STH i jak będę miał chwilę to rzucę okiem na całość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Ja się nauczyłem kiedy Tuomasa jeszcze nie było na świecie :) Uwierz mi, że warto było pod wieloma względami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.