Jump to content
Nightfall

Žalvarinis

Recommended Posts

Wczoraj odkryłam ciekawy zespół, a raczej odkrył go mój mężczyzna, podczas czytania  artykułu, o małej dziewczynce, która na YT opowiada bajki w wymarłym języku. Zespół nazywa się Zalvarinis, pozwolę sobie wkleić fragment opisu z wiki:

 

 

Žalvarinis - litewski zespół folk metalowy. Od samego początku zwracał na siebie uwagę, powstając z połączenia muzyków pagan metalowej grupy „Ugnėlakis” i śpiewaków, grającej litewską muzykę obrzędową, Kūlgrindy.

 

Ich interpretacje ludowych litewskich pieśni brzmią w nowy i niezwykły sposób, godzą różne style: od lekkiego rocka po metal, wykorzystując też elementy bluesa i jazzu .

 

Przykład twórczości:

 

[video=youtube]

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podlinkowany utwór bardzo mi się podoba :) Właśnie na Last.fm słucham "Aš kanapį sėjau" w wersji live.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio jestem w "folkowym nastroju" i szukałem podobnych zespołów, ale niemal wszystkie są z growlowym wokalem. Niewielu zespołom udaje się nie zepsuć wokalem nastroju piosenki. Doskonałym przykładem jest Eluveitie, w którym wszystko się ładnie zgrywa. :)

 

Žalvarinis brzmi bardzo ciekawie (nareszcie czyste wokale!). Muszę się im przyjrzeć bliżej. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.