Jump to content
Sign in to follow this  
Wishmaster

Volbeat

Recommended Posts

Volbeat – duński zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka i heavy metalu.

 

Grupę założył w październiku 2001 w Kopenhadze wokalista i gitarzysta Michael Poulsen. Skład zespołu utworzyli ponadto perkusista Jon Larsen, gitarzysta Teddy Vang oraz basista Anders Kjølholm. Rok później Vanga zastąpił Franz Gottschalk. Debiutancki album zespołu zatytułowany The Strength / The Sound / The Songs ukazał się 26 września 2005 roku. W 2006 roku z zespołu odszedł Franz Gottschalk, którego zastąpił Thomas Bredahl. 23 lutego 2007 roku został wydany drugi album studyjny zespołu pt. Rock the Rebel / Metal the Devil. 29 sierpnia 2008 roku ukazał się trzeci album studyjny formacji zatytułowany Guitar Gangsters & Cadillac Blood.

 

10 września 2010 roku do sprzedaży trafił czwarty album studyjny zespołu pt. Beyond Hell / Above Heaven. Wydawnictwo cieszyło się znaczną popularnością w Europie. Płyta została wyróżniona dwukrotną platyną w Danii oraz złotem w Szwecji. Album trafił ponadto na listę Billboard Heatseekers Albums w Stanach Zjednoczonych gdzie uplasował się na 1. miejscu. W 2011 zespół opuścił gitarzysta Thomas Bredahl grający w zespole od 2006 roku. Na koncertach jego miejsce zajął Hank Shermann, muzyk znany z występów w zespole Mercyful Fate.

 

W 2013 roku zespół przyjął do składu amerykańskiego gitarzystę Roba Caggiano wraz z którym zarejestrował piąty album studyjny. Produkcja pt. Outlaw Gentlemen & Shady Ladies ukazała się 8 kwietnia 2013 roku. Wyróżnione w Danii platynową płytą wydawnictwo uplasowało się na 1. miejscu tamtejszej listy przebojów, album dotarł także na szczyt list przebojów w Norwegii, Austrii, Niemczech i Szwajcarii. 13 listopada 2015 roku, z powodów prywatnych zespół opuścił basista - Anders Kjølholm. W jego miejsce grupa zaangażowała Kaspera Boye-Larsena.

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

Ktoś zna? Słucha? Lubi?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka razy zabierałem się, żeby założyć ten wątek, ale jakoś nigdy tego nie zrobiłem. Tym bardziej się cieszę, że się pojawił w końcu. Volbeat znam w sumie od kilku lat jak moi rodzice zaczęli tego słuchać. Na początku jakoś niekoniecznie się zachwyciłem, ale z czasem naprawdę polubiłem ten zespół. A już w ogóle się przekonałem do niego, jak byłem na Woodstocku na ich koncercie.

Co do ich twórczości, to chyba najbardziej cenię sobie płytę "Guitar Gangsters & Cadillac Blood", taka chyba ich najbardziej kultowa płyta. Jakoś miesiąc temu zdaje się wydali nową płytę i jest no... całkiem całkiem fajna, często do niej wracam. Co do utworów, to jeszcze bym polecił dla tych, którzy nie słyszeli ich wcześniej:

 

[video=youtube]

Przegenialny utwór, no i jakie wykonanie ♥

 

I oczywiście ta prześwietna piosenka:

 

[video=youtube]

 

Polecam, polecam, dobry zespół!!!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wprowadzanie elementów rock'n'rolla, rockabilly, a nawet country do metalu wydawać się może nieco dziwne, ale u nich to brzmi naturalnie. Mimo że grają tylko na gitarach, a te naleciałości objawiają się zaśpiewach czy melodiach, a nie w aranżacjach. Nie słyszałem ostatnich rzeczy, ale podobno w innym kierunku poszli.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.