Jump to content
Sign in to follow this  
Nightfall

Nostra Morte

Recommended Posts

Dzięki spotify znalazłam ciekawy zespół, więc się z wami dzielę informacjami :)

 

O zespole nie ma zbyt wielu dostępnych informacji. Nostra Morte narodził się w Meksyku, z inicjatywy muzycznego kompozytora Daniela Pier'a (Pier Le Mort) oraz tekściarza Jorge Manuela (Alferis Mort)

w 2006 roku, jest to zespół gotycko-metalowy, z charakterystycznymi operowymi wokalami.

Każdy z członków posiada indywidualne imię i nazwisko z członem Mort (oznaczającym śmierć w języku hiszpańskim).

Największym hitem zespołu jest utwór Persefone nawiązujący do mitu o Persefonie (Córki Demeter, matki urodzaju) zsyłanej do Królestwa Hadesa(boga śmierci).

Zespół ma na swoim koncie trzy albumy: Nostra Morte , Un Cuento Antes De Morir (2009r.) oraz Sin Retorno (2012r.).

Członkowie:

Klawiszowiec i kompozytor-Pier Le Mort

Wokalista i tekściarz-Alferis Mort

Wokalista Eiven Du Mort

Wokalistka-Madam d'La Mort

Basista- Enhell Da Mort

Gitarzysta- Strago IL Mort

Gitarzysta- Kreux Val Mort

Perkusista- Arcan Di Mort

(Dane z Last fm)

 

Żeby nie było tak sucho załączam kilka utworów, posłuchajcie i dajcie znać jakie jest wasze zdanie. Mi bardzo wpadły w ucho :)

 

[video=youtube]

Teledysk trochę kiczowaty, wydaje mi się, że pani ma za duży gorset ale ludzie tacy uroczy i te głosy ♥

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś wrzucałem ten zespół w Zapodaj nutę ;). Faktycznie pierwszorzędny band. Cały album Sin Retorno jest znakomity, szczególnie linie wokalne. Stylistycznie umieściłbym ich niedaleko Theriona, tyle że mają bardziej porywające głosy w zespole. Oba wokale są operowe i brzmi to świetnie.

 

p.s mają w swym repertuarze Upiora w Operze po hiszpańsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.