Jump to content
Evi

Planner podróży

Recommended Posts

Przygotowałam dla was wskazówki czym dojechać na Czad Festiwal oraz info ile czasu Wam to mniej więcej zajmie. Ten planer obejmuje miasta wojewódzkie, a miejscem docelowym jest Dębica.

A jak z Dębicy dojechać do Straszęcina? Podczas festiwalu będzie to na pewno bardzo ułatwione, więc tym nie musicie się martwić. Straszęcin jest oddalony od Dębicy o ok. 2km i dojazd tam nie stanowi problemu ;)

 

1. Wrocław - połączenie bezpośrednie PKS lub PKP (ok. 7h)

2. Bydgoszcz - PKP z przesiadką w Tarnowie (ok. 10h)

3. Toruń - PKP z przesiadką w Warszawie (ok. 6,5h)

4. Lublin - połączenie bezpośrednie PKS (ok. 5h)

5. Gorzów Wielkopolski - PKP z przesiadką w Krakowie (ok. 10h)

6. Zielona Góra - PKP z przesiadką we Wrocławiu (ok. 8,5h)

7. Łódź - PKS (ok. 7h) lub PKP z przesiadką w Krakowie (ok. 4,5h)

8. Kraków - połączenie bezpośrednie PKP (ok. 1,5h) lub PKS (ok. 2h)

9. Warszawa - połączenie bezpośrednie PKS lub PKP (ok. 5h)

10. Opole - połączenie bezpośrednie PKS lub PKP (ok. 6h)

11. Rzeszów - połączenie bezpośrednie PKS (ok. 1h) lub PKP (ok. 0,5h)

12. Białystok - PKP z przesiadką w Krakowie (ok. 9h)

13. Gdańsk - PKP z przesiadką w Krakowie (ok. 7,5h)

14. Katowice - połączenie bezpośrednie PKS lub PKP (ok. 4h)

15. Kielce - połączenie bezpośrednie PKP (ok.4h)

16. Olsztyn - PKP z przesiadką w Warszawie (przewoźnik Firma Miś) (ok. 8h)

17. Poznań - połączenie bezpośrednie PKP (ok. 8h)

18. Szczecin - połączenie bezpośrednie PKP (ok. 12,5h)

 

Jest jeszcze opcja podjechania np. Polskim Busem do Rzeszowa lub Krakowa i tam przesiadka do Dębicy.

Polski Bus jeździ do Rzeszowa z:

- Częstochowa

- Gdańsk

- Katowice

- Kraków

- Łódź

- Ostrowiec Świętokrzyski

- Radom

- Toruń

- Warszawa

- Wrocław

natomiast do Krakowa z:

- Częstochowa

- Gdańsk

- Katowice

- Kielce

- Łódź

- Lublin

- Opole

- Radom

- Toruń

- Warszawa

- Wrocław

- Zakopane

 

Mam nadzieję, że się Wam to przyda ;)

W razie jakichkolwiek pytań piszcie w tym wątku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja będę jechać z Bydgoszczy i w razie czego służę pomocą w przyszłych aktualizacjach podróżnego plannera!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc w uaktualnianiu plannera :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiecie może czy jest połączenie do Straszęcina z Bielska-Białej? Będe wielce wdzięczna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiecie może czy jest połączenie do Straszęcina z Bielska-Białej? Będe wielce wdzięczna ;)

 

Bezpośrednie połączenie w tej chwili tylko Lubelskimi Liniami Autobusowymi, ale jest takie chyba tylko jedno dziennie, w nocy... Ale za to jest sporo połączeń, gdzie dojeżdżasz do Krakowa autobusem firmy Lajkonik, a następnie przesiadka na PKP. z Krakowa do Dębicy to już ani daleko, ani drogo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiecie może czy jest połączenie do Straszęcina z Bielska-Białej? Będe wielce wdzięczna ;)

 

Bezpośrednie połączenie w tej chwili tylko Lubelskimi Liniami Autobusowymi, ale jest takie chyba tylko jedno dziennie, w nocy... Ale za to jest sporo połączeń, gdzie dojeżdżasz do Krakowa autobusem firmy Lajkonik, a następnie przesiadka na PKP. z Krakowa do Dębicy to już ani daleko, ani drogo :)

 

Dzięki wielkie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Gość

A ja ze Świnoujścia jadę??

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja ze Świnoujścia jadę??

 

Szczerze współczuję takiej drogi - przez cały kraj właściwie :)

 

Ale jest pociąg Szczecin - Przemyśl, gdzie możesz dojechać do Rzeszowa, albo do Krakowa, żeby się nie wracać, a potem z Krakowa już albo pociągiem albo autobusem do Dębicy. Na liniach Kraków- Tarnów funkcjonuje taki tani przewoźnik, Voyager. O tutaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja ze Świnoujścia jadę??

 

Szczerze współczuję takiej drogi - przez cały kraj właściwie :)

 

Ale jest pociąg Szczecin - Przemyśl, gdzie możesz dojechać do Rzeszowa, albo do Krakowa, żeby się nie wracać, a potem z Krakowa już albo pociągiem albo autobusem do Dębicy. Na liniach Kraków- Tarnów funkcjonuje taki tani przewoźnik, Voyager. O tutaj

 

Podczas miesięcy letnich co roku kursował też pociąg "Przemyślanin" i jechał on ze Świnoujścia do Przemyśla. Przez Kraków i Dębicę ;) Dłuuuga droga, ale warto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ktoś pomysł jak stosunkowo logiczne dojechać do Straszęcina z Gdańska? Nie wyjeżdżałam nigdzie dalej od lat i się całkiem nie orientuję w kwestii przewoźników i przesiadek. Ktoś poratuje? Jak to jest z tym wszystkim? Tai będzie wdzięczna za każdą pomoc, bo inaczej Tai zabłądzi i nie dojedzie. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ktoś pomysł jak stosunkowo logiczne dojechać do Straszęcina z Gdańska? Nie wyjeżdżałam nigdzie dalej od lat i się całkiem nie orientuję w kwestii przewoźników i przesiadek. Ktoś poratuje? Jak to jest z tym wszystkim? Tai będzie wdzięczna za każdą pomoc, bo inaczej Tai zabłądzi i nie dojedzie. :(

 

Według rozkładu jazdy pociągów najpierw z Gdańska Głównego jedziesz do Poznania pociągiem o 18:24 ( już w czwartkowy wieczór) a w Poznaniu jesteś o 21:35. Tam czekasz godzinę na pociąg,który zawiezie Cię prosto do Dębicy (22:35). W Debicy jesteś po 7 rano w piątek. A z dworca w Dębicy idziesz albo z buta do Straszęcina albo pojedziesz sobie darmową kominukacją o ile zorganizują.

 

Akurat tak się śmiesznie składa,że ja także będę jechała tymi pociągami (wsiadam w Bydgoszczy Głównej) więc jak chcesz,możemy się później zgadać co do ewentualnego nightwishowego spotkania w pociągu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według rozkładu jazdy pociągów najpierw z Gdańska Głównego jedziesz do Poznania pociągiem o 18:24 ( już w czwartkowy wieczór) a w Poznaniu jesteś o 21:35. Tam czekasz godzinę na pociąg,który zawiezie Cię prosto do Dębicy (22:35). W Debicy jesteś po 7 rano w piątek. A z dworca w Dębicy idziesz albo z buta do Straszęcina albo pojedziesz sobie darmową kominukacją o ile zorganizują.

 

Akurat tak się śmiesznie składa,że ja także będę jechała tymi pociągami (wsiadam w Bydgoszczy Głównej) więc jak chcesz,możemy się później zgadać co do ewentualnego nightwishowego spotkania w pociągu

 

Już w sumie nieco ogarniałam i te przesiadki są możliwe do zniwelowania. Rozważam podróż Polskim Busem do Rzeszowa dzień wcześniej i jeden nocleg gdzieś w hotelu, żeby na koncert nie czołgać się po całonocnej podróży pociągiem z przesiadkami. Jest też opcja z Gdańska Głównego bezpośrednio do Dębicy, ale niestety dość kosztowna. Chwilowo myślę o Polskim Busie.

Bardzo też liczę na jakąś DE inicjatywę wspólną, bo zapewne po samym koncercie powrót na północ okaże się niemożliwa (późna noc), więc fajnie by było tę noc spędzić bezpiecznie z jakąś grupą. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z Poznania faktycznie są bezpośrednie połączenia, jednak jeżeli ktoś planują podróż nocą, dobrą alternatywą dla "bezpośredniego IC" jadącego prawie 10h jest TLK+Regio z przesiadką w Krakowie. Skracamy całą podróż o 2h, choć wychodzi to nieznacznie drożej.

 

Przy takich odległościach nocleg wydaje się jak najbardziej sensownym rozwiązaniem. Tylko noclegi w samej Dębicy sugeruję zaklepywać ze znacznym wyprzedzeniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyżbym znowu ja była tym hardkorem,który prosto z podróży poleci na festiwal :-D ? Na to się zapowiada :P Ja będę spać w pociągu,wracając z koncertu też polecę w kimono, już dwa razy tak robiłam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ktoś pomysł jak stosunkowo logiczne dojechać do Straszęcina z Gdańska? Nie wyjeżdżałam nigdzie dalej od lat i się całkiem nie orientuję w kwestii przewoźników i przesiadek. Ktoś poratuje? Jak to jest z tym wszystkim? Tai będzie wdzięczna za każdą pomoc, bo inaczej Tai zabłądzi i nie dojedzie. :(

 

Najszybciej masz PKP (ok. 7,5h) - przesiadka w Krakowie i z Krk do Dębicy ;) Tańszą opcją może być Polski Bus, wiem że jest połączenie Gdańsk - Rzeszów (chyba jedzie też przez Krk).

Bilety na pociąg można kupić przez Internet, lub jeśli wolisz - na dworcu. Jak kupisz z 3 tygodniowym wyprzedzeniem, to masz 30% zniżki ;) Bilety na Polski Bus głównie przez Internet - i tutaj też im wcześniej, tym taniej. W razie pytań pisz, pomogę w miarę możliwości ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najszybciej masz PKP (ok. 7,5h) - przesiadka w Krakowie i z Krk do Dębicy ;) Tańszą opcją może być Polski Bus, wiem że jest połączenie Gdańsk - Rzeszów (chyba jedzie też przez Krk).

Bilety na pociąg można kupić przez Internet, lub jeśli wolisz - na dworcu. Jak kupisz z 3 tygodniowym wyprzedzeniem, to masz 30% zniżki ;) Bilety na Polski Bus głównie przez Internet - i tutaj też im wcześniej, tym taniej. W razie pytań pisz, pomogę w miarę możliwości ;)

 

Właśnie Polski Bus najbardziej kusi (cenowo i bez przesiadek... jakbym ja się miała przesiadać, to pewnie skończyłabym w Berlinie! :D). Bilet oczywiście zarezerwuję (albo raczej zarezerwujemy, bo Izzy uzyskał wczoraj swój bilet) grubo wcześniej, no i nadal mam wstępny plan, jeżeli nie wymyślę niczego lepszego, żeby zarezerwować sobie z dużym wyprzedzeniem jednodniowe miejsce w hotelu, najlepiej dzień przed, jak wyżej pisałam, bo noc koncertu to się jakoś tam spędzi... jeszcze nie wiem jak! Doprecyzuje się to z czasem.

Jeżeli będę miała jakiekolwiek pytania, to niechybnie się tu z nimi zwrócę. Podejrzewam, że ich wysyp będzie miał miejsce w okolicach czerwca, czyli na etapie wielkich planów i wielkich rezerwacji. ;) Dzięki Evi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyżbym znowu ja była tym hardkorem,który prosto z podróży poleci na festiwal :-D ? Na to się zapowiada :P Ja będę spać w pociągu,wracając z koncertu też polecę w kimono, już dwa razy tak robiłam :P

 

Ja też będę tym hardkorem :) 6h spędzę za kółkiem potem po koncercie zobaczę czy dam radę wracać :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej :) Orientuje się ktoś gdzie można wynająć tani pokój w okolicach Dębica - Straszęcin ? Wiem, że można sobie wpisać w internetach, ale może ktoś może polecić coś pewnego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej :) Orientuje się ktoś gdzie można wynająć tani pokój w okolicach Dębica - Straszęcin ? Wiem, że można sobie wpisać w internetach, ale może ktoś może polecić coś pewnego :)

 

Air bnb podrzuca parę możliwości. Nic sprawdzonego nie mam, ale jak chcesz, możesz zatrzymać się w Tarnowie. Tam na pewno będzie więcej możliwości, hostele czy coś :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej :) Orientuje się ktoś gdzie można wynająć tani pokój w okolicach Dębica - Straszęcin ? Wiem, że można sobie wpisać w internetach, ale może ktoś może polecić coś pewnego :)

 

Air bnb podrzuca parę możliwości. Nic sprawdzonego nie mam, ale jak chcesz, możesz zatrzymać się w Tarnowie. Tam na pewno będzie więcej możliwości, hostele czy coś :)

 

Sorry, chciałam dać plusa, nie wiem dlaczego zrobił się minus ;P

 

Dzięki za info. Ale zależy mi na noclegu znacznie bliżej. Wiem, że trochę późno się obudziłam. Większość pokoi w pobliżu zostało zarezerwowanych rok wcześniej przez stałych bywalców :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.