Jump to content
Sign in to follow this  
Milla

Tim Minchin

Recommended Posts

Kolega z klasy pokazał mi tego pana. Wczoraj. Tzn. w piątek. Zawsze będę mu za to dźwięczna ♥

TimMinchen.jpg

Tim jest australijskim komikiem, muzykiem i aktorem; śpiewa, wymiata na fortepianie, pisze mądre, śmieszne teksty, niszczy system, bawi się słowem, trolluje BBC i chodzi po scenie na bosaka. Po takim opisie macie już pewne ogólne pojęcie o opisywanym, tym niemniej chciałabym jeszcze na moment oddać głos naszej niezawodnej cioci Wikipedii:

Minchin określa swoje występy jako "zabawne przedstawienia kabaretowe", zaś sam siebie określa przede wszystkim jako muzyka i twierdzi, że "tak się tylko składa, że jego piosenki są zabawne". Powodem, dla którego łączy muzykę i komedię jest, jak sam mówi to, że jest dobrym muzykiem jak na komika i dobrym komikiem jak na muzyka.

(...)

W swych występach Minchin porusza bardzo wiele tematów począwszy od zachowań społecznych, seksualnego fetyszyzmu poprzez swoje własne, niespełnione ambicje by zostać gwiazdą rocka, na religii skończywszy. Tim przyznał, że jako ateista i fan Richarda Dawkinsa ma na punkcie religii lekką obsesję. Twierdzi też, że religia, jako jedna z najbardziej wpływowych sił na świecie nie powinna być tematem zakazanym dla komików. By potwierdzić swoje teorie, między innymi wulgarnie obraża papieża w jednym ze swoich utworów, wyrażając swój sprzeciw wobec przypadków tuszowania pedofilii w Kościele.

...Dobra, wystarczy. Teraz, kiedy Wasze pojęcie stało się trochę mniej ogólne, czas na część właściwą. Muzyka! :happy:

 

Aha, jeszcze coś. Odradzam słuchanie nie tyle wszystkim wierzącym, co osobom, których wiara jest jak taki malutki-słabiutki-delikatniutki kwiatuszek na cienkiej łodyżce, co to mu byle ruch powietrza zrobi krzywdę. Chociaż szczerze wątpię, że mamy tu na forum jakichś świętojebliwych. Bo nie mamy, prawda?

 

Na początek "Prejudice", czyli piosenka z żartem natury językowej (właściwie to "żartami", bo później jest jeszcze to z ninją i tego... zobaczycie). Mnie rozwalił c: To jest tekst.

 

"Confessions" też rozwala. Mamy nawet ukłon w stronę Dolly Parton na końcu. ;) Tekst.

[video=youtube]

 

A to jest historia o zaćmie mamy Sama i o tym, jak to Tim się, ekhm, nawrócił. Tekst.

[video=youtube]

 

Kołysanka tatusia-desperata. Lubimy czarny humor, kartofelki? Na pewno lubimy ^^ Tekst.

[video=youtube]

 

Well, I wake up in the morning at 11:47 and I can't believe I have to face the horror of another fucking day... Tekst.

[video=youtube]

 

Tutaj Tim "próbuje być PC" :> Gra słów. Dużo gry słów. For China, for China, for China... Tekst.

[video=youtube]

 

A na koniec monumentalne i głębokie "Dark Side". Tekst.

 

***

 

Tiaaa...

*znaczące odchrząknięcie*

...Ale wiecie, że ja w swojej naiwności naprawdę liczę na to, że posłuchacie? Serio serio. Tyle czasu siedziałam nad tym postem, między innymi dlatego, że nie mogłam się zdecydować, co Wam tu wrzucić, i w końcu wyszło tak, że wrzuciłam prawie wszystkie piosenki, które do tej pory poznałam (wiedzieliście, że mamy na forum limit filmów w poście?), albowiem nie mogłam się zdecydować albowiem, jak już wspominałam, ten facet jest genialny. No, tak więc doceńcie moje zaangażowanie i troskę o Wasze horyzonty muzyczne, pokażcie, że naprawdę mnie kochacie i obczajcie Tima. Warto. ♥

 

zCq5lpr.gif

tumblr_mw0btrfD4x1ssmirro1_500.gif

Autorka bloga, z którego wzięłam drugi gif, ma absolutną rację - ten uśmiech rozczula. Ale tak totalnie. Patrzysz i czujesz taki ciepły wewnętrzny rozpływ swojego jestestwa ^^

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznałem go jako śpiewającego komika przy okazji Rock'n' Roll Nerd - zawsze rozbawia mnie do łez ta piosenka. ;)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przesłuchałem wszystkie filmiki i naprawdę jest świetny, teksty są zabawne, błyskotliwe, świetnie się go słucha. Dostarczyłaś mi rozrywki na jesienne, leniwe wieczory ;D No i muzycznie jeszcze z tą orkiestrą- super, jestem pod wrażeniem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Maciek - hehe, Timowa piosenka autobiograficzna, fajna jest :happy:

@Arrow - tak podejrzewałam, że się zainteresujesz, bo to taka Twoja tematyka :> Cieszę się, że Ci się podoba :) Posłuchaj tego:

[video=youtube]

I know the Good Book's good because the Good Book says it's good!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.