Jump to content
Sign in to follow this  
Arabesque

Onmyōza

Recommended Posts

W czeluściach Internetu odnalazłam zespół, którego kiedyś słuchałam. Teraz znów do nich powrócę, bo udało mi się ich odszukać :D

Uwielbiałam Japonię i wszystko co z nią związane (w sumie to nadal lubię). Ogólnie rzecz biorąc miałam straszny atak na ten kraj (o dziwo, jakoś nie przepadam za anime), podejmowałam nawet próby nauki języka, ale z braku czasu je zarzuciłam, mam nadzieję, że do nich kiedyś wrócę.

Ale już koniec mojego gadania, przedstawiam państwu Onmyōzę!

Cytując z Wikipedii:

" Zespół zyskał sławę w Japonii i nie tylko, dzięki bardzo oryginalnemu głosowi wokalistki, Kuroneko, doskonałej aranżacji muzyki oraz fantastycznym solówkom gitarowym oraz basowym. Na scenie członkowie zespołu grają nie tylko koncert. Wystawiają oni wielki show, w którym ubierają się w klasyczne japońskie stroje, a wokalistka pokazuje swoje imponujące umiejętności taneczne.

 

Tematyka tekstów Onmyozy to przede wszystkim japońska kultura. Kuroneko śpiewa o japońskich legendach i mitycznych bestiach w nich występujących. Dawne słownictwo używane w utworach zespołu stwarza problemy ze zrozumieniem tekstów także Japończykom."

 

Mój faworyt :D

[video=youtube]

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.