Jump to content
Piotrek

Negura Bunget/Dordeduh

Recommended Posts

Dwa zespoły w jednym wątku bo są ze sobą mocno związane :)

Negura Bunget to rumuński zespół założony w 1994 roku i grający black metal z elementami folku i progu oraz całą masą klimatu. Teksty są niemal wyłącznie po rumuńsku, a perkusista Nergu tak wyjaśnił w 2004 roku sens nazwy:

Negură Bunget to czarna mgła wyłaniająca się z głębokiego ciemnego gęstego lasu. Nazwa stara się zobrazować atmosferę, zarówno muzyczną jak i duchową, jaką chcemy stworzyć w naszej twórczości. Ma ona także znaczenie ezoteryczne- opisuje nie dającą się wyrazić słowami część naszej ideologii. Poza tym te dwa słowa pochodzą z najstarszej, trackiej, warstwy języka rumuńskiego gdyż lokalna historia i duchowość to coś, co dla nas jako zespołu jest bardzo ważne
.

W 2009 roku część muzyków odeszła z Negura Bunget ze względu na różnice twórcze i założyła zespół Dordeduh.

 

Dyskografia:

NB: https://en.wikipedia.org/wiki/Negur%C4%83_Bunget#Discography

Dordeduh jak na razie wydał jeden krążek: Dar de duh (2012)

 

Na razie przesłuchałem tylko cześć ww dyskografii, ale to co już usłyszałem bardzo mi się spodobało. Klika utworów:

Negura Bunget:

"Cunoașterea Tăcută"

"Jar" (instrumental w ambientowym klimacie)

"Nametenie"

Dordeduh:

"Jind De Tronuri"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.