Jump to content
Sign in to follow this  
Izzy

Reggae

Recommended Posts

Od czasu, do czasu lubię sobie posłuchać trochę reggae i zastanawia mnie co wy myślicie o tym gatunku muzyki?

Moje zainteresowania reggae wzięło się stąd, że Keith Richards i Izzy Stradlin wielokrotnie powtarzali, że bardzo cenią sobie taką muzykę, a, że ja bardzo cenię wyżej wymienionych artystów, to postanowiłem sprawdzić, jak to z tym reggae jest. Po krótkim śledztwie dowiedziałem się, że zarówno Keith, jak i Izzy nagrali kilka utworów w tym klimacie, więc miałem od czego zacząć. Ich nagrania bardzo mi się spodobały, a parę losowych piosenek Boba Marley'a znalezionych na YT utwierdziło mnie w przekonaniu, że reggae jest spoko( natomiast warto tu zaznaczyć, że raczej nie ma szans, żeby stało się moim ulubionym gatunkiem muzycznym).

A gdyby komuś chciało się posłuchać, to zamieszczam kilka swoich ulubionych utworów reggae:

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boba Marleya bardzo lubię. A z naszego podwórka - Habakuk. Na przykład w takim pozytywnym kawałku:

[video=youtube]

 

Jamal

[video=youtube]

 

Nie słucham na co dzień, ale jest to miłe urozmaicenie od czasu do czasu ;) W sumie najczęściej z tego gatunku w moich głośnikach gości Jamal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reggae to jest mój ulubiony gatunek muzyczny obok metalu : )

Hymn : D

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wRmpAmX8P4E

 

 

 

 

Chciałabym jeszcze wymieniać, ale limit : D

Najbardziej lubię Boba i Damiana Marleyów, a z Polskich Jamala. Podoba mi się wolność w tej muzyce, pokój i miłość!

Mam w planach tatuaż związany z tą tematyką, ale na razie go dopracowuję : )

Przebywając w Holandii częściej włączałam reggae niż metal : D

Jamaica, Jamaica, marzę, żeby tam pojechać : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.