Jump to content
PaulaEija

Gaba Kulka

Recommended Posts

Nie znalazłam tego tematu, a szkoda.

Ciocia Wikipedia:

Gabriela Kulka (ur. 1979 w Warszawie) – polska pianistka, wokalistka i autorka tekstów, znana jako Gaba Kulka.

[...]

Styl, który prezentuje, to połączenie jazzu, rocka, poezji śpiewanej oraz brzmień musicalowych i teatralnych. Sama wokalistka nazywa swoją muzykę progresywnym popem. We wszystkich utworach wykorzystywany jest fortepian. W swojej twórczości inspiruje się głównie muzyką Kate Bush oraz Tori Amos i do tych wykonawczyń jest często porównywana.

Gaba_Kulka_fot_Iza_gaba_3477227.jpg

Dotąd wydała już: Out (2006/2009), Hat, Meet Rabbit (2009), Wersje (2013) i niedawno The Escapist (2014). Właśnie jeździ z trasą po Polsce - w piątek idę na koncert w Opolu. ♥

 

Świetne teksty, kreatywne, tak samo jak i muzyka, wg mnie. Polecam każdemu, kto lubi eksperymenty muzyczne (bo np. moja mama nie może jej strawić - dla niej to zbyt... chaotyczne chyba).

 

 

A co Wy o niej sądzicie? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo lubię. Podobnie jak Marię Peszek i Melę Koteluk. Ale to taki bardzo specyficzny obszar muzyki, nie każdemu pasuje. Brakuje mi takich artystów. Problem jest taki, że ciężko im się jakoś bardziej wybić i o wielu po prostu nie mamy szans usłyszeć. Taki przekaz nie trafia do mas. Teksty zazwyczaj są albo zbyt ciężkie, albo zbyt kontrowersyjne by trafiły do przeciętnego odbiorcy... To samo tyczy się muzyki - to nie jest popularne, więc i słabo się sprzedaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.