Jump to content
Sign in to follow this  
Ares

Ghost (Swedish band)

Recommended Posts

Szwedzki zespół muzyczny grający Heavy Metal/Psychedelic Rock/Doom metal. Został założony w 2008r. i pochodzi ze Stockholmu. Skład zespołu jest owiany tajemnicą. Według www.stim.se (Swedish Performing Rights Society) Mary Goore (Tobias Forge) z Repugnant napisał utwór pod pseudonimem A Ghoul Writer, co może sugerować, iż jest jednym z członków zespołu, jako że wszystkie osoby w Ghost, oprócz Papy Emeritusa II, nazywają się Nameless Ghoul.

Dyskografia:

 

Album

*Opus Eponymous (2010/2011)

*Infestissumam (2013)

 

2003_hr_mu-ghost.jpg

 

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

Kto zna kto lubi tego wykonawce? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale z tego co wiem, to koncert o którym wspomniałeś, odbył się kilka dni temu.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Izzy, za zwrócenie uwagi miałem napisać, że zagrali. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szwecja od kilkunastu lat jest zagłębiem retro-rocka. Powstają tam liczne grupy, które garściami czerpią ze złotej ery muzyki rockowej. Jak na tym tle wypada Ghost? Naprawdę dobrze.

 

Wygladają jakby grali black metal, ale nic bardziej błędnego. Ich muzyka to wypadkowa: klasycznego hard rocka, niezbyt szybkiego heavy metalu, delikatnych wpływów progresywnych, trochę archaicznego stoner/doom metalu i lekkiej hipisowskiej psychodelii przełomu lat 60/70 – tych.

 

Zastanawiam się, po co ta cała otoczka, Papa Emeritus i bezimienne ghule, ale nie takie rzeczy w rocku były ;). Klimatem sprytnie nawiązują do Black Sabbath, Pentagram czy Coven (zespołu, do którego otoczką nawiązywał Sabbath). Bardzo fajne zjawisko, na szczęście także muzyczne :).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wygladają jakby grali black metal' date=' ale nic bardziej błędnego. [/quote']

 

I to właśnie w nich fajnego mają diaboliczny wygląd zwłaszcza Papież Emeryt, a jak zacznie śpiewać, to robi się magicznie ma świetny i spokojny głos. Piosenki Ghost są niezmiernie relaksujące przykładem jest ta piosenka. ;)

 

[video=youtube]

 

Są też niestety hejtowani w środowisku metalowym przez wizerunek np. spotkałem się z takim komentarzem "Oni są beznadziejni próbują zgrywać mrocznych, a jak zaczną grać, to brzmi jak najgorszy pop."...:dodgy:

 

Dodam, że nagrali świetny cover The Beatles. :)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9OUWgxu7xng

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy teledysk! :)[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobre brzmienie ma ten singiel, rzekłbym Sabbathowe. Gorzej z melodią, ale są momenty. Plus fajny mostek i końcówka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ghost udostępnia utwór który zapowiada nadchodzący album "Meliora"! :)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem po przesłuchaniu nowego albumu Ghost i jestem pod mega wrażeniem. Na takiego Ducha czekałem wokal dalej trzyma poziom i świetna muzyka jak heavy metal z lat 80-tych czy 90-tych. Polecam gorąco dla fanów heavy metalu i ciężkiego brzmienia. Czuje, że będę do nie go wracał nie raz. Do tego klimatu dodają chór i organy. :)

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nJzAzzfmSlM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ghost udostępnił cały nowy album do odsłuchu. :)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ghost znowu zmiażdzył. Zaorał. :D

 

Piękna balladka o Szatanie. Taka, gdzie radosne króliczki skaczą nago po łące ♥

 

Muszę przesłuchać ten ich nowy album, bo jeśli tam są takie cudowne perły, to dużo tracę nie słuchając go.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

O szatanie? : O Ja myślałem,ze o Bogu.. : P Taki lagodny numer i ten klip który wcale nie kojarzy sie z istota z piekła : d

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio Ghost zagrał króciutki akustyczny koncert. ;)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.