Jump to content
Sign in to follow this  
Ares

Lady Gaga (Stefani Joanne Angelina Germanotta)

Recommended Posts

Lady Gaga, właściwie Stefani Joanne Angelina Germanotta (ur. 28 marca 1986 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka pop, autorka tekstów piosenek, kompozytorka i aktorka. W latach 1999−2006 wokalistka zespołu Stefani Germanotta Band. ambasadorka dobrej woli UNICEF

Swój pseudonim sceniczny zaczerpnęła z tytułu utworu zespołu Queen Radio Ga Ga[5] po tym jak producent muzyczny Rob Fusari określił jej styl śpiewu, jako podobny do tego, który prezentował Freddie Mercury. Nieodłącznym elementem scenicznego show Lady GaGi są różnego rodzaju kreacje, projektowane przez m.in. Giorgia Armaniego, Aleksandra Macqueena. Jako inspiracje dla swojej muzyki, Lady Gaga wymienia takich artystów glam rockowych, jak David Bowie i Queen, oraz artystów popowych, jak Michael Jackson i Madonna. 31 stycznia 2010 roku zdobyła dwie nagrody Grammy (pośród 12 nominacji) za utwór "Poker Face" i album "The Fame" i trzy nagrody Brit Awards we wszystkich kategoriach, w których była nominowana. W sierpniu 2011 r., zdobywając dwie statuetki MTV Video Music Awards, stała się pierwszą osobą mającą w posiadaniu 14 tych nagród w zaledwie trzy lata, zdobywając 3 statuetki w 2009 r. i kolejno 8 w 2010 r.

Lady Gaga jest Artystką roku 2010 według magazynu Billboard oraz zajęła 73. miejsce w rankingu artystów dekady. Gaga pojawiła się na liście "najbardziej wpływowych ludzi na świecie" tygodnika Time oraz na liście dwutygodnika Forbes "100 najbardziej wpływowych celebrytów na świecie". Magazyn Vanity Fair umieścił piosenkarkę na 9. miejscu najbardziej wpływowych ludzi w 2011 roku, natomiast ponownie trafiła na listę magazynu "Forbes" zajmując 11 miejsce jako najwyżej uplasowana piosenkarka na liście. Jest obdarzona skalą głosu wynoszącą 2,7 oktawy. Album The Fame znalazł się na liście najlepszych debiutanckich albumów muzycznych wszech czasów magazynu Rolling Stone.

 

Dyskografia:

 

2008: The Fame

2009: The Fame Monster (EP)

2011: Born This Way

2013: Cheek to Cheek[83] (wraz z Tonym Bennettem)

2013: ARTPOP

 

Kto lubi tą panią? :)

 

1733332987_1357190174.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze i bez owijania w bawełnę - nie lubię jej. Nie lubie jej głosu, wyglądu, stylu... Ale podziwiam za odwagę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam! Słucham jej już od dawna, bo gdzieś tak od 2008 roku, odkąd zaczęła się wybijać z pierwszymi singlami.

 

Że też zacytuję swoją wypowiedź z innego forum...

Lady GaGa zmieniła moje życie. Dzięki niej zaczęłam bardziej wierzyć w siebie, akceptować się taką, jaką jestem. Również inaczej zaczęłam postrzegać ludzi. Jest prawdziwą artystką. Nie dość, że ma ogromny talent wokalny (jeśli ktoś w to wątpi, polecam posłuchanie wersji akustycznych jej piosenek), pisze sama teksty, to również sama tworzy muzykę - stawia ją to wyżej od sporej części współczesnych gwiazdek pop, które poza robieniem wokół siebie szumu oraz śpiewania piosenek napisanych przez innych, nie potrafią nic. Stara się udowodnić, że muzyka pop może być sztuką i niekoniecznie kojarzyć się tylko i wyłącznie z plastikiem i byciem sztucznym. Tylko ludzie nie potrafią tego dostrzec i docenić, kiedy wiedzą swoje i są wielce przekonani, że co taka wariatka ma do przekazania? Ma wiele. GaGa jest niezwykle inteligentną osobą, otwartą na problemy i potrzeby innych ludzi (angażuje się w pomoc innym - założyła fundację Born This Way Foundation, pomagała Japończykom po potężnym trzęsieniu ziemi, które ich nawiedziło, walczy o równouprawnienie dla wszystkich oraz stara się przeciwdziałać agresji [szczególnie po tym, kiedy coraz więcej Monsterów odbierało sobie życie, po tym jak byli prześladowani za bycie fanami GaGi] - w związku z dwoma ostatnimi, spotykała się z prezydentem USA, Barackiem Obamą. To tylko kilka z przykładów jej działalności na rzecz innych).

 

Nie jest prawdą, że jej piosenki są bezsensu, każda ma jakieś przesłanie (szczególnie utwory z płyty Born This Way), tylko nie jest ono podane jak na tacy, trzeba się trochę nagłówkować :P

Fakt, faktem - stacje muzyczne puszczają takie kawałki, które ich zdaniem "lepiej się sprzedadzą". Ale jeśli ktoś nie zagłębia się w twórczość artysty, tylko opiera się na tym co usłyszał w radiu, nic dziwnego, że nie potrafi dostrzec przesłań wynikających z pozostałych piosenek.

 

Nie mogę doczekać się już wydania kolejnego albumu (premiera w listopadzie). :D

 

ALE! Dzięki temu, że przez tak dłuuugi czas nie było żadnych informacji o nowej płycie (tak, strzeliłam focha! xD) zaczęłam słuchać metalu, głównie właśnie Najtłiszka. Potem jeszcze przydarzyła się operacja, rehabilitacja itd. Więc w pewnym sensie ta przerwa od GaGi wyszła na dobre :D Ale nie jestem w stanie stwierdzić kto teraz zajmuje u mnie pierwsze miejsce - czy GaGa, czy Nightwish :P Możliwe, że Nightwish wysuwa się nieco na prowadzenie ;)

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tez się nie mogę doczekać nowego albumu ale on będzie dopiero pod koniec roku :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem na "tak" i nie jestem na "nie". Ma swój styl, potrafi szokować i nie jest uzależniona od autotune jak jej koleżanki z branży. Jej "utwory" wpadają w ucho, jednak dość szybko się nudzą. Jak wyjdzie nowa płyta to przesłucham i chyba na tym się skończy. Jestem jedynie ciekawy jej "ridera" czyli jak ktoś nie wie, lista życzeń podczas koncertu. Nie wydaje się być divą na miarę Beyonce czy Lopez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój numer 1, jeśli chodzi o wokalistki ♥ Nieprzerwanie od końca 2010 ją kocham, codziennie o niej czytam, oglądam filmiki z koncertów, czytam różne wywiady i inne takie. Trudno mi wymienić jakieś moje ulubione utwory, bo po prostu jest ich za dużo. :D Uwielbiam ją za jej styl, poglądy (chociaż czasem mnie rozśmieszają jej pomysły), "artystyczność", talent i ogólnie za styl bycia. Jest dla mnie godną następczynią Madonny (niech tylko mniej błędów popełnia ;_; ) i zdecydowanie ma szansę stać się legendą muzyki pop. Jeśli ktoś nie wierzy w jej talent i uważa że jest produktem który potrafi tylko szokować to z przyjemnością wybiję mu te pomysły z głowy pokazując takie występy jak np. ten

(cudnie tu zaśpiewała *.*), ten
(pamiętam jak się wzruszyłem jak oglądałem to dwa lata temu :') ) czy też wiele, wiele innych. Nigdy nie przestanę jej kochać i nie sądzę żebym jakąkolwiek artystkę pokochał tak jak ją. ♥ Później może wstawię jeszcze moje ulubione występy (oj, dużo tego będzie ;-; ), ale zazwyczaj gdy je oglądam to zbyt mocno na mnie działają, zawsze się wzruszam.
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początku bardzo jej nie lubiłam, głównie dlatego, że radio potrafi obrzydzić każdy kawałek puszczając go w kółko. Ale gdy trochę o niej ucichło odsłuchałam na spokojnie Bad Romance, Poker Face i inne jej hity i spodobało mi się! Zaczęłam trochę o niej szperać, bo chciałam dowiedzieć się czy nie jest właśnie zwykłym produktem, o czym wspomniał Scav. Okazuje się, że nie. Trafiłam na jej wykonania jeszcze sprzed wielkiej kariery, np. to:

i powaliły mnie niektóre z nich. Dziewczyna naprawdę ma talent i "umie się sprzedać" ;) I to się liczy w szołbiznesie - żeby umieć się sprzedać.

Ona stworzyła sobie świetny wizerunek, jest rozpoznawalna, jest o niej głośno. No i świetnie śpiewa. Tak więc ta pani u mnie na bardzo duży plus. Nie słucham jej na co dzień, ale pojedyncze utwory bardzo lubię i na płycie do autka zawsze mają swoje miejsce ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja może same utwory rzadko słucham, bo muzycznie nie do końca moja bajka choć niektóre uwlebiam vide Bad Romance albo te rzeczy bardziej rockowe typu You and I z Brianem Mayem czy Speechless.

Ale podziwiam ją jako artystykę, osobowść, jej odwagę i przede wszystkim talent wokalny oraz instrumentalny (bo nie wszyscy wiedza jak dobrą jest pianistką, oczywiście na standarty muzyki rozrywkowej).

Scavenger to aż głupio powiedzieć ale taka pod względem dokonań ikona muzyki pop jak Madonna nie jest nawet w 10% tak utalentowna, stąd nie traktuje Gagi jak następczyni Madonny. Pamiętam to wykonanie live

po nimi się zastanawiałem kiedy ostatnio widziałem taki talent, muzykalność, fenomenalme warunki wokalne i umiejętności operowania głosem i słowo daje że ciężko mi było sobie przypomnieć :D

 

Chyba taka Gage lubię najbardziej genialna performerka, wybitna wokalistka i bardzo dobry muzyk natomiast nagrań studyjnych słucham relatywnie rzadko.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Madonna nie jest zbytnio utalentowana wokalnie, ale potrafiła tworzyć coś nowego, szokować, eksperymentować, poruszała różne ważne problemy no i miała takie wyczucie co akurat jest potrzebne, co się najlepiej sprzeda. Teraz już mniej, ale wystarczy np. obejrzeć nagrania z jej tras koncertowych czy bardziej się wgłębić w jej twórczość a łatwo można się przekonać że jednak jest bardzo ważną postacią w świecie muzyki pop i zawsze się wyróżniała. Tak samo jak Gaga teraz się wyróżnia :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scavenger to aż głupio powiedzieć ale taka pod względem dokonań ikona muzyki pop jak Madonna nie jest nawet w 10% tak utalentowna, stąd nie traktuje Gagi jak następczyni Madonny. Pa

 

Pod względem wokalnym to co druga wokalistka będzie lepsza od Madonny. Szkoda tylko że twórczość Gagi nie idzie w parze z jej talentem wokalnym. Bo co jak co ale Lady na tym polu nie ma nawet startu do królowej pop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cały występ jest dobry, ale nie jakiś genialny, nie pobił tego z 2009 roku. Za dużo się dzieje przez co wokalnie też w pewnych momentach jest słabo (ale to akurat nic dziwnego, w końcu żywiołowy utwór, a trudno tańczyć i bezbłędnie śpiewać jednocześnie). Chociaż i tak lepszy ten występ niż Miley Cyrus (wulgarnie i obleśnie fuuu) i Katy Perry (nawet nie słychać jej wokalu, za dużo chórków i backing vocals).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się podobała i Gaga i Miley. Katy ...nie znoszę motywu ringu, boku w klipach Dirrty Aguilery, Testosteron Kayah, Honey No one itd. Odojone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miley Cyrus (wulgarnie i obleśnie fuuu)

 

Miley jest ładna ale zachowała się jak zwykła [cenzura].. a Lady Gaga jak zwykle bosko wystąpiła ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=A3jzMyYgPQs

 

Nowy singiel. Najpierw miał być promocyjny, ale po sukcesie jaki odniósł zdecydowali się zrobić z tego normalnego singla (czyli sytuacja podobna do The Edge Of Glory). A już niedługo kolejny singiel, Venus, który od początku ma być normalnym, ale jeszcze wiele może się zmienić. :P

 

+fragment studyjnej wersji jednego z utworów, które się pojawiły na iTunes Festival

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cię kręce....... Lady Z-Gaga jak ja jej nie lubię.

Ubiera się jak nie powiem kto , aż słów mnie brak.

Teledyski są wrecz chorę, sama golizna, jakieś dziwaczne stroje, zachowanie a i jej piosenki są drażniące.

Szczerze mogę przyznać , że niektóre piosenki wciągają jak np. Poker Face i kiedyś jej słuchałam ale jak zaczeła ostro robić z siebie i ze swojej muzyki gó*** to jej już nie słucham chyba, że puszczą Poker Face.

Dziwi mnie to, że na tej stronie poruszono jej temat. Myślałam, że tu tylko zespoły podobne do Nightwish i ogólnie Rockowe, Metalowe.

Ps. Jednak to jest moje skromne zdanie i moja wypowiedż nie ma na celu wywołania żadnej kłótni ani obrażania gustów innych osób :) Piszę to bo nie zawszę jestem dobrze rozumiana, mam na myśli moje wypowiedzi na innym Bloogu :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

o matko nagość w teledyskach!!11 Na kurię z tym, to niedopuszczalne, niech chodzi w burce!!! :/

 

Nagość jest częścią sztuki, a Gaga nie wykorzystuje jej w sposób wulgarny, więc nie wiem co to w ogóle za problem. ;__; No chyba, że kogoś obrzydzają takie zdjęcia, no ale to już jego problem: http://gagafacegaleria.pl/albums/fots/10066/normal_GagaFacePLVMagazinePhotoshootSept2013-2874329.jpg http://gagafacegaleria.pl/albums/fots/10009/V3gagafacepl2013.jpg http://gagafacegaleria.pl/albums/fots/10066/normal_gagafacepl-vmagazine2013-HQ-2827850005229.jpg tak btw to piękna sesja ♥

 

Co do strojów: niech się ubiera jak chce, jej wybór. ^^ A PF jest akurat słabe, posłuchaj sobie tego:

 

I nie nazywaj jej "Zgagą", bo to prostackie i naprawdę to tylko o Tobie źle świadczy. ;-;

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Droga I INVI jedynie żle może świadczyć i to o tobie twoja reakcja na moją OPINIĘ, do której mam prawo jak każdy człowiek.

Załważ, że napisałam na koniec swojej poprzedniej wypowiedzi, że mój wpis nie miał na celu wszczynania kłótni ani obrażania czyichś gustów. Po prostu wyraziłam własną opinię.

Mam prawo nazywać ją Zgagą. Nie jest to znowu bóg wie jaka obelga, są gorszę a ich nie używam .

Każdy wyraża własną opinię.

Rozumiałabym twoją reakcję jakbym obrażała fanów Gagi czego nie zrobiłam.

Co do golizny nie lubię takich rzeczy pokazywanych publicznię i to jeszcze w muzycę, dla mnie nie jest to żadna sztuka świecić golizną a wręcz przeciwnie................(tu może zachowam opinię dalszą dla siebie).

Ps. Z tą kurią to przesadziłaś. Ważne jest aby artysta zachwycał muzyką, wokalem, żeby robił wszystko ze smakiem a nie wulgarnie tuszował swoje braki pokazując goliznę.

 

To jest moje zdanie i go nie zmienie, ty lubisz Gagę i takie rzeczy to OK, ona ma prawo też ubierać się jak chcę ale nie musi mnie się to podobać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zmieniaj mojej płci, jeśli do mnie piszesz. ;___;

 

Ps. Z tą kurią to przesadziłaś. Ważne jest aby artysta zachwycał muzyką, wokalem, żeby robił wszystko ze smakiem a nie wulgarnie tuszował swoje braki pokazując goliznę.

 

A czy Gaga nie zachwyca wokalem? Muzyka bez mody, oprawy wizualnej jest... nudna. Artysta musi dbać o swój wizerunek, na scenie jest aktorem, koncert to spektakl. A te dziwne stroje są częścią tej całej sztuki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałam, że jesteś mężczyzną bo jak czytałam twoją odpowiedż to załważyłam opis " I INVI " więc wydawało mnie się, że jesteś kobietą, tak ta nazwa wg. mnie wydawała się kobieca. Dopiero po odpisaniu tobie wyświetliło mnie, to co nie wyświetliło mnie się wcześniej czyli " SCAVENGER " co już brzmi inaczej.

 

Mnie ona wokalem nie zachwyca. Ja znam wielu artystów co nie muszą robić żadnej oprawy wizualnej i mnie ich muzyka i tak zachwyca. Potrafie słuchać płyt CD i poprzez samo słuchanie uznawać muzykę za bardzo ciekawą. Oczywiście oprawa wizualna i moda jest też ważna ale ta prezentowana przez LG mnie nie powala a wręcz drażni i oburza. Jest tyle ciekawych ubrań u innych artystów, modnych ale z poczuciem smaku i gustu.

 

Rozumiem , że tobie LG może się podobać i wszystko to o czym piszesz ale mnie nie musi, każdy ma inny gust, każdy ma prawo się wypowiedzieć a druga osoba nie ma prawa obrażać tej pierwszej .

Share this post


Link to post
Share on other sites

15ydkww.jpg

 

Gaga medytująca na fragmencie muru berlińskiego :P

 

gagafacepl-berlin-251020130i-2885147329.jpeg

gagafacepl-berlin-25102013-28625352429.jpeg

 

Fragmenty nowych utworów

[video=youtube]

[video=youtube]

[video=youtube]

 

Aura (to jest już znane od lipca)

 

[video=youtube]

 

kilka zdjęć

normal_0gagafacepl-ARTPOP-24102013-berlin-2876348129.jpg

normal_23102013berlin-GAGAFACEPLHQ_281829.jpg

normal_0gagafacepl-losangeles-22102013-2866329.jpg

 

Okładki Venus (singiel, niesigniel, trudno powiedzieć xd, premiera 27.10)

 

normal_gagafacepl-venus-HQ-28753529.jpeg

normal_gagafacepl-venus-HQ-28753429.jpeg

normal_gagafacepl-venus-HQ-28753629.jpeg

 

 

Audience Impressions (25.10)

 

1. LORDE – Royals: 220.549 (+ .239)

2. KATY PERRY – Roar: 203.823 (- 1.235)

3. AVICII – Wake Me Up: 181.827 (+ 2.532)

4. DRAKE – Hold On We’re, Going Home: 165.906 (+ 0.149)

5. JAY Z – Holy Grail f/Justin Timberlake: 154.123 (- 3.622)

6. MILEY CYRUS – Wrecking Ball: 122.931 (+ 3.088)

7. LADY GAGA – Applause: 117.950 (+ 1.020)

8. ROBIN THICKE – Blurred Lines f/Pharrell & T.I: 112.982 (- 2.124)

9. CAPITAL CITIES – Safe And Sound: 102.072 (- 1.500)

10. LANA DEL REY – Summertime Sadness: 85.694 (- 2.392)

 

LADY GAGA – Do What U Want f/R. Kelly: 3.370 (+ 1.355)

 

BH100:

 

Applause jest obecnie #9

 

iTunes:

 

Applause jest obecnie #15

DWUW #13

 

 

[video=youtube]

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=A3jzMyYgPQs

 

 

 

To tak w skrócie :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje Scavenger, że mi pomagasz w tym wątku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.