Jump to content
Sign in to follow this  
Pablito

Crystal Viper

Recommended Posts

Bardzo bym chciał was zapoznać z zarąbistą kapelą Heavy Metalową Crystal Viper z Katowic

 

Grupa Crystal Viper powstała w 2003 roku, z inicjatywy Marty Gabriel - wokalistki i multiinstrumentalistki (gitarzystka, basistka, pianistka - absolwentka szkoły muzycznej w klasie fortepianu), po tym kiedy zakończyła współpracę z lokalnymi zespołami rockowymi. Nazwa Crystal Viper, autorstwa Barta Gabriela (producenta i menadżera muzycznego, prywatnie męża Marty) pojawiała się przy okazji różnych projektów muzycznych już od 2001 roku, i została przejęta jako nazwa zespołu Marty w 2003 roku. Nazwa miała nawiązywać do klasycznych dwuczłonowych nazw (przymiotnik i rzeczownik) grup takich jak: Iron Maiden, Black Sabbath czy Mercyful Fate.

 

Wydane we wczesnym okresie działalności dwa utwory: cover grupy W.A.S.P. "Wild Child" oraz cover grupy Cirith Ungol "Chaos Rising", zostały nagrane w amatorskich warunkach z udziałem zaprzyjaźnionych muzyków (utwór "Chaos Rising" sygnowany był jako "Crystal Viper & Elixir" - na gitarze Phil Denton z brytyjskiej grupy Elixir, na drugim wokalu Paul Taylor ). Po wielu poszukiwaniach i roszadach, pierwszy oficjalny skład zespołu ustabilizował się latem 2006 roku i zespół - nie jak wcześniej projekt - znany jako Crystal Viper oficjalnie stworzyli: Marta Gabriel (wokal), Andy Wave (wł. Łukasz Halczuch, gitara), Golem (wł. Tomasz Dańczak, perkusja), Tom Roxx (wł. Tomasz Targosz, gitara basowa). Do końca 2006 roku zarejestrowanych zostaje także kilkanaście materiałów demo z własnymi kompozycjami Crystal Viper, które jednak mają wyłącznie charakter nieoficjalny i prywatny.

 

Jeszcze w 2006 roku zespół wchodzi do studia w celu zarejestrowania kolejnego coveru: "Flaming Metal Systems" z repertuaru Manilla Road, i zaraz potem grupa podpisuje kontrakt z niemiecką wytwórnią Karthago Records, i dla niej nagrywa (w wymienionym czteroosobowym składzie) debiutancki album "The Curse Of Crystal Viper", wydany w lutym 2007. Płyta jest concept albumem, opartym na wątkach historii "Crystal Viper: Oblężenie Khalandiru" autorstwa Barta Gabriela, napisanej kilka lat wcześniej. Jeszcze w grudniu 2006 zespół debiutuje na Masters Of Rock Festival w Czechach (gdzie zespół występuje z bratem Tomka, Łukaszem, na drugiej gitarze), obok Cradle Of Filth i Doro. Wkrótce po wydaniu albumu z zespołu odchodzi Tom Roxx. Na jednym koncercie w 2007 roku zespół wspierają przyjaciele zespołu: Dee Key na gitarze basowej, i Pete Raven (Piotr Brzychcy) na drugiej gitarze. W tym samym roku zespół znajduje właściwą osobę, i do składu oficjalnie dołącza basista Tomasz Woryna i w 2007 roku Crystal Viper tworzą:

 

- Marta Gabriel - wokal

- Andy Wave - gitara

- Golem - perkusja

- Tomasz Woryna - gitara basowa

 

W tym składzie zespół nagrywa kolejne wydawnictwa: mini album "The Last Axeman" (2008), płytę "Metal Nation" (2009), single "Stronghold" i "The Wolf And The Witch", album koncertowy "Defenders Of The Magic Circle: Live In Germany", oraz płytę "Legends" (2010). Pod koniec 2009 roku zespół podpisuje kontrakt z prestiżową wytwórnią AFM Records. Na drugiej gitarze podczas koncertów zespół wspierają m.in. Mateusz Gajdzik (z którym zespół nagrywa wspomniany album koncertowy) i Rafał Górny, ale jeszcze w 2009 roku funkcję drugiego gitarzysty - zarówno na koncertach jak i w studio - obejmuje Marta Gabriel, i od tego czasu grupa Crystal Viper ma ten sam czteroosobowy skład zarówno w studio jak i na koncertach.

Pod koniec 2011 roku grupa rejestruje nowy album studyjny: "Crimen Excepta", concept album o czarownicach, czarnej magii i inkwizycji, który ukazuje się w kwietniu 2012. Płyta - podobnie jak wszystkie poprzednie wydawnictwa Crystal Viper, wyprodukowana przez Barta Gabriela - zyskuje zaskakujące przyjęcie fanów i prasy, i zostaje najlepiej sprzedającym się albumem zespołu. Niestety ze względu na liczne zobowiązania zawodowe, Tomasz Woryna bierze coraz mniejszy udział w życiu zespołu: większość partii gitary basowej na płytę "Crimen Excepta" nagrywa Marta Gabriel, a na koncertach zastępuje go Michał Badocha, który wkrótce potem staje się oficjalnym członkiem zespołu. Crystal Viper w 2013 roku to:

 

- Marta Gabriel - wokal, gitara

- Andy Wave - gitara

- Golem - perkusja

- Michał Badocha - gitara basowa

 

Jeśli chodzi o LP które wydali to

The Curse of Crystal Viper

Metal Nation

Legends

Crimen Excepta

 

Jest to bardzo sympatyczna ekipa miałem okazje ich poznać osobiście podczas koncertu w Krakowie ,Marta wokalistka jest urocza i ma świetny głos,a chłopaki są metalami z krwi i kości

A teraz kilka numerów na początek

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yLv4dlR6eb0

to numer który w moim przypadku wszystko się zaczęło

a teraz po jednym z numerów z ich Albumów

z pierwszego LP

[video=youtube]

z drugiego LP

[video=youtube]

z trzeciego będą 2 numery

[video=youtube]

to mój ulubiony z tego Lp

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2TUDC5tvJlo

a to kolejny z trzeciego LP

a teraz z czwartego albumu

[video=youtube]

a kolejny piąty LP będzie w grudniu

to link do ich fanpage https://www.facebook.com/crystalviperofficial?ref=ts&fref=ts ,jak się wam spodoba dawajcie like

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postanowiłam przesłuchać ich piosenek jak usłyszałam Martę w "40:1".

Kobieta ma świetny głos. Bardzo mi się spodobał ten zespół, chociaż dużo ich piosenek jest bardzo podobna do siebie. Szkoda, że nie śpewają nic po Polsku, bo chętnie usłyszałabym potężny głos wokalistki w ojczystym języku : D

 

~ * ~ * ~ * ~ * ~

 

Pablo jak to osobiście? :< Ten to wszędzie wlezie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

numer live z koncertu w Szwecji na festiwalu Rockstad Falun 2013 zagrany w ostatni weekend tj.17-18 Sierpień 2013

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wspaniały zespół po tym co usłyszałem zapoznam się z dyskografią :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wysłał mi Pablo jedną piosenkę Crystal Viper po polsku ; D

Ale i tak mało jest takich piosenek :c

Dobry ten nowy kawałek, nie wiem o czym, ale dobrze brzmi haha Nie wiem czemu, ale miejscami przypomina mi Rhapsody Of Fire ; o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prezentuje Teledysk Crystal Viper do numeru który promuje nowy Album który ukarze się 13 Grudnia czyli już niebawem

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ktoś mieszka blisko Mysłowic to zapraszam na Darmowy koncert Crystal Viper w Mysłowickim Ośrodku kultury na Ul Grunwaldzkiej ,gwarantuje istne szaleństwo i fajną zabawę i muzę

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Małe co nieco z świeżego koncertu Crystal Viper na festiwalu w Francji

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Jeden numer z koncertu Crystal Viper na Cyprze w ostatni weekend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po długim czasie zawieszenia działalności coś zaczyna się dziać ,jak piszą na profilu Witch is Back ,analizując foty najprawdopodobniej w studio nagrywają nowy materiał ,a także Marta wystąpiła w bardzo ciekawej sesji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoho taki tekst zapodała nam wokalistka Crystal Viper na swoim profilu :

CRYSTAL VIPER WRACA! Polscy heavymetalowcy wracają po czteroletniej przerwie, która była spowodowana problemami zdrowotnymi liderki i założycielki zespołu, i które postawiły przyszłość zespołu pod znakiem zapytania (w ubiegłym roku Marta Gabriel przeszła operację zatok przynosowych i czołowych). Jakkolwiek jednak, "wiedźma wróciła", i brzmi ciężej, głośniej i mocniej niż kiedykolwiek przedtem...!

17 lutego 2017, nakładem wytwórni AFM Records ukaże się nowy album koncepcyjny Crystal Viper zatytułowany "Queen Of The Witches". W rolę producenta nowego albumu, który będzie dostępny na limitowanej płycie winylowej, jako CD i jako download, tak jak w przypadku wszystkich poprzednich wcielił się Bart Gabriel - producent znany ze współpracy z takimi zespołami jak Cirith Ungol, Sacred Steel czy Mythra (a prywatnie mąż Marty Gabriel), natomiast realizacją i miksem zajął się Mariusz Piętka, znany ze współpracy z m.in. Jack Starr's Burning Starr, Lonewolf czy Mortician. Obraz na okładkę albumu namalował kultowy niemiecki artysta Andreas Marschall, znany ze współpracy z zespołami takimi jak Running Wild, Blind Guardian i Kreator. Pierwszy singiel z nowego albumu będzie nosił tytuł "The Witch Is Back", i ukaże się w grudniu tego roku. Natomiast 18 lutego 2017, zespół zagra ekskluzywny koncert jako headliner festiwalu Heavy Metal's Calling w Monachium w Niemczech.

Oprócz tego pragniemy poinformować, iż Marta Gabriel, wokalistka i gitarzystka zespołu, która ponownie napisała cały materiał na nowy album Crystal Viper, dołączyła do grona artystów ESP Guitars, a cała grupa Crystal Viper nawiązała współpracę z producentem strun, firmą Dean Markley Strings.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiany zmiany w Crystal Viper dotychczasowego basistę Michała Badochę zastąpił Błażej Grygiel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorący jeszcze ciepły kolejny 2 teledysk promujący nowy album Crystal Viper który ukaże się 17 lutego ,bardzo dobry numer jak dla mnie szybko wpadł mi w ucho po pierwszym odsłuchu ,eleganckie solo Andy ,wokal Marty ,lubię teledyski CV które pokazują ich pracę w studiu podczas nagrań .

 

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=MkjbAdHudU0&feature=youtu.be

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i nastał ten piękny dzień na który czekałem bite 4 lata ,dziś premiera albumu Crystal Viper Queen of the Witches ,słuchał ktoś z was ? ciekaw jestem waszej opinii ,ja za kilka dni napiszę małą recenzję ,ale będzie sporo achów i ochów ,bo ten album jest najlepszy w dyskografii Crystal Viper ,ostatni Possession zostawił daleko w tyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy ich wcześniejsza twórczość nie przekonała. Parę dni temu z ciekawości, załączyłem dwa najnowsze single i zostałem mile zaskoczony. Energia, wokal z pazurem, niesamowite riffy i sama konstrukcja utworów sprawiły, że słucham ich na okrągło. Jeszcze nie przesłuchałem w całości nowego albumu, dlatego moim ulubieńcem pozostaję When The Sun Goes Down. Myślę, że 4 lata przerwy, przysłużyły się zespołowi. Jako Polacy możemy być dumni z tego typu artystów. Pablito czekam na recenzję ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recenzji nowego albumy Crystal Viper mającego tytuł Queen of the Witches czas zacząć :

 

1. The Witch Is Back - otwierający album numer jest dla fanów Crystal Viper bardzo symboliczny i można się o tym przekonać oglądać teledysk ,na początku teledysku Marta oznajmia Wróciłam gdy wchodzi na plan pokryty dymem i uruchamia swoje wiosło ,a sam numer jest porywający wpadający w ucho szczególnie refren ,rewelacyjna współpraca gitar gary szybkie i wokal Marty z pazurem ,moją ulubioną częścią jest zwolnienie po którym następuje genialne solo jakim Andy mnie uraczył ,numer jak na otwieracz zajebisty ,moja nota 9/10

 

2.I Fear No Evil -numer ten jest pierwszym moim ulubionym na tym albumie ,zaczyna się od riffu który przypomina riffy Iron Maiden ,sam numer jest bardzo melodyjny wpadający w ucho Marta śpiewa w nim z pazurem bardzo seksownie ,trzeba tu wspomnieć także o rewelacyjnej solówce ,połączonej z riffem z której powstaje melodyjna riffosolówka ,jeżeli będzie grany na koncercie to będzie istne szaleństwo pod sceną ,moja nota 10/10

 

3.When the Sun Goes Down - słuchając tego numeru można stwierdzić że to ballada ,a jednak tak samo jak Prophet of the end z poprzedniego albumu jest numerem powolnym aczkolwiek nie mającym cech ballady ,tu warty zaznaczenia jest bass wokal Marty oraz solo Andyego które jest bardzo ciekawe ,moja nota 9/10

 

4. Trapped Behind - ten numer jest moim pozytywnym zaskoczeniem ,piękna ballada z wzruszającym wokalem Marty ,linię melodyczną tworzy gra Marty na fortepianie ,numer bardzo kojaży mi się z The Banshee który był dodatkiem do jednego z poprzednich albumów ,moja nota 10/10

 

5.Do or Die - Odlotowy numer trwa 3 minuty ale tyle się w nim dzieje że ,numer oparty na bardzo melodyjnym riffie śpiewany w dziki sposób przez Martę zadziornie ,po przesłuchaniu kilka razy można śpiewać refren razem z Martą ,numer utrzymany w wojennej marszowej stylistyce zagrzewający do walki ,kolejne genialne solo zagrał Andy , moja nota 10/10 a nawet dał bym 15

 

6.Burn My Fire Burn - kolejny szybki wpadający w ucho riffowy numer z wokalem Marty z pazurem ,w środku następuje kapitalny riff z którego wyłania się solówka niczym fala tsunami zalewająca wioskę w Indonezji ,moja nota 9/10

 

7.Flames and Blood - numer otwiera kanonada garów i szybki speed metalowy riff ,Marta śpiewa tu w swoim rozpoznawalnym stylu ,przez czas trwania kapela bombarduje nas dźwiękami garów gitar jak amerykanie bombardowali Drezno podczas II wojny ,w środku ostra jak brzytwa solówka ,moja nota 10/10

 

8. We Will Make It Last Forever - druga ballada na albumie tym razem ma inną formę jak pierwsza zaczyna się od delikatnego wokalu Marty a linia melodyczna jest również zawarta partią fortepianu ,i gdy myślimy że będzie taka jak pierwsza nagle wchodzą gary i gitary ,warty zauważenia jest refren zaśpiewany bardzo emocjonalnie przez Martę ,ballada ta jest duetem ,moja nota 10/10

 

9. Rise of the Witch Queen - numer ten to kolejna petarda na albumie kanonada garów i gitar zamontowana na ciekawym riffie ,bardzo melodyjny nośny refren ,ostry jak brzytwa wokal Marty .moja nota 10/10 choć ten numer zasługuje na 20

 

10 . See You in Hell ,Album zamyka cover numeru który w oryginale grała kapela Grim Reaper ,jak dla mnie cover jest lepszy od oryginału ,a słowa See You Hell my Friends brzmi w ustach Marty niesamowicie .

 

Podsumowując ,album jest genialnym powrotem po 4 latach przerwy spowodowanej chorobą i rehabilitacją Marty ,a numery w wersji live będzie można posłuchać na 2 koncertach w Polsce w Warszawie i Gdańsku .

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.