Jump to content
Sign in to follow this  
Lilit

Ulver

Recommended Posts

Jest to jeden z moich najulubieńszych zespołów. Lubię ich w każdej odsłonie, niezależnie od tego, czy grają black metalową sieczkę, norweski folk czy nowoczesną muzykę elektroniczną, chociaż wydaje mi się, że w tej trzeciej stylistyce sprawdzają się najlepiej. Moim ulubionym albumem jest "Themes from William Blake's The Marriage of Heaven and Hell" - na początku co prawda go nie doceniłam, jednak moja sympatia do niego wzrastała z każdym kolejnym odsłuchaniem. Na drugim miejscu stawiam Shadows Of The Sun i Perdition City, które lubię mniej więcej tak samo.

 

A jak jest z wami? Zna ktoś, słucha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zespół kameleon, mający tyle obliczy że cięzko mówić o charakterystycznym stylu Ulver. Ta dywersyfikacja obejmuje zarowno sferę aranżacyjna jak i całą stylistykę. Grupa zmienia się z płyty na płytę. Jesli słucham to głownie rzeczy typu Kveldssanger, notabene ta neo-folkowa płyta z 1995 roku jest wymieniana przez Tuomasa jako jedna z inspiracji do najwcześniejszego akustyczno-folkowego wcielenia Nightwish.

Z tych późniejszych bardziej elektronicznych uwielbiam numery takie jak "Dressed in Black" który może się spodobać zarówno fanom elektroniki jak i Black Sabbath (mimo że gitar w nim nie ma)

 

Dużo eksperymentów brzmieniowych i gatunkowych(spory eklektyzm), w jakimś stopniu także formalnych choć tych ciutkę mniej. Kładzenie nacisku na klimat co nie zmienia faktu że grupę spokojnie można zaklasyfikować jakby to powiedzieli nad Loarą do okolic typu avant garde ;).

Nie zawsze mam nastrój na takie rzeczy aczkolwiek to intrygująca grupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znam, ale słucham ich płyt z czasów neo-folku, bądź ambientu/dark ambientu.

 

http://youtu.be/QagTUjDX5_k

Ulver- Little Blue Bird

 

http://youtu.be/21RltAs-YHU

Ulver - Ulvsblakk

 

Ulver - Eitttlane

 

Wrzuć jakieś swoje ulubione kawałki, bo może kogoś zainteresujesz projektem ;)

 

Mnie już zainteresowało :D Ostatnio mam jakieś takie zapotrzebowanie na coś w stylu dark ambientu, a niespecjalnie orientuję się w gatunku, co jest warte przesłuchania, a co mniej.

Zatem: która płyta/y Ulver są najbliżej stylu i klimatu zaprezentowanych wyżej utworów?

 

Tak jeszcze przy okazji: patrzę na nazwę i myślę - skąd ja to znam? Ulver, Ulver.. znam ale nie słyszałam? Tak, bo widziałam (ech ta pamięć wzrokowa ^^) okładkę Perdition City i opinię o płycie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja polecę 3:

Kveldssanger

A Quick Fix of Melancholy(mini-album)

Svidd Neger

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ja polecę 3:

Kveldssanger

A Quick Fix of Melancholy(mini-album)

Svidd Neger

 

Ok, dzięki. Obczaję w najbliższym czasie i wypowiem się o wrażeniach z odsłuchu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio mam jakieś takie zapotrzebowanie na coś w stylu dark ambientu' date=' a niespecjalnie orientuję się w gatunku, co jest warte przesłuchania, a co mniej.[/quote']

Ja bym jeszcze poleciła Shadows Of The Sun.

 

Wrzuć jakieś swoje ulubione kawałki, bo może kogoś zainteresujesz projektem

 

Mam lekki dylemat, bo ja ich słucham raczej albumami, a nie utworami ;). Ale ok, łapcie, na początek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.