Jump to content
Sign in to follow this  
anulka79

O zespole - quizy, konkursy wiedzy, zabawy

Recommended Posts

Zapraszam wszystkich do wątku konkursowego :D ! Co jakiś czas będą pojawiać się tu quizy, zagadki, pytania, zadania, mini-konkursy, głosowania itp. Będą one głównie dotyczyć twórczości zespołu, jego członków oraz innych spraw związanych z działalnością bandu. Uważam, że warto zdobywać, uzupełniać i sprawdzać wiedzę muzyczną, i nie tylko. Można odkryć nieznane fakty, znaleźć wiele ciekawostek i zaskakujących prawd ze świata Nightwish. To dobry sposób na "rozgrzewkę" i przygotowanie się do Wielkiego Konkursu Urodzinowego! W startowej zabawie nie przewidujemy nagród, ale niewykluczone, że w następnych konkursach pojawią się drobne upominki. Możecie prowadzić luźną dyskusję w wątku, pytać, "gdybać" i konsultować się nawzajem. Jeśli będą problemy z odpowiedziami na trudniejsze pytania, to mogę udzielić pewnych podpowiedzi ;)

Zachęcam serdecznie do wzięcia udziału w akcjach konkursowych! Wypełnienie formularza zajmie tylko chwilę, a Wy miło spędzicie czas i pozyskacie nową wiedzę.

 

           Na początek proponuję taki zestaw pytań! Formularz do nich pojawi się wkrótce.

 

1) Czy utwór "Stargazers" znajduje się na kompilacji "Tales From The Elvenpath" ?

 

2) Utwór "Wish I Had an Angel" znajduje się na ścieżce dźwiękowej do filmu......?

 

3) Podaj trzy-cztery utwory zespołu, które są śpiewane w języku fińskim ?

 

4) Jaki utwór zespołu Megadeth Nightwish coverował podczas tournée promującego płytę Once ?

 

5) Podaj datę wydania singla "Sacrament Of Wilderness" ?

 

6) Kto growluje w utworze Master "Passion Greed" ?

 

7) Czyj obraz i pod jakim tytułem był inspiracją do nakręcenia teledysku do utworu "Amaranth" ?

 

8) Kto był gościem i zaśpiewał razem z Floor na festiwalu Rock in Rio 2015 ?

 

9) Który z członków zespołu jest autorem słów ?

 

".....Jesteśmy świetnym zespołem nawet bez tych filmowych efektów, które Tuomas lubi dodawać. Byłoby naprawdę bardzo fajnie zrobić kiedyś album bardziej akustyczny lub z bardziej czysto rock’n’rollowymi wpływami. To by dowiodło, że nie potrzebujemy tych wszystkich orkiestr i oczywiście byłoby o wiele szybsze w wykonaniu. Przerwa cztero- czy pięcioletnia między albumami jest po prostu zbyt długa...."

 

10) Z jakiego utworu pochodzi fragment tekstu ?

 

"...Behold the crown of a heavenly spy

Forged in blood of those who defy

Kiss the ring, praise and sing

He loves you dwelling in fear and sin..."

 

Na odpowiedzi macie czas przez dwa tygodnie. Zapraszam do zabawy, powodzenia :)!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że pytania nie są aż tak bardzo trudne, poszperaj "tu i tam", a na pewno na coś wpadniesz :)! Na spokojnie, są dwa tygodnie na odpowiedzi, więc masz sporo czasu :)! Trzymam kciuki!

 

Edit: Mam taką małą podpowiedź do pytania 6. Śpiew i wokale należą tu do Marco, ale jest jeszcze "ktoś", kto growluje. Wsłuchajcie się dobrze ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej, kochani :)! Zachęcam wszystkich do zabawy w naszym quizie! Jeszcze przez cały weekend możecie szukać odpowiedzi na pytania i wysyłać formularze. Warto "rozruszać" się i uzupełnić wiadomości o zespole, bo wkrótce ogłosimy wielki konkurs urodzinowy i ta wiedza bardzo się przyda :) Jeśli macie jakiś problem z pytaniami, wydają się trudne, to dajcie znać! Będę podpowiadać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanie; czy będę mogła wziąć udział w konkursie urodzinowym? :D Pytam, bo biorąc pod uwagę ostatnie dwa lata to aż mi głupio... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że możesz ;)! Dlaczego Ci głupio? Wszyscy mogą brać udział w konkursie urodzinowym! Nawet zwycięzcy poprzednich edycji. Nie ma pod tym względem ograniczeń. Zapraszamy już wkrótce  :)!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w quizie! Pytania były łatwe, więc większość z Was poprawnie odpowiedziała na wszystkie. Były pewne problemy z pytaniem nr.5, bo różne źródła podają dwie daty: 25.11.1998 lub 26.11.1998. Oficjalnie przyjęłam odpowiedź 25.11.1998, bo taką datę podają oficjalne strony. Część z Was w odpowiedzi wpisała właśnie tą druga datę, więc nie traktowałam tego jak złą odpowiedź, ale przyznałam 0,5 pkt. Następne pytanie, które budziło wątpliwości to zagadka nr.6. Faktycznie, trudno się dosłuchać, kto i jak dokładnie śpiewa, bo Marco używa w tym utworze swego głosu na wiele sposobów: są krzyki, screamy, śmiech. Ale w tle, wyłączając główną ścieżkę, można wyłapać ten growl, który tu wykonuje właśnie Tuomas. Podsumowując, na wszystkie pytania 100% bezbłędnie odpowiedziała Miguided_Ghost! Gratuluję! Reszta też oczywiście super, bo pytania z datami to poziom wiedzy szczegółowej i wykazaliście się dużą znajomością faktów :)

Wszystkich serdecznie zachęcam do zabawy w zagadki, które cyklicznie będę zamieszczać w wątku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hymmmm, ciężko to stwierdzić od kiedy, ale jak sama wiesz, nie raz udzielał się wokalnie, a w utworze "Master Passion Greed" postanowił, że spróbuje growlu!

Proponuję przenieść dyskusję do wątku o liderze Nightwish :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.