Jump to content
Lucid Dreamer

Edenbridge

Recommended Posts

Edenbridge to symfoniczny metal z Austrii,do tej pory wydali 8 płyt a najnowsza,dziewiąta płyta zatytułowana "The Great Momentum" ukaże sie w Lutym 2017 roku a poniżej pierwszy lyric video "Shiantara" ;)

[video=youtube]

The Great Momentum" track listing

 

01. Shiantara (5:51)

02. The Die Is Not Cast (5:15)

03. The Moment Is Now (4:21)

04. Until The End Of Time (4:36)

05. The Visitor (5:54)

06. Return To Grace (5:13)

07. Only A Whiff Of Life (3:44)

08. A Turnaround In Art (7:32)

09. The Greatest Gift Of All (12:18)

EDENBRIDGE is:

Sabine Edelsbacher: Lead Vocals

Lanvall: Lead & Rhythm Guitars, Bass, 6 & 12 String Acoustic Guitars, * Nylon Guitar, Piano & Keyboards, Hammered Dulcimer, Bouzouki

Dominik Sebastian: Lead & Rhythm Guitars, Nylon Guitar

Johannes Jungreithmeier: Drums

edenbridgegreatmomentumcd.jpg.4969c64217958f90e7d7567a8e217861.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wreszcie wątek o Edendridge! Zespół moim zdaniem jest warty uwagi,a osoby,które jeszcze się z nim nie zapoznały koniecznie muszą nadrobić zaległości! Moja przygoda z zespołem zaczęła się od utworu ,,Higher" i trwa już ok roku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, wątek o Edenbridge! Ciekawe, ile będzie odpowiedzi :)

 

Jedyna płyta, którą znam w całości to "Shine"- bardzo lubię niektóre piosenki z tego krążka, choć już dawno go nie słuchałem. Z pozostałych kojarzę pojedyncze utwory, tak jak wspomniany przez SatuDreamer "Higher".

 

Mają swoje charakterystyczne brzmienie, wschodnie elementy i do tego ładny wokal Sabine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednym z moich ulubionych krążków Edenbridge jest Aphelion ^^ Shine też bardzo lubię. Swoją drogą czy tylko mi okładka Aphelion przypomina okładkę Nightwishowego Oceanborn :p?

1000x1000.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edenbridge to trochę niedoceniony zespół. O ile na początku ich albumy były nierówne (ale każdym można było znaleźć jakieś perełki), o tyle dwa ostatnie krążki - z naciskiem na The Bonding - to już jest materiał w pełni prima sort. Porównałbym ich zarówno stylistycznie, jak i jeśli chodzi o poziom ze współczesną Xandrią. Może Edenbridge jest bardziej naznaczony jakimiś fragmentami może nie tyle progresywnymi, bo lepszym słowem będzie po prostu instrumentalnymi, dużo solówek gitarowych i jakiś instrumentalnych pasaży.  Ogółem mają fajny, rozmarzony klimat. Kilkanaście kawałków wręcz wybitnych. W sumie w takim typowym symfonicznym female fronted metalu to jeden z lepszych zespołów, choć (za) mało znany, a wcale nie ustępuje wspomnianej wyżej Xandrii czy Leaves Eyes, to jest gdzieś ten typ i ta półka obecnie, pojedynczymi kawałkami może nawet wyżej.

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy singiel Edenbridge, promujący nadchodzący album. Całkiem fajny, może brak jakiejś solówki pod koniec, ale na pewno znacznie lepszy niż pierwszy.

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Płyta wyciekła. Ogólnie nie jest zła,lecz jest znakomita wedlug mnie ;)

The Greatest Gift of All jest zacny,zwłaszcza refren. To majstersztyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy singiel Edenbridge, promujący nadchodzący album. Całkiem fajny, może brak jakiejś solówki pod koniec, ale na pewno znacznie lepszy niż pierwszy.

Mi się tam Shiantara podobało bardziej niż drugi singiel. Edenbridge nigdy zbyt wysokiego poziomu nie prezentowało, ale dało się wybrać perełki, na co liczę na nadchodzącym albumie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Któryś utwór z nowego albumu brzmiał trochę jak Xandria. Poza tym faktem, nie pamiętam nic więcej; krążek mnie nie porwał (jak i 4 inne nowości, których dzisiaj słuchałam - może za dużo nowego na raz ;) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

To fakt, tegoroczny krążek jakiś mizerny. Słuchałem dwa razy i nie mam ochoty do niego wracać. Może jakieś pokrewieństwo stylistyczne z Xandrią jest. Z tym że Xandria nagrała świetny album, zaś Edenbridge kiepski. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.