Jump to content
Piotrek

Darzamat

Recommended Posts

Polski zespół z (m.in) kobiecym wokalem i pewnymi sukcesami na arenie międzynarodowej więc pewnie jest tu niejednej osobie znany :)

Ich pierwszy album "In the Flames of Black Art" był jednocześnie pierwszym, z jakim się zapoznałem. Już początek pierwszego utworu na płycie wgniata mnie w siedzenie- coś mrocznego i majestatycznego. Aż żal kiedy wchodzi growl (nie żeby był zły):   

Z tą samą wokalistką (Katarzyną Banaszak) w składzie zespół nagrał też płytę Oniriad. Byłoby fajnie gdyby nie to że wokalnie udziela się na niej też mężczyzna (Flauros?), który dla dobra słuchaczy powinien powstrzymać się od śpiewania... Z tej płyty

Później w składzie pojawia się obecna wokalistka, Nera. Z tego okresu znam tylko najnowszą płytę, "Solfernus' Path", która dość mocno różni się od dokonań z czasów pierwszych dwóch krążków. Tytułowy utwór z tego krążka: https://www.youtube.com/watch?v=-aJazBQI7_8

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darzamat  \m/(-_-)\m/

Uwielbiam odkąd ich usłyszałem na toruńskim Gotyk na Dotyk Festival :)

Growl i dość ciężkie "napierdalanie" to jednak podstawowy składnik ich twórczości. Mi nie żal, gdy się pojawia ;) Gdy ich pierwszy raz usłyszałem, skojarzyli mi się z Dismal Euphony i Cradle of Filth, i dalej się tego porównania będę trzymał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam nic przeciwko growlowi i sam słucham kilku zespołów wykorzystujących tego typu wokal :) Chodziło mi tylko o ten konkretny utwór. Ten początek jest tak efektowny, że aż mi szkoda kiedy coś go zakłóca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.