Jump to content
hietAla

To/Die/For

Recommended Posts

Dałabym głowę, że widziałam już tutaj taki wątek :P

 

To/Die/For (w skrócie TDF) to fiński zespół grający gothic metal, założony w Kouvoli w 1993. Początkowo działał pod nazwą Mary-Ann i był zespołem hard rockowym. W 1999 muzycy zdecydowali się zmienić zarówno styl, jak i nazwę. Zespół został rozwiązny 13 kwietnia 2009, ale 4 czerwca 2009 muzycy wrócili do wspólnej pracy i rozpoczęli tworzenie nowego albumu (WTF). Do chwili obecnej, zespół wydał 6 albumów studyjnych.

 

Obecni członkowie zespołu:

Jape Perätalo - wokal

Juppe Sutela - gitara

Eza Viren - gitara

Samuel Schildt - bas

Matti Huopainen - perkusja

 

Na albumie Epilogue możemy usłyszeć naszego Marco, który wystapił tam jako wokalista wspierający, a także był producentem krążka.

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

Znacie? Podoba Wam się?

 

Mam wrażenie, że niektóre utwory brzmią jak piosenki popowe o miłości zaadaptowane do metalu i mrocznego klimatu :D A głos wokalisty przypomina mi głos Upiora z filmu z 2004 roku, w ogóle brzmi świetnie i idealnie zgrywa się z muzyką.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyznam się szczerze, że nie znałam wcześniej TDF. Jak tylko mam chwilę zawsze staram się słuchać i odkrywać coś nowego. Obok świetnych gitar słyszę chyba w tych utworach klawisze. Tylko, że zespół nie ma w składzie klawiszowca. Chyba, że nagrywa z nimi tylko w studio. Bardzo lubię wszelkie duety i dlatego podoba mi się wpleciony w te cięższe brzmienia damski wokal. Kawał dobrego rocka! To/Die/For mają niezły staż i to słychać w ich muzyce. Fiński metal zawsze miły moim uszom:D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko, że zespół nie ma w składzie klawiszowca.

 

Przyznam, że tego nie zauważyłam :D A rzeczywiście klawisze odgrywają w tej muzyce dużą rolę! Z tego, co się zorientowałam, to jeszcze w zeszłym roku mieli klawiszowca, więc może zdążyli nagrać razem album i się pożegnali, a teraz sobie pożyczają kogoś na koncerty.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zespół kończy działalność...

Wiadomość z facebooka:

 

"FAREWELL"

It´s time to say goodbye Forever!

We came to the end of our painful road with To/Die/For.

We had fun,We played in many countries,We met great people all around,

we played with some great bands here and there,We released seven albums...we had fun(sometimes maybe) and we suffered.

 

I need to thank and say sorry for some people who helped us and made good things happen:

Riku Pääkkönen.

Ewo Pohjola.

Ayu Davalos.

Chrissy Turpeinen.

Tommi Kurki.

Our fans whos been there from the beginning! LOVE!

for you all, we are more than thankful!

 

17 years of our madness will be buried in Friday at John Smith Festival in 22nd. of July 2016

Hopefully our music lives on in our real fans heart!

LOVE,PEACE and ROCK and ROLL Forever!

JAPE TDF

 

Bardzo liczyłam na to, że zobaczę ich na koncercie :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.