Jump to content
Sign in to follow this  
Sami

Beauty corner

Recommended Posts

Dlaczego mamy temat o włosach, a nie mamy tematu o kosmetykach?

 

Jakieś 95% forum to panie (jeśli znajdzie się tu jakiś nadworny statystyk, który mi ładny procent policzy, to niech to zrobi, ale na moje oko jest 95% i koniec :D), więc panowie, czy tego chcecie czy nie, będziecie sobie mogli poczytać o tym jaki krem jest najlepszy na stopy albo jaki kolor szminki jest najmodniejszy w tym sezonie. :D

 

Więc poczułam wielką potrzebę założenia tego tematu, bo nie mam się kogo zapytać o radę, a internetu o radę pytać nie warto.

 

Mój kochany podkład, którego używałam całe lato, nagle zaczął mi wysuszać skórę na tyle, że po godzinie od nałożenia makijażu mam takie małe, słodkie wałeczki podkładu na całej twarzy i to wygląda raczej średnio. :/

Nie mogę kupić innego, bo to jedyny, którego odcień nie powoduje, że moja twarz wygląda jak pomidor albo ma odcień pomarańczowej opalenizny Pameli Anderson w Słonecznym Patrolu.

 

Cóż robić, dziewczyny? Krem? Peeling? Okład z łez jednorożca?

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

najlepiej ogólnie stosować peeling 1-2 razy w tygodniu. Dobrze też jest mieć odpowiedni produkt do demakijażu, taki który nie wysusza skóry (osobiście używam płynu micelarnego Garnier). No i polecam też jakiś nawilżający krem na noc - to wszystko razem powinno pomóc ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od tygodnia używam kremu nawilżającego na dzień i na noc i pomogło :)

 

Przypuszczam, że to primer pod makijaż przesuszył mi skórę, a nie podkład, więc go odstawiłam i nawilżyłam twarz i jest już ok:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokonałam przełomowego odkrycia. Nie mam pojęcia dlaczego się tym tu nie podzieliłam... O.o

Znalazłam wreszcie takie drogeryjne kosmetyki, które faktycznie pomagają na trądzik. Nie jest to jakiś efekt wow, bo i tak musiałam w końcu wybrać się do dermatologa, ale... Ale właśnie. Z tymi wszystkimi kosmetykami jest taki problem (przynajmniej u mnie), że nic nie dają. A po tych cudeńkach zauważyłam, że rzadziej wyskakują pryszcze, a jeśli już jakieś się pojawią, to szybciutko znikają. I wiecie co? Te kosmetyki są z Finlandii. Przypadek? :P

Mówię o marce Lumene. Trudno ją zdobyć w stacjonarnych sklepach, lepiej szukać w Internecie. Ja dorwałam całe stoisko  w maleńkiej drogeryjce w moim mieście.

Popatrzyłam na ceny. Do najtańszych rzeczy to to wszystko nie należy (żel, tonik i krem po 30zł), ale co tam. Miałam urodziny.

Od końca września używam tego, tego i tego.

I jestem zachwycona. ♥

Kupiłam też serum dla mamy na urodziny. Chwali je sobie.

Poza tym, ta marka ma tak piękne reklamy, że chyba wszystko by mi wcisnęli :O

[video=youtube]

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Vw7TSMF2je4

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-8qY8KXBlGw Po fińsku też wstawię :D

 

 

I na koniec pytanko. Znów przetłuszcza mi się twarz. Po kilku godzinach świecę się jak... Lepiej nie mówić co. Udręka. Nie lubim. Strasznie to nieprzyjemne :c Ktoś, coś? Kiedyś miałam ten sam problem, pomógł dopiero puder bambusowy i krem z Evree. Ale teraz znowu się zaczęło i nie bardzo wiem co robić, bo próbowałam chyba wszystkiego. Może któraś z Was mnie do czegoś natchnie?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że znam Lumene, mam od nich paletkę cieni do powiek w odcieniach od zimnego niebieskiego do ciemnego granatu :) Musiałabym się przejść po moich drogeriach w mieście, bo cienie dostałam i nawet nie wiem czy gdzieś sprzedają stacjonarnie ich kosmetyki. 

Skoro polecasz ich żele oczyszczające, muszę spróbować - bo chyba próbowałam już wszystkiego na moją twarz. 

 

A na świecenie używam podkład matujący i puder. I pod koniec dnia oczywiście świecę się, ale nie jakoś przerażająco mocno, także jest ok ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żel u mnie sprawdza się świetnie. Nie wysusza i nie szczypie w oczy, można spokojnie się szorować ;)

Kupiłam dzisiaj też ich szminkę. Taką różowiutką ♥

Sami, jakiego używasz pudru? Ciągle nie mogę trafić na porządny. Zazwyczaj trzymają 2-3 godziny :c

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takim razie albo wyhaczę gdzieś w internecie ten żel, albo poszukam w drogeriach... Zastanawiam się jeszcze czy jeśli mają takie dobre kosmetyki, to podkłady i kremy bb też by mieli dobre. I jasne. Skoro to marka fińska, to powinny być mega jasne odcienie, bo Finki są blade... Także jest nadzieja, że coś znajdę ♥ 

 

A pudru używam tego, oczywiście biały/transparentny, żeby jak najbardziej rozjaśnić twarz (żadnych różów, konturowania, pomarańczowego pudru a'la Trump :v)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak u nich jest z jakością podkładów, ale jasne odcienie mają na pewno. Rzuciłam dzisiaj okiem wybierając pomadkę. Swoją drogą, świetna ona jest. Wreszcie coś, co ma ładny kolor, dość długo trzyma i nawet nawet nawilża. Jutro będę testować przez cały dzień.

Dzięki za puder, może go wypróbuję. Też nie używam żadnych rozświetlaczy, różów czy innych dupereli. Jedyny kolorowy akcent u mnie to szminka właśnie. Chociaż ostatnio nauczyłam się robić pseudo kreski na powiece dla upośledzonych. Brązową kredką, bo aż tak bardzo nie widać, jak wyjdzie krzywo xD

 O, a z jasnych kremów BB polecam ten. Idealny, jeśli nie chcesz mieć szpachli na twarzy. Wcale go nie czuć. I nie robi maski ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

 O, a z jasnych kremów BB polecam ten. Idealny, jeśli nie chcesz mieć szpachli na twarzy. Wcale go nie czuć. I nie robi maski ♥

 

Super, na pewno sprawdzę ::) Mam nadzieję, że potem nie będzie mi smutno, bo w najjaśniejszym odcieniu będę miała skórę barwy skóry nowego Mango-prezydenta USA (jak to niestety z moją skórą bywa :v)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.