Jump to content
Sign in to follow this  
Ares

Lana Del Rey

Recommended Posts

Uf0tFsZG_400x400.jpeg

Lana Del Rey, właśc. Elizabeth Woolridge Grant (ur. 21 czerwca 1985 w Nowym Jorku) – amerykańska wokalistka indierockowa. Jej pseudonim artystyczny jest połączeniem imienia hollywoodzkiej gwiazdy Lany Turner i nazwy Forda Del Rey. Nazywana gangsta Nancy Sinatra (ang. „gangsterska Nancy Sinatra”) przez krytyków muzycznych. Grant podaje Kurta Cobaina, Thomasa Newmana i Bruce’a Springsteena jako źródła swojej inspiracji.

[video=youtube]

[video=youtube]

[video=youtube]

[video=youtube]

[video=youtube]

 

Lubicie tą artystkę? Ja ostatnio oszalałem na jej punkcie ma przepiękny i elektryzujący głos w którym jest magia. Niesamowicie mi się podoba jak w niektórych piosenkach ma elementy symfoniczne. :happy: O jej urodzie nie trzeba wspominać jest też nieziemsko piękną kobietą. :-D Co o tej damie sądzicie? :D

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ją lubię. Najpiękniejszy jej utwór to

 

 

 

W moim życiu nastała zima, a ludzie, których spotkałam w drodze stali się moim latem. Nocą zasypiałam z wizjami siebie tańczącej, śmiejącej się i płaczącej wraz z nimi. Już od trzech lat byłam w niekończącej się światowej trasie i wspomnienie ich było dla mnie jedyną rzeczą, która podtrzymywała mnie na duchu i jedyną szczęśliwą chwilą.

 

Byłam piosenkarką, niezbyt popularną. Kiedyś marzyłam, że stanę się wspaniałym poetą, ale po niefortunnej serii wydarzeń moje marzenia roztrzaskały się i rozprysły milionami gwiazd na nocnym niebie. Ale pragnęłam ich dalej, skrząca się i rozbita. Choć tak naprawdę nie przejmowałam się, bo wiedziałam, że kiedy dostajesz od życia wszystko, czego chcesz, zapominasz czym jest wolność.

 

Kiedy ludzie, których znałam dowiedzieli się, jak żyję, pytali dlaczego to robię, ale nie ma sensu rozmawiać o tym z ludźmi, którzy posiadają dom. Oni nie mają pojęcia co to znaczy szukać bezpieczeństwa w drugim człowieku, by znaleźć dom w każdym miejscu, gdzie ułożysz się do snu.

 

Zawsze byłam niezwykłą dziewczyną. Moja matka mówiła, że mam duszę kameleona, że brak mi moralnego kompasu, który wskazywałby północ, że mam zmienny charakter i wewnętrzny brak zdecydowania, tak nieokiełznany jak wzburzony ocean. I jeśli miałabym powiedzieć, że nie planowałam, że moje życie tak się obróci, skłamałabym.

 

Bo urodziłam się, by być tą drugą kobietą, która nie należy do nikogo i należy do wszystkich, która nie ma nic, a pragnie wszystkiego, która ma w sobie to pragnienie doświadczenia wszystkiego i obsesję wolności, która zatrważa mnie do tego stopnia, że nie mogę o tym mówić i pcha mnie w stronę nomadycznej wolności, która mnie ekscytuje i przyprawia o zawrót głowy.

 

Jestem na otwartej drodze

Możesz zabrać mi cały czas w bieli i złocie

Śpiewanie bluesa staje się niemodne

Możesz zabrać mi cały czas w upale i zimnie

 

Nie załamuj mnie

Podróżuję już za długo

Staram się zbyt mocno

Z jedną, ładną piosenką

 

Słyszę ptaki lecące w letniej bryzie

Jadę szybko, jestem sama pośród nocy

Staram się nie wpadać w kłopoty

Ale mam wojnę zakorzenioną w głowie

Więc po prostu jadę, po prostu jadę

 

Umrzeć młodo, bawić się ostro

Tak mój ojciec uczynił ze swojego życia sztukę

Pijemy cały dzień i rozmawiamy do zmroku

Tak robią niespokojne duchy, światło tli się w nocy

 

Nie opuszczaj mnie teraz

Nie żegnaj się ze mną

Nie odwracaj się ode mnie

Zostawiasz mnie na lodzie

 

Słyszę ptaki lecące w letniej bryzie

Jadę szybko, jestem sama pośród nocy

Staram się nie wpadać w kłopoty

Ale mam wojnę zakorzenioną w głowie

Więc po prostu jadę, po prostu jadę

 

Jestem zmęczona tym, że czuję się, jakbym była pojebana

Jestem zmęczona tym, że jadę dopóki nie ujrzę gwiazd

Tylko to pozwala mi całkiem nie oszaleć

Więc po prostu jadę, po prostu jadę

 

Słyszę ptaki lecące w letniej bryzie

Jadę szybko, jestem sama pośród nocy

Staram się nie wpadać w kłopoty

Ale mam wojnę zakorzenioną w głowie

Więc po prostu jadę, po prostu jadę

 

Każdej nocy modliłam się, by odnaleźć moich ludzi i w końcu tak się stało na otwartej drodze. Nie mieliśmy nic do stracenia, nic do zyskania, nie pragnęliśmy niczego oprócz tego, by nasze życie stało się dziełem sztuki. Żyć szybko. Umrzeć młodo. Być szalonym. Dobrze się bawić.

 

Wierzę w kraj, którym kiedyś była Ameryka. Wierzę w osobę, którą pragnę się stać. Wierzę w swobodę otwartej drogi. A moje motto jak zawsze jest niezmienne. Wierzę w dobroć obcych ludzi. I kiedy toczę walkę sama z sobą, zaczynam jechać. Po prostu jadę.

 

Kim jesteś? Czy masz kontakt ze swoimi mrocznymi fantazjami? Czy w swoim życiu możesz ich doświadczyć? Ja tak. Jestem pojebana. Ale jestem wolna.

 

[video=youtube]

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy teledysk Lany. :)

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo lubię jej piosenki, ale niestety na żywo imo wypada bardzo kiepsko. Ograniczam się tylko do jej albumów studyjnych. A raczej do jednego, bo nie miałam jeszcze czasu żeby na spokojnie przesłuchać drugi :P

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie, na żywo nie da się jej słuchać. Jest sztuczna: poprawiony głos, operacje plastyczne, doklejane rzęsy itd.

Jednak lubię słuchać jej albumów studyjnych, bo brzmią hipnotyzująco i teksty piosenek są w moim stylu.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię Lanę i sucham od dość dawna..Niesamowity głos o ciekawej barwie, bardzo klimatyczne i charakterystyczne klipy..

Faktycznie na żywo nie wypada zbyt dobrze..I nie chodzi tu tylko o śpiew, bo w wersji live też słychać potęgę jej głosu, ale drażnią mnie jej niektóre sceniczne stylizacje;)..[video=youtube]https://youtu.be/JLnNuE8uItE

Ta sukienka psuje wszystko..A w teledyskach Lana wygląda tak magicznie. Bez porównania lepiej, niż tu..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.