Jump to content
Sign in to follow this  
Izzy

Keith Richards

Recommended Posts

Rolling Stonesów wszyscy znają, lub przynajmniej każdy o nich słyszał, ale w tym wątku chciałbym zaprezentować wam solową twórczość mojego ulubionego Stonesa i ulubionego muzyka w ogóle. Człowieka dzięki któremu zainteresowałem się muzyką i który do dzisiaj jest dla mnie idolem i ogromną inspiracją.

Panie i Panowie, przed wami Keith Richards:

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

No i na koniec, udostępniony dzisiaj singiel z nowej płyty Keitha:

 

 

I jak wam się podoba Keithowa muzyka?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie, Keith to człowiek-ikona, legenda, o której słyszał chyba każdy. Ma przeszło 70 lat, i jak widać ma się dobrze i nadal jeszcze tworzy! Z tego co wiem, to w Stonsach raczej nie udzielał się wokalnie zbyt często, ale po przesłuchaniu tych kawałków nie da się ukryć, że ten jedyny w swoim rodzaju gitarowy riff należy do gitarzysty tego kultowego zespołu..Całkiem miło się tego słucha..Mam czasem wrażenie, że to Stonsi, ale bez Micka. Zresztą oni z Keithem to już chyba dawno przestali się lubić. A swego czasu Keith też trochę rozrabiał i niezbyt moralnie się prowadził, ale o tym pewnie czytałeś w jego biografii. Mimo to uwielbiam go za te dwie role w Piratach z Karaibów! Idealnie pasował do wizerunku kapitana Teague:)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do sposobu prowadzenia się Keitha to doskonale wiem o czym mówisz - czytałem jego autobiografie i wiele książek poświęconych Rolling Stonesom. No i muszę przyznać, że zazdroszczę mu tego, że w ciągu tych 70 lat przeżył tyle, ile ja nigdy nie przeżyje, choćbym żył i trzysta lat. Oczywiście nie zazdroszczę mu uzależnienia od narkotyków i innych tego typu przykrych spraw, ale trzeba przyznać, że życie miał naprawdę niesamowite.

Jeśli chodzi o jego wokal w Stonesach to żałuje, że śpiewa tak mało, ponieważ niesamowicie podobają mi się kawałki w których to on jest wokalistą. Jak te dwa utwory np:

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

No i jak już mowa o Piratach z Karaibów to wiesz, że Johny Depp grając Jacka Sparrowa wzorował się na Richardsie? Zresztą sama historia odnośnie tego jak się poznali jest bardzo fajna. Nie przytoczę tu dokładnego cytatu, ale szło to mniej więcej tak: Keith razem z synem jedli obiad. Syn przyprowadził ze sobą znajomego, ale Keith nie zwrócił na niego większej uwagi, ponieważ pomyślał że jest do dealer jego syna. Dopiero kiedy uważnie przyjrzał się gościowi i zamienił z nim kilka zdań, to zorientował się, że " siedzi przede mną Edward Nożycoręki" :P

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.