Jump to content
beatag60

EFMB Tour

Recommended Posts

Dobrze, że te czerwone światło zasłoniło. :) Nie byłoby dla Floor to miłe jakby było coś widać. :) Fotograf wiedział kiedy nacisnąć przycisk. :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jej sylwetka na tym zdjęciu wygląda męsko :P

 

Potężny głos musi mieć potężną obudowę. :)

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mi się jej figura podoba lubię dobrze zbudowane kobiety. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wysportowane jak najbardziej. Ale koks w kobiecym ciele? :D Głosem na szczęście nadrabia wszystko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

wgnaC

Zdjęcie z festiwalu Alcatraz Metal Fest w Belgii..Światła ze sceny sprawiają, że Floor ma fioletowe włosy. Ciekawie to wygląda..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo niekorzystna fotka, strasznie staro wygląda... Ale włosy faktycznie ciekawe w tym świetle :D

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo niekorzystna fotka, strasznie staro wygląda... Ale włosy faktycznie ciekawe w tym świetle :D

Zmarszczki na czole;)..Na szczęście chyba tylko mimiczne, ale w pewnym wieku nie da się tego uniknąć..

Zauważyłam, że na wielu fotkach, w różnych ujęciach z tego akurat koncertu, Floor ma właśnie taki fioletowy kolor włosów..Chyba większość świateł mieli w tym kolorze:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo niekorzystna fotka, strasznie staro wygląda... Ale włosy faktycznie ciekawe w tym świetle :D

Zmarszczki na czole;)..Na szczęście chyba tylko mimiczne, ale w pewnym wieku nie da się tego uniknąć..

Zauważyłam, że na wielu fotkach, w różnych ujęciach z tego akurat koncertu, Floor ma właśnie taki fioletowy kolor włosów..Chyba większość świateł mieli w tym kolorze:)

 

Trochę jak Tonks z Harrego z tymi włosami wygląda :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angelina Jolie i Brad Pitt zapraszają na występ NW podczas Rock in Rio :P

 

[video=youtube]

  • Like 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Floor ciągle mnie zaskakuję. Uwielbiam jej styl ubierania i nowy strój sceniczny jest lepszy od poprzedniego. Wokalnie spisuje się coraz lepiej i lepiej a Stargazers w jej wykonaniu jest niesamowite. :) Cieszę się bardzo, że jest w tym znakomitym zespole. :)

 

Jutro też odbędzie się od miesięcy zapowiadany koncert z udziałem Tony'ego Kakko. Będzie również live steam: http://www.aol.com/rockinrio/

. :)

 

2yuezrn.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po przeliczeniu tamecznego czasu na nasz, to wychodzi, że NW wyjdzie na scenę koło 22.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niby profesjonalne nagranie, a nagłośnienie kuleje. Nie wiem, czy to kwestia transmisji czy tam na żywo też było takie nagłośnienie i akustyka.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano, nagłośnienie jest słabe, nawet bardzo słabe, jak na nagranie profesjonalne. Czy to kwestia tego, że to jest festiwal i cały sprzęt nagrywający dźwięk jest ustawiony optymalnie, jednakowo dla każdego zespołu, czy też to akustyka? Ogólnie nie lubię koncertów nagrywanych na świeżym powietrzu, bo wtedy trudno jest, moim zdaniem, panować nad dźwiękiem, sale koncertowe pod tym względem przodują, bo zwykle zbudowane są tak, by akustyka była jak najlepsza, ponadto jest wcześniej możliwość próby sprzętu i nagłośnienia (bardziej dokładne, aniżeli na świeżym powietrzu i to do tego podczas festiwalu), więc wiadomo, jak będzie słychać. Pod gołym niebem dźwięk może rozchodzić się bardzo nierównomiernie, w zależności także od czynników atmosferycznych (upał, pył w powietrzu, deszcz - pewnie wpływają na odbiór) i kończy się to tak, że nie dość, że słuchacze (z których grubo ponad połowa ogląda zespół tylko na telebimach) słyszą muzykę w zależności od miejsca stania; ci słyszą bas wyraźnie, tym wszystko zagłusza perkusja itd.

Trochę szkoda, że dźwięk taki słaby, bo jakość obrazu profesjonalna, a to pierwsze takie "większe" nagranie na żywo podczas tej trasy.

Szkoda tylko, że nie ma GSOE (ale czego ja się spodziewam po festiwalu? :huh: )... chociaż może lepiej, bo ten dźwięk mógłby nasz "opus magnum" bardzo zdewastować.

 

Abstrahując, to głos Floor wydaje mi się być coraz lepszym i, pomijając już kwestię akustyki, bardzo podoba mi się (nie wiem, czy gdzieś już o tym nie wspominałam?) lekki, choć jakby operowy głos pani Jansen w "My Walden" - zwiewny i naprawdę, słuchając człowiek "flying higher, hogher, higher!". Chwalę też bardzo jej wokal w "Stargazers", na który tak wielu niesłusznie, według mnie, narzeka. Dobrze to brzmi.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chwalę też bardzo jej wokal w "Stargazers", na który tak wielu niesłusznie, według mnie, narzeka. Dobrze to brzmi.

 

Nie wiesz tego? To nie Tarja śpiewa dlatego krytykują, a Tarja jest we wszystkim najlepsza. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że tak mało było Tonego. Piękny był ten Islander i Last Ride z tym "Are you ready for a war?". ♥ Muszą to kiedyś powtórzyć. Np. w Polsce. Za to, że NW nie gra wcale, a Sonata się w Warszawie odwołała na 10 godzin przed. Tak byłoby sprawiedliwie. Kto jest za? ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to tylko ja miałam takie wrażenie, czy to nagłośnienie na tym festiwalu było do niczego, ale Tony w Last Ride brzmiał słabiej niż Tuo w Carpenterze (lata temu).

Strasznie średnio to wyszło, a takie miałam nadzieje na coś fajnego. :<

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, to wyciszenie Tonego było strasznie wkurzające. Zresztą Marco też w Last Ride wyciszyli. I z "war" zrobiło się solo Floor, bo chłopców nie było prawie słychać. ;_;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio Troy ćwiczył na gitarze elektrycznej w czasie prób, ale na razie nie widziałem, żeby z niej korzystał na scenie (chyba że coś przegapiłem?), byłoby to czasami bardziej sensowne niż buzuki, na którym gra w kilku kawałkach i w większości w ogóle go nie słychać, na przykład w Alpenglow aż się prosi o drugą gitarę. ;)

 

f6cab7f59197faf2gen.jpg

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio Troy ćwiczył na gitarze elektrycznej w czasie prób, ale na razie nie widziałem, żeby z niej korzystał na scenie (chyba że coś przegapiłem?), byłoby to czasami bardziej sensowne niż buzuki, na którym gra w kilku kawałkach i w większości w ogóle go nie słychać, na przykład w Alpenglow aż się prosi o drugą gitarę. ;)

A ja chyba wiem gdzie :D W części Four Point Six gra partie wiolonczeli, czyli słychać go od ok. 0:35.

[video=youtube]

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajcie mi taką Setlistę w Berlinie! Usłyszeć Wishmastera - to by było coś niesamowitego!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.