Jump to content
beatag60

Imaginaerum World Tour- koncerty

Recommended Posts

Strasznie mi teraz doskwiera to, że mnie nie było... :( Szczególnie przy Last Of The Wilds jest mi smutno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj a warto było się tłuc 7 godzin by zobaczyć przez te dwie godziny zespól w najlepszym składzie od momentu powstania. Floor to kobieta która ma głos jak dzwon a charyzmą sceniczną zostawia resztę zespołu daleko w tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wróciłam dopiero do domu. Brak słów, było nieziemsko. Mam nagrane z 1 rzędu parę piosenek, w dzień dam linki i postaram się coś napisać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setlista Benatska noc:

Crimson Tide (Hans Zimmer song)

Dark Chest of Wonders

Wish I Had an Angel

She Is My Sin

Ever Dream

Ghost River

Storytime

I Want My Tears Back (with Troy Donockley)

Nemo (with Troy Donockley)

Last of the Wilds (with Troy Donockley)

Bless the Child

Romanticide

Amaranth

Ghost Love Score

Song of Myself

Last Ride of the Day

Imaginaerum

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaginaerum World Tour dobiega końca. Dla mnie przygoda z Floor jest spotkaniem, które stanowi konkurencje dla występów z Tarją. TT narzuciła klimat i charakter w NW, ale Floor swoim imagem świetnie dopasowywuje się do zespołu. Czy chciałabym, żeby została stałą wokalistką w Nightwish? Z jednej strony tak, ponieważ z łatwością nadąża za oczekiwaniami fanów, z drugiej ta właśnie łatwość mnie niepokoi. Zespół przez współpracę z Anetą zaburzył u mnie poczucie "muzycznego bezpieczeństwa", trudno jest mi teraz ustawić emocje na poziomie wokalnej doskonałości, za którą tak bardzo tęskniłam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Nemo" z Troyem jest straszne T_T

Share this post


Link to post
Share on other sites

"The time has come soon to wrap up the magical & memorable one-and-a-half year `Imaginaerum World Tour´ 2012-2013! We still have three shows left, one of them being at the legendary Wacken Open Air Metal Festival on the 3rd of August. This show will be something extra special, since it will be released later this year on DvD/Blu-ray, together with a massive `Imaginaerum World Tour´ 2012-2013 documentary. Our darling flying Dutchwoman, Floor Jansen, has been nothing but incredible during her time in Nightwish on this tour, so this is a perfect opportunity to immortalize the current vibe of the band on film!"

 

Innymi słowy - kończą trasę i chcą wypuścić live z Floor na DvD/Blu-ray wraz z dokumentem dotyczącym trasy IM :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten dokument powstawał od dłuższego czasu, mam nadzieje, że Anette też się tam znajdzie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setlista z wczorajszego koncertu:

 

Crimson Tide

(Hans Zimmer song)

Dark Chest of Wonders

Wish I Had an Angel

She Is My Sin

Ghost River

Ever Dream

Storytime

I Want My Tears Back

(with Troy Donockley)

Nemo

(with Troy Donockley)

Last of the Wilds

(with Troy Donockley)

Bless the Child

Romanticide

Amaranth

Ghost Love Score

Song of Myself

Last Ride of the Day

Imaginaerum

 

Dla mnie szczerze mówiąc słabo, jako wydanie na DVD mogli się bardziej postarać i dorzucić nawet coś co grali już z Floor, Planet Hell czy Wishmaster.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setlista z wczorajszego koncertu:

 

Crimson Tide

(Hans Zimmer song)

Dark Chest of Wonders

Wish I Had an Angel

She Is My Sin

Ghost River

Ever Dream

Storytime

I Want My Tears Back

(with Troy Donockley)

Nemo

(with Troy Donockley)

Last of the Wilds

(with Troy Donockley)

Bless the Child

Romanticide

Amaranth

Ghost Love Score

Song of Myself

Last Ride of the Day

Imaginaerum

 

Dla mnie szczerze mówiąc słabo, jako wydanie na DVD mogli się bardziej postarać i dorzucić nawet coś co grali już z Floor, Planet Hell czy Wishmaster.

 

 

Jak dla mnie najlepsza składanka na dvd, z niecierpliwością czekam na premiere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, nie najgorsza setlista, ale i nie najlepsza. A gdzie Scaretale, Taikatalvi, czy Slow, Love, Slow? Po co komu Amaranth skoro można było dać Scaretale? Albo Walking in the air? Mają tyle wspaniałych utworów i zdecydowali się na... Amaranth? Nie zrozumcie mnie źle - Amaranth jest chwytliwy, ale wolałabym coś bardziej spektakularnego - w końcu po tych kilku latach przerwy od koncertówki, nawet jeśli to tylko festiwal, mogli wybrać lepsze piosenki. Jakieś rarytasy z IM, albo z innych albumów (The Siren, TPATP wbiłoby w fotel w wykonaniu Floor, The Kinslayer). Nie jest tragicznie, jest choćby: Ghost Love Score, Ever Dream, I Want My Tears Back i Song Of Myself. Ale kilku piosenek mi będzie brakowało. Mogli naprawdę dać Taikatalvi na wstęp, bo Dark Chest Of Wonders już kiedyś było na początku na koncercie EOAE... chyba, że to symbol? The Beginning Of Another Era? :D

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Podzielam zdanie Taiteiliji - mogli trochę inne utwory wybrać, ale stało się i się nie odstanie, pewnie przesłucham raz i nie będę wracał, więc już nie marudzę :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszyscy zastanawiali się czy Floor się na Wacken postara, a chyba przebiła samą siebie:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słucham tego już 5ty raz i pozbierać się z PODŁOGI nie mogę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Moje kochane Storytime ;_; Może i zaśpiewała ładnie, ale zdecydowanie Anette w tej piosence...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setlista z wczorajszego koncertu:

 

Crimson Tide

(Hans Zimmer song)

Dark Chest of Wonders

Wish I Had an Angel

She Is My Sin

Ghost River

Ever Dream

Storytime

I Want My Tears Back

(with Troy Donockley)

Nemo

(with Troy Donockley)

Last of the Wilds

(with Troy Donockley)

Bless the Child

Romanticide

Amaranth

Ghost Love Score

Song of Myself

Last Ride of the Day

Imaginaerum

 

Dla mnie szczerze mówiąc słabo, jako wydanie na DVD mogli się bardziej postarać i dorzucić nawet coś co grali już z Floor, Planet Hell czy Wishmaster.

 

 

Jak dla mnie najlepsza składanka na dvd, z niecierpliwością czekam na premiere

 

Gdzie jest moje kochane "Scaretale"?! ;o

 

Moje kochane Storytime ;_; Może i zaśpiewała ładnie, ale zdecydowanie Anette w tej piosence...

 

Masz rację, ale to jej dołączenie do chórków podczas "Neverland, innocence..." jest genialne *.*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setlista jest średnia ale trzeba brać pod uwagę następujące czynniki. Po pierwsze jakiś wielkich prób z Floor nie robili więc wybrali te utwory które aktualnie mają ograne a dwa często na typowe festiwale metalowe robią setlisty bez ballad. Moim zdaniem to jest trochę bzdurą,bo tam wszyscy tłuką metal więc nawet wskazane jeszcze bardziej czymś się wyróżniać. Praktycznie całe zeszłe lato na festiwalach metalowych grali bez ballad. Stąd brak The Islandera, Slow Love Slow czy Taikatalvi więc pełnego przekroju możliwości grupy nie było. Tak czy siak koncert musiał być niesamowity :).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites


woodstock na którym nic nie ma live na youtube było, ale na taki wacken gdzie na prawdę się działo nie tylko nw to zero

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Dark Chest Of Wonders:

 

Ever Dream:

 

Last Ride Of The Day

 

Bless The Child:

 

Romanticide:

 

Ghost Love Score:

 

I komentarz ode mnie: Floor postawiła sobie wysoką poprzeczkę na koncercie w Buenos Aires. Niestety nie udało jej się tego pokonać na Wacken. Wg mnie nie wyszło jej :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się ten koncert, chcieliśmy standardową Floor a wyszedł najlepszy koncert do tej pory :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem zaczarowana wykonaniem Bless the child :O

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przytulająca się Floor do Tuomka i Marco ♥

To będzie na prawdę fajny koniec roku, wydanie DVD z Floor i ogłoszenie jej nową wokalistką :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

To będzie na prawdę fajny koniec roku, wydanie DVD z Floor i ogłoszenie jej nową wokalistką :cool:

 

Jeśli nie znajdą innej. Na co liczę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.