Jump to content
beatag60

Galeria Beatki

Recommended Posts

Ciekawa jestem, co podarowaliście mamom w ich dniu ?

Kto kupił kwiaty i czy wie jak się nazywają ?

Czy wiecie jakie kwiaty są mamy ulubionymi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tulipany. Mama je uwielbia. Zrobiliśmy z Olkiem zrzutkę, ja wysłałam dziadka do sklepu I gotowe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Różnokolorowe róże, mama je uwielbia jak i większość kwiatów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Mój wkład to był sernik. Moje siostry kupiły kaktusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dałem to na czym się znam najlepiej czyli słodkości w postaci ptasiego mleczka które moja mam uwielbia ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja kupiłam mamie dwa sery pleśniowe w fińskim supermarkecie. Bardzo jej smakowały :) No chyba, że tak dobrze kłamie, w co szczerze wątpię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

We florystyce istnieje pojęcie Land Art. Jest to mówiąc najprościej dekorowanie krajobrazu, jakby artystyczną ingerencją w jego piękno.

sukno wokół kępki drzew na wodzie

LandArtChristo1.jpg

pomarańczowa kurtyna wysokości około 42 metrów, grodząca kanion Kolorado

045697dccc1e8419ab67251fc58fdc6f.jpgsteve-jobs.jpg

 

Wasze komentarze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ostatnie zdjęcie jest piękne :O bardzo to wszystko fajnie wygląda. i przede wszystkim robi wrażenie swoim ogromem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drapieżcy występują nie tylko w świecie zwierząt. Rośliny także potrafią polować łapiąc owady w zmyślne pułapki lub pasożytować żyjąc kosztem swojego żywiciela.

Znamy około 400 gatunków roślin mięsożernych, na różne sposoby chwytających swoją zdobycz.

Rośliny te trawią wykorzystując proces chemiczny, dzięki któremu pozyskują ze zwierzęcego białka potrzebny im azot.

Dla roślin mięsożernych owady to nie jedyny sposób pozyskiwania substancji odżywczych, pozyskują je także na drodze „tradycyjnej” fotosyntezy.

rosiczka-okraglolistna.JPG

Rosiczka na powierzchni swoich liści ma włoski z gruczołami wydzielające lepki nektar zwabiający owady. Zostają one schwytane przez elastyczne włoski, następnie liść zwija się i rozpoczyna się proces trawienia.

mucholowka-57-f506ad888f501ff2596520ab22bfc54d.jpeg

Muchołówka amerykańska wyposażona jest w liście pułapkowe, działające jak szczęki. Prezentują się one atrakcyjnie dla owadów, z uwagi na swoje czerwone ubarwienie i wydzielany słodki nektar. Owad, który usiądzie na liściu muchołówki, potrącając znajdujące się tam włoski, spowoduje wysłanie impulsu chemicznego i w efekcie zamknięcie się szczęk.

6332645376_68b43a7b0b_z.jpg

Niektóre rośliny polują na swoje ofiary pod wodą, przykładem jest pływacz. Konstrukcja jego pułapki z liści wykorzystuje ciśnienie wody.

Brzoza-jemiola.jpg

Najbardziej znana roślina pasożytnicza to jemioła. Pobiera ona substancje odżywcze wprost z tkanek żywiciela. Jej sprzymierzeńcem są ptaki, które jedzą owoce jemioły, a następnie pozbywają się jej lepkich nasion, ocierając się dziobami o korę drzew.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze mnie intrygowało... co się stanie jak ktoś wsadzi paluch w paszczę muchołapki? Zatrzasnąć się zatrzaśnie, ale co dalej? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rośliny reagują na drżenia wywołane ruchem skrzydełek owadów- nam nic nie zrobią:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeraża mnie to... Mam wizję ogromnych mięsożernych roślin pożerających ludzi... Piękne są, ale straszne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow uwielbiam te kwiaty co wpierdzielają owady,moim nr 1 jest Rosiczka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wodne rośliny- hydrofity

Alisma parviflora

Babka drobnokwiatowa

alisma_parviflora.jpg

Calla palustris

Czermień błotna

calla_palustris.jpg

Caltha palustris ‚Auenwald’

Kaczeniec błotny 'Auenwald'

caltha_palustris_auenwald.jpg

Geranium palustre

Bodziszek błotny

geranium_palustre.jpg

Nelumbo ‚First Lady’

Lotos 'First Lady'

nelumbo_first_lady.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki piękny ten ostatni kwiat ,a kaczeńcem błotnym jestem zaskoczony nie wiedziałem że takowy istnieje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiele kwiatów doniczkowych to rośliny trujące. Zawierają toksyczne składniki, które mogą spowodować oparzenia czy wysypkę. Przy pielęgnacji alergicy powinni używać rękawic. Oczywiście takie rośliny nie są jadalne.

Wymienię najpopularniejsze:

Gwiazda Betlejemska

blog_xu_3256871_3543177_tr_gb.jpg

Kroton

kroton.jpg

Fiołek Alpejski

cyclamen-persicum-flores.jpg

Bluszcze

Hedera_helix.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kroton był kiedyś u mnie w domu. Może nawet dalej jest, nie wiem, tato się zajmuje swoimi roślinkami :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooo to coś dla mnie uwielbiam trujące kwiatki ,ale że gwiazda Betlejemska jest trująca szok ,dla mnie nr 1 jeśli chodzi o te trujące kwiatki to Oleander

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubicie spacery po kolorowych liściach? Przed nami jesień, bardzo kolorowa i nostalgiczna.

testimage.php?foto=1281077294.jpg

 

 

Potraficie robić takie cudeńka?

images?q=tbn:ANd9GcRTeu-KYzTEi1_eccbRSS3Lz4FI3Lg7DC18OuFnzguiFlYBaD6_LQ

 

z4363078Q,Do-kompletu-wykonano-jedna-wieksza-kompozycje-z-lisci.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co jak co jesień najpiękniejszą porą roku jest jeżeli chodzi o otaczającą nas przyrodę ,uwielbiam chodzić w parku po dywanie z żółtych liści i zbierać kasztany

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja z przyczyn wiadomych mam dość wszystkiego co jest związane z Papieżami ,już mi to wyłazi uszami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.