Jump to content
hietAla

Árstíðir

Recommended Posts

Árstíðir (pol. Pory roku) - islandzki zespół indie-folkowy, łączący brzmienia muzyki klasycznej, progresywnego rocka oraz muzycznego minimalizmu. Został założony w Reykjavíku w 2008 roku.

Członkami grupy są: Karl James Pestka (skrzypce), Gunnar Már Jakobsson (gitara), Daniel Auðunsson (gitara), Ragnar Ólafsson (klawisze). Gościnnie występuje z zespołem Guillaume Lagravière. Ponadto, wszyscy członkowie zespołu śpiewają.

 

Oficjalna strona zespołu: http://www.arstidir.com/

Oficjalny sklep: http://arstidir.bandcamp.com/ Można w nim całkiem tanio nabyć płyty (obecnie tylko najnowszą, wcześniejsze już są wyprzedane), bo przesyłka jest darmowa.

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początek 2016 roku planowane jest wydanie albumu z muzyką klasyczną tworzonego z... Anneke Van Giersbergen! W marcu odbędzie się trasa (niestety tylko) po Holandii, podczas której będzie można usłyszeć utwory z płyty. Materiał jest już po części gotowy, obecnie trwają nagrania wokalu. Anneke dzieli się informacjami na facebooku:

Vocal day #1 in Iceland with @arstidir Some beautiful tunes coming your way soon!

:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat szukałam czegoś nowego, innego do posłuchania. Dziękuję! :D Folk, muzyka klasyczna... Moja dusza jest zaspokojona i szczęśliwa :3 Podoba mi się to, że są też utwory po islandzku. Czasem miło posłuchać czegoś poza angielskim.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, słucham i bardzo lubię. A ich nagrania z Anneke będą super, słyszałam mini teaser i brzmi nieziemsko ♥

 

Btw, klawiszowiec ma fajne imię :>>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arabesque, miłego słuchania ;)

 

O, przegapiłam gdzieś ten teaser. Brzmi całkiem... klasycznie :D Przypomina mi trochę utwory irlandzkiego chóru Anúna (btw, zespół miał z nim do czynienia, ale nie wiem dokładnie co tam się działo).

Ano fajne imię! :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album Arstidir + Annie wychodzi w lutym, trasa w marcu, tylko szkoda, że Holenderska trasa. A europejska gdzie? Jeśli się pojawią w Polsce i nie będzie to kosztować złotych gór, to pewnie się wybiorę :)

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ostatnim koncercie The Gentle Storm doszłam do etapu, że na Anneke zawsze pójdę. Zbankrutuję, ale pójdę. xD

A po tym fragmencie stwierdzam, że muszę przesłuchać więcej piosenek tego zespołu. Jak wszystko brzmi tak dobrze, to tym bardziej chcę dla nich zbankrutować. ♥

 

EDIT: Brzmi tak dobrze. No to już jestem biedna. xD

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojawił się singiel promujący nowy krążek zespołu, ktory zatytułowany będzie "Nivalis". Jest to imię pochodzenia łacińskiego, które oznacza śnieg i którym określa się zwierzęta i rośliny, które są w stanie przetrwać na mroźnej północy.

Singiel jest zarazem otwieraczem albumu, który zostanie wydany 22 czerwca. Enjoy! :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popieram, popieram mocno relaksacyjne granie o b "wiernej" muzycznej strukturze- czekam na płytę:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.