Jump to content
Adrian

Tarja

Recommended Posts

Jak dla mnie ten singiel jest połączeniem kilku wcześniejszych utworów Tarji ,mam nadzieję że dalej będzie lepiej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, dlaczego ale czegoś mi tu brakuje...Utwór nie jest zły, ale po kilku przesłuchaniach nadal nie odkryłam efektu "wooow", który pojawił się chociażby po usłyszeniu dwóch pierwszych piosenek z poprzedniego albumu. Cóż, poczekam na kolejne utwory, mam nadzieję, że tym razem będę pozytywnie zaskoczona :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj ukazał się nowy teledysk Tarji do utworu RAILROADS z udziałem fanów! Poznajecie kogoś? ;)

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od razu wyłapałem Olę ;) Gratulacje!

Ciekawy pomysł na teledysk z udziałem fanów!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypmniałem sobie, że Tarja robiła podobną akcję w przeszłości. W fanowskim video do "Victim of Rrrrrrritual" umieszczono okładki z wizerunkami fanów:

 

Poznajecie egzemplarz z 4:45? :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecierałem oczy ze zdumienia. Myślę sobie. Ola, nie dość, że wydziergana, goła to jeszcze płaczę. Cofnąłem klip i wyprowadziłem się z błędu ;) W bardzo ciekawy sposób (wg mnie najbardziej artystyczny), wkomponowałaś się tekst jak i teledysk. Jak piszę Beata, przeszłaś do historii. Gratulację ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecierałem oczy ze zdumienia. Myślę sobie. Ola' date=' nie dość, że wydziergana, goła to jeszcze płaczę. Cofnąłem klip i wyprowadziłem się z błędu ;) W bardzo ciekawy sposób (wg mnie najbardziej artystyczny), wkomponowałaś się tekst jak i teledysk. Jak piszę Beata, przeszłaś do historii. Gratulację ;)[/quote']

Chyba wszyscy myśleli, że to tatuaże :D I nie byłam goła, musiałam nałożyć coś bez rękawów i dekoltu i znalazłam sukienkę mamy, haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Płyta „In The Raw” jest z nami już od prawie miesiąca. W moim odczuciu jest to bardzo dobry

i zróżnicowany krążek. Mimo iż po wydaniu singli „Dead Promises” i „Railroads” nie byłam specjalnie zachwycona, a klip do kawałka „Tears In Rain” początkowo uznałam za nieporozumienie, to po kilkunastu przesłuchaniach albumu diametralnie zmieniłam zdanie. Tarja znów poszła krok naprzód

i odkryła kolejne karty – karty swoich wspomnień i doświadczeń życiowych. Odsłoniła duszę – stąd tytuł nawiązujący do stanu surowości i sesja zdjęciowa w jaskini, symbolizująca spojrzenie w głąb siebie. Jak podkreśla artystka w wywiadzie dla DUKE TV (

), potrzebowała pewnego rodzaju „oczyszczenia”, dzięki któremu osiągnęła pożądaną surowość zarówno w aspekcie stanu emocjonalnego, jak i brzmienia na płycie. Złoto idealnie wkomponowuje się w koncepcję całego albumu, gdyż lśni na surowej powierzchni, a ów blask jest elementem, dzięki któremu artystka powraca silniejsza na tory życiowej podróży.

Tyle w skrócie na temat koncepcji albumu. Warto wspomnieć, że jest to pierwsza rockowa płyta Tarji, na której nie znajdziemy żadnego coveru. Są za to trzy duety – gościnnie na „In The Raw” wystąpili Cristina Scabbia (Lacuna Coil), Tommy Karevik (Kamelot) i Björn Speed Strid (Soilwork). Na krążku usłyszymy zarówno ciężko dudniące gitary, jak i subtelnie dźwięczące pianino. Tarja eksperymentuje nie tylko brzmieniem, ale także głosem – śpiewa po angielsku i po fińsku, czarując czystymi, przeszywającymi wokalizami (polecam posłuchać w jakości lepszej niż na YT „Awaken – Loputon Yo – Alchemy” – trochę przypomina „Oasis” z MWS). Ja mam ciary.

„Spirits Of The Sea” to z kolei utwór, do którego najdłużej się przekonywałam. Dopiero, gdy dowiedziałam się, że jest poświęcony tragicznym wydarzeniom (katastrofie argentyńskiego okrętu podwodnego), zaczęłam odbierać go zupełnie inaczej. I uważam, że Tarja stworzyła arcydzieło.

Ale to tylko moja subiektywna opinia. Cały album pozostawiam każdemu z Was do indywidualnej oceny.

Na zakończenie kilka zdjęć z sesji fotograficznej promującej „n The Raw”, która została wykonana w jaskini St. Michael’s Cave na Gibraltarze. Ich autorem jest Tim Tronckoe.

QJJ3rMb.jpg?1

3HX0qOx.jpg?1

gpXwX9v.jpg?1

NjuUKSp.jpg?1

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam podobne odczucia. Nie wiem dlaczego, ale w pewien sposób "bałam się" tego nowego krążka Tarji. Po naprawdę dobrym odbiorze TSS, zastanawiałam się, w którą stronę podąży wokalistka. W sumie nie zawiodłam się, bo w In The Raw jest duża różnorodność muzyczna, elementy charakterystyczne dla solowej twórczości Tarji, ale i wiele nowego, chociażby świetne duety, taka dojrzałość. Każdy fan znajdzie tu coś dla siebie. Bardzo podoba mi się Silent Masquerade, Serene, Goodbye, Stranger, You and I,  Shadow Play, a nawet przez wielu krytykowany Railroads... (moze dlatego, że odrobinę klimatem przypomina mi Into The Sun, który uwielbiam od lat? ) kolejność przypadkowa. Zdecydowanie polecam wsłuchać się w nową płytę Tarji Turunen. Nawet tym bardziej sceptycznym ;) . Sesja foto do In The Raw - moim zdaniem, mistrzostwo! Chyba jedna z najlepszych w karierze Tarji!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarja wystąpi w Polsce ?! W ramach trasy Raw Tour 2020, zagra u nas dwa koncerty: 27 października w Krakowie, a dwa dni później we Wrocławiu. Tu szczegóły wydarzenia: 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

28.03.2020 r. Tarja wystąpiła live na Instagramie w ramach inicjatywy Together At Home. Więcej takich internetowych akcji koncertowych i może uda się jakoś przetrwać ten trudny czas...

 

  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądałem, podobnie jak Within Temptation. ? Bardzo ciekawa inicjatywa!

Byłoby wspaniale gdyby np. Tuomas z Johanną zdecydowali się nagrać kilka utworów, np. z repertuaru Auri... ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.