Jump to content
Adrian

Tarja

Recommended Posts

Fajnie się zaczyna, odliczanie po Fińsku :)

A utwór mi się podoba, co w przypadku solowej kariery Tarji jest dość dziwne... Dotąd jej piosenki nie robiły na mnie większego wrażenia i chyba jedynymi, których słuchałam były "Die Alive", "I Walk Alone" i "Into The Sun". I tyle. A tu miła niespodzianka ;) Mam nadzieje, że cała płyta będzie w takim trochę mocniejszym klimacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny utwór, szkoda że Tarja nie daje czadu z zespołem (jak w normalnym teledysku), a siedzi/stoi jak wryta.

Lyric video to wg Tarji teledysk z napisami, aby były i urozmaicały, ale do śpiewania to się nie nadaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie utwór jest bardziej znośny w wersji studyjnej... Intro zapowiada coś kopiącego w tyłek. Niestety potem tani refren sprawia, że bańka mydlana pęka. :(

 

Video

Jeśli chodzi o samo video - część czarno-biała podoba mi się' date=' futerko nie rzuca się tak w oczy.[/quote']

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co wy macie do tego futerka??? Ot element wystroju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co wy macie do tego futerka??? Ot element wystroju.

Nie znam się na modzie ani na trendach, ale nie przeszkadza mi to w stwierdzeniu, że jest okropne. :D Kiczowate wręcz. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To czerwone futerko to jeszcze nic te srebrne spodnie to dopiero była tragedia :-D

Co do utworu typowy średniak, czyli standard jak solową Tarję. Zastanawiam się czy zamiast powtarzającego się riffu w końcowej minucie i towarzyszącym mu jękom wokalistki, nie lepsza byłaby dłuższa solówka na gitarze, powtórka refrenu i na tym koniec utworu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli nie jestem głucha czy obojętna na muzykę;) Kawałek mi się nie podoba (może mało razy przesłuchany?), odbieram straszny dysonans głosu Tarji z instrumentami i charakterem muzycznym utworu. Po długim odsłuchu- koszmar:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

odbieram straszny dysonans głosu Tarji z instrumentami i charakterem muzycznym utworu.

 

też tak to słyszę... ogólnie... no nie wiem. nie do końca mi się to podoba. liczyłam na coś lepszego. tęsknię za I Walk Alone...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam takie same odczucia jak Beata i Evi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

W porównaniu z Never Enough z Act I ,to ta wersja jest jak dla mnie lepsza ,ciekawa gitarowa wstawka na początku,choć operowe śpiewanie Tarji po środku numeru wolałem na Act I

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Głos Tarji ok, nie najgorzej, ale sama muzyka ... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niechże ta dziewczyna się opamięta i wraca do NW, bo jest coraz gorzej:( Te muzyczne wytwory staja się asłuchalne:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ma wrócić skoro Tomas jej nie chce,a Tarja nie będzie ryć się przed szereg tam gdzie jej nie chcą w końcu ma swoją godność

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niechże ta dziewczyna się opamięta i wraca do NW, bo jest coraz gorzej:( Te muzyczne wytwory staja się asłuchalne:(

Niech najpierw udowodni że umie śpiewać, a Act 1 to był wypadek przy pracy wtedy będę na Tak ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnie się wydaje, że Tarja już nie raz udowodniła, że umie śpiewać... to, że teraz nie wychodzi jej to wszystko najlepiej nie jest moim zdanie spowodowane tym jak śpiewa, ale tym jak napisane są kawałki i muzyka. bez Nightwisha to już nie ta sama Tarja. tak jak i bez Tarji NW nie jest taki sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarja od zawsze była dobrą wokalistką jak na gatunek w jakim obraca się NW, ale jako wokalistka operowa wypada poniżej przeciętnej. Co do tego że na obecny wokal wpływ mają utwory jakie śpiewa. Poniekąd może i tak, ale błędy jakie popełniła podczas Act 1 czyli błędy w rytmice czy też zatracanie płynności i melodyjności w śpiewie to już akurat wina jej samej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno wersja studyjna jest lepsza niż live, kawałek taki sobie, no Tarja śpiewa w nim na swoim zwykłym studyjnym poziomie jaki znamy z poprzedniej płyty chociazby (trochę z wymową i akcentami nie do końca jest za pan brat) ale to nie jej piękny głos jest problemem tylko fakt że muzyka niespecjalnie porywa. Nic się nie zmieniło, Tarjowa norma choć przyznam się szczerze że raczej niższe stany średnie tej normy. Gdzieś tam podobieństwo do Enough troszkę jest ale głównie w poczatkowej fazie i w budowie. Ostatnie półtorej minuty odbieram jako na siłę przedłużony utwór, jakby go skrócić do czterech minut to nic by nie stracił.

Dość nowoczesne gitary, brzmieniowo bliskie amerykańskim standartom spod znaku alternative/ nu / groove - metal. Całej płyty myślę że nie ma co sądzić po jednym singlu zobaczymy następne.

 

 

O ile utwór mocno przeciętny o tyle sam teledysk jedno z ciekawszych lyric video

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam podobną serię zdjęć z Tarją takie jak wstawiłem z Floor

 

1005_313467525453011_1867731840_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 jej spojrzenie sprawia że człowiek nic tylko się zakochuje :** ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

tarję to ja najbardziej lubię w jej żółtej kreacji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

chodzi ci o tą z EOE

 

tak, dokładnie o tą ;) razem z mikrofonem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Mikrofon z EOAE ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każde z nich poszło w swoją stronę. I dobrze się stało. Myślę, ze gdyby Tarją została dłużej z Nw, zatrzymali by się na jednym poziomie. A tym czasem Nw z nowym głosem, musieli zacząć szukać czegoś innego. I wprowadzili coś równie wspaniałego. Z kolei Tarja mogła wiecej uwagi poświęcać muzyce klasycznej i wprowadzać jej elementy w swoich rockowych kompozycjach. Ciekawe co usłyszymy w jej następnym albumie, który wychodzi w sierpniu


Mam podobną serię zdjęć z Tarją takie jak wstawiłem z Floor

 

1005_313467525453011_1867731840_n.jpg

 

How sweet :) moje zdjęcia z mojej stronki :) wygrała 2

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.