Jump to content
margoQ

Amberian Dawn

Recommended Posts

Faworyzuję
:)

Akurat jest to jedyny utwór AD jaki znam. :) Podoba mi się, jest bardzo dramatyczny. Możecie polecić jeszcze jakieś w tym klimacie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amberian Dawn - strasznie nierówny zespół jak dla mnie, no i chyba jeden z fińskich zespołów tego typu, których tak nie kocham jak resztę :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Ja niedawno trafiłam i rozpoczęłam. Jak na razie słucham tylko kilku piosenek z pierwzej płyty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AD znam tylko River of Tuoni i Clouds of Northland Thunder.

Ostatni album... Hmm, czy okładka nie przypomina Wam czegoś?

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja się właśnie zabrałem za słuchanie tego zespołu i bardzo mi się spodobał po całości. Mi się kojarzy właśnie z Nightwish. Kolejny zespół z fantazyjną muzą, nie ma to jak taki klimat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak niedawno zacząłem słuchać Magic Forest :D

Lubię ich ze względu na podobieństwo do Nightwish,

Na album NW czekałem chyba wieki :D

Pomijam NW, tu miejsce na AD. Ostatni album mnie nie zawiódł, zobaczę co teraz pokażą :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowa płyta Amberian Dawn zatytułowana Innuendo u wyjdzie 23 Października a o to tracklista ;)

 

1. Fame & Gloria

2. Ladyhawk

3. Innuendo

4. The Court Of Mirror Hall

5. Angelique

6. Rise Of The Evil

7. Chamber Of Dreadful Dreams

8. Knock Knock Who’s There

9. Symphony Nr 1, Part 1 – The Witchcraft

10. Your Time – My Time

11. Fame & Gloria (Instrumental Version) (Bonus Track)

12. Sunrise (Re-Recording) (Bonus Track)

 

 

Pre-order „Innuendo“ here: http://shop.napalmrecords.com/amberiandawn

US customers: www.napalmrecordsamerica.com/store/amberiandawn

 

Next live-stop before joining Delain and The Gentle Storm on tour: Made of Metal Festival in Czech Republic on August 14th!

FB_20150804_17_50_43_Saved_Picture.jpg.b73ca6e168bdb1e0627d3a9ad6f0d83a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ryzykowny pod względem promocji tytuł, bo już jedno słynne Innuedno było i to ono wszędzie w sieci będzie wyskakiwać. ;)

Niemniej okładka przepiękna i pasująca do tytułu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ich nowy singiel The Court of Mirror Hall " jest całkiem przyjemny. :) Potwierdzają, że są "pierwszorzędnym zespołem drugorzędnym", ale kto wie, może cała płyta okaże się czymś więcej...

 

Może przesłucham, gdy wyjdzie. Chociaż ostatnio mam duże zaległości, jeśli chodzi o nowe rzeczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ich nowy singiel The Court of Mirror Hall " jest całkiem przyjemny. :) Potwierdzają, że są "pierwszorzędnym zespołem drugorzędnym", ale kto wie, może cała płyta okaże się czymś więcej...

 

Może przesłucham, gdy wyjdzie. Chociaż ostatnio mam duże zaległości, jeśli chodzi o nowe rzeczy.

 

Rzeczywiście przyjemnie się słucha. Takie to wesołe, średnio metalowe, ale podoba mi się. Jeśli AD stanie się taką kopalnią hitów jak Massive Addictive Amaranthe, to się nie obrażę :>

Czasem trzeba posłuchać czegoś łatwego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowa płyta Amberian Dawn dzień przed swoją premierą wyciekł,bardzo melodyjny album,momentami brzmi podobnie i bardzo Abba-stycznie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że jest tutaj wątek o zespole Amberian Dawn, bo bardzo go lubię :) Byłam na ich  zeszłorocznym koncercie w warszawskiej Progresji i ich występ zapadł mi w pamięć jako bardzo udany (mimo zaledwie półgodzinnego występu i nienajlepszego nagłośnienia). Uważam, że Capri doskonale sprawdza się w roli wokalistki i autorki tekstów. Tuomas komponuje melodyjne, przyjemne dla ucha piosenki rzeczywiście przywodzące na myśl dokonania Abby (sam zresztą przyznaje, że Abba go inspiruje). Śledzę również karierę byłej wokalistki AD, Heidi Parviainen. Wrzuciłam jej nowy klip w wątku "Czego teraz słuchacie", a tu zamieszczam numer z pierwszej solowej płyty Heidi, "Behind The Black Veil" (obecnie czekamy na drugi krążek, który według mnie świetnie się zapowiada).

Przy okazji zapraszam zainteresowanych na nowo powstałą stronę fb poświęconą obu zespołom

https://www.facebook.com/addspl/

 

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=3oP8wOi0ZZI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy singiel,lyric video do numeru Maybe ;)

Jak dla mnie numer dość przeciętny... The Court of mirror hall to przy nim rockowy numer :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czysta ABBA.

Moje pierwsze skojarzenie było identyczne - Abberian Dawn. ;)

 

Utwór przebojowy, wpada w ucho a refren jest łatwy do zapamiętania. Warstwa tekstowa z kolei mnie nie przekonuje. W mojej ocenie kolejny utwór o niczym. Są tam pewne metafory, ale tak jak by wtłoczone na siłę:

"Sounded like a lie among the stars

Reflecting purple light of these broken hearts"

 

Jest małometalowo, ale być może to tylko utwór-eksperyment jak "Touch in the Night" Battlebeast.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.