Jump to content
Izzy

Scorpions

Recommended Posts

Scorpionsów poznałem dzięki płycie Sting in the Tail , którą nabyłem dwa lata temu. Jest to jeden z moich ulubionych albumów i bardzo często wracam do niego wracam. Ciekawostką jest fakt, że w kawałku The God Die Young śpiewa Tarja Turunen. Powstały dwie wersje tej piosenki, w drugiej Tarji jest więcej, więc jak sądzę będzie dla was bardziej interesująca.

 

- pierwsza wersja.

- druga wersja.

- genialny utwór, między innymi za sprawą tekstu, z którym identyfikuje się wielu fanów rocka.

http://www.youtube.com/watch?v=xqCKvUSik-I - i na koniec klasyczna ballada Scorpionsów.

 

Co sądzicie o tym zespole?

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo lubię Scorpionsów. Szkoda, ze postanowili zakończyć działalność, ale "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść".

Zespół na na koncie sporo klasyków, a najbardziej znanym jest chyba Wind of Change:

 

[video=youtube]www.youtube.com/watch?v=n4RjJKxsamQ

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej nie sposób nie znać?, kultowe Wind of Change, genialne Send Me An Angel, Rock You Like A Hurricane... Wspaniały zespół z mocno charakterystycznym doskonałym wokalem Klausa, którego kocham za ten staranny wokal od zawsze:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo lubię Scorpionsów. Szkoda, ze postanowili zakończyć działalność, ale "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść".

Zespół na na koncie sporo klasyków, a najbardziej znanym jest chyba Wind of Change:

 

Postanowili zakończyć działalność? Kiedy? Ale tak faktycznie? Przecież oni od 20 lat kończą działalność. Były słuchy, że to Unbreakable jest pożegnalnym albumem itp.? Potem pożegnalna trasa Get Your Sting And Blackout Tour, która pożegnalną nie była w ogóle. No chyba, że oficjalna strona kłamie i ogłoszone przez nich koncerty to jeszcze Prima Aprillisowy żart? :D

Jedynym zamieszaniem i aferą ostatnio była akcja perkusisty w Dubaju, którego zamknęli za obrazę Muzułmanów. Ponoć Kottak był nawalony, pomylił drogę, zwyzywał personel lotniska, zaczął pokazywać fucki itp.

 

P.S. Gdyby faktycznie Scorpions się tyczyło: "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym" to by zakończyli działalność w latach 90, a nie wydawali potem "strachy" w postaci "Pure Instinct" czy "Eye2Eye".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Bardziej od piosenki przedstawionej przed Adriana (piękny hymn, ładne tło historyczne) lubię tę: http://www.youtube.com/watch?v=f0kzdp-3aCY. Jeden z pierwszych utworów nie będących literaturą, które zinterpretowałam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postanowili zakończyć działalność? Kiedy? Ale tak faktycznie? Przecież oni od 20 lat kończą działalność. /.../

Widocznie mam nieaktualne informacje, bo Wikipedia milczy o jakimkolwiek zakończeniu działalności... Nie śledzę na bieżąco losów Scorpionsów, a deklaracje odejścia padały... ;)

 

Bardziej od piosenki przedstawionej przed Adriana (piękny hymn' date=' ładne tło historyczne) lubię tę: http://www.youtube.com/watch?v=f0kzdp-3aCY. Jeden z pierwszych utworów nie będących literaturą, które zinterpretowałam. [/quote']

Świetny i dramatyczny utwór z mocnym przekazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem prawie pewna, że masz info jakie padło przy "pożegnalnej" trasie "Get Your Sting And Blackout". Wtedy było o tym dość głośno, bo to było niby wielkie zakończenie kariery. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam Scorpionsów! :-D Mają fajny, ciepły styl, sporo genialnych solówek i chwytliwych kawałków. Uwielbiam album "Stng in the Tail" i każdemu go serdecznie polecam.

Wymienię może kilka piosenek tegoż zespołu, to może ktoś, kto Scorpionsów zna tylko z nazwy (bo sobie nie wyobrażam, by choćby sama nazwa nie obiła się o uszy porządnemu melomanowi) się skusi:

 

[video=youtube]

 

UWAGA! --> tego słucha się tylko głośno i to najlepiej jadąc samochodem w miarę szybko! Wiem z doświadczenia, że wtedy ten kawałek smakuje najlepiej! Jeszcze tylko piękna, letnia pogoda i podróż nad morze przy tym utworze i jesteś 10 cm nad ziemią z radości. ;)

 

[video=youtube]

 

Riff w tym kawałku jest wspaniały!

 

[video=youtube]

 

Inspirująca ballada, polecam; lekko romantyczna, barowa... Kocham!

 

Ponadto polecam:

"Lorelei"

"White Dove"

"SLY"

"The Best Is Yet to Come"

"The Good Die Young"

"Does Anyone Know"

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scorpions to kapela mojego dzieciństwa ,mój ojciec ją swego czasu uwielbiał więc i mi się też udzieliło ,um co do zakończenia działalności to o ile wiem zaprzestali koncertować a o zawieszeniu gitar na kołku nie było mowy ,nawet podobno powstaje nowy album który nie wiadomo kiedy będzie miał premierę ,a co do numerów to mam masę których lubię ,Sen me An Angel wymiata ,Wind of Change (ach kiedyś umiałem to gwizdać ),ostatni album podoba mi się w całości tak samo jak przed ostatni ,co też bardzo lubię to jak Scorpions zrobiło Cover legendarnego numeru węgierskiej kapeli Omega ,a i zapomniałem wspomnąć u Superoyym numerze Rock You Like A Hurricane bardzo często go słucham jak mam kiepski nastrój

Share this post


Link to post
Share on other sites

W maju w Łodzi koncert Scorpionsów w Polsce, wypada zatem coś wspomnieć o grupie.

 

Klasyka rocka. Większość repertuaru to stosunkowo proste kompozycje, ale nośne i osadzone w gitarowej tradycji. To jest prawdziwy (hard) rock. Co prawda tegoroczna studyjna płyta to jakiś żart, ale na koncertach wciąż jest moc. Ciężko uwierzyć, że Klaus Meine i Rudolf Schenker mają po 67 lat (sic!). Muzyka i pasja konserwują. :D

Żadna płyta nie bierze mnie w całości (najbliżej tego jest In Trance, Animal Magnetism i Blackout), ale na (prawie) każdej są kawałki warte uwagi. Na swoje potrzeby zrobiłem sobie kiedyś playlistę z ok. 30 utworami, do których wracam. Moje ulubione to:

 

1. In Trance

2. Fly To The Rainbow

3. Still Loving You

4. When The Smoke Is Going Down

5. Holiday

6. Dark Lady

7. Big City Nights

8. Lady Starlight

9. New Generation

10. Lonesome Crow

11. Lonely Nights

12. China White

13. Only A Man

14. No One Like You

15. Animal Magnetism

 

Mówiąc o Scorpionsach, trzeba pamiętać, że choć zespół największe sukcesy komercyjne odnosił w latach 80-tych i w pierwszej połowie lat 90-tych. To za artystycznie najbardziej doniosłe trzeba uznać lata 70-te. Pierwsza płyta z Michaelem Schenkerem (tym który potem dołączył do słynnego UFO i założył MSG). Album ów ociera się o rock progresywny/ krautrock. Następne płyty już z Uli Jon Rothem (szczególnie dwie pierwsze) są również interesujące. Gitarzysta ten zainspirowany z jednej strony Hendrixem, z drugiej klasyką, nadał zespołowi nowy, choć ciążący w kierunku mocnego rocka szlif.

W zasadzie dopiero po odejściu Rotha w 1978 roku, grupa uprościła bardziej swą muzykę, co pozwoliło odnieść sukces komercyjny. Choć uczciwie trzeba przyznać, że i czasy się zmieniły, najpierw wybuch punka w II połowie lat 70-tych, potem nowa fala, o disco i popie nie wspominając. Rynek się uprościł, żeby komunikować się z publicznością (także rockową), potrzebny był "cios prosto w twarz". Przebojowe i surowsze hard 'n' heavy, jakie wówczas już w pełni zaczęli prezentować, mógło zatem trafić także do mainstreamowej publiczności, plus w sukurs przyszedł im rozwój bardziej bezpośredniego ciężkiego grania. Oczywiście bardzo lubię ten okres. Big City Nights to jeden z moich ulubionych rockerów, Still Loving You – to jedna z moich ulubionych ballad rockowych ever, a Lady Starlight jest pełne gracji.

Co w niczym nie zmienia faktu, że mówiąc o Scorpionsach, trzeba też pamiętać o wczesnych płytach.

 

A propos wczesnego okresu, to w tym roku Uli Jon Roth wydał album "Scorpions Revisited" (na wzór Hackettowego "Genesis Revisited"), na którym nagrał ponownie ok. 20 utworów z czasów swej bytności w zespole. Niektóre kawałki zyskały nowe oblicze, głównie za sprawą gitarowych popisów Rotha. Czasami przegina on z nadmiernymi solówkami (co jest zazwyczaj przywarą albumów nagrywanych przez gitarzystów), ale część piosenek brzmi nawet lepiej niż oryginały.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scorpionsi zagrają w Polsce pożegnalny koncert, będzie to część świętowania 50-lecia zespołu.

Oh, wait....

Tak czy inaczej, wiecznie żegnający się Scorpionsi zagrają 4 marca 2016 roku w Tauron Arena Kraków. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja będę na tym koncercie,jak ktoś się wybiera możemy razem się zabrać.

Pożegnalny koncert kiedyś był już we Wrocławiu pamiętam to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.