Jump to content
Nightfall

Włosy

Recommended Posts

Moje włosy są ciężkie,grube,jakbym miała z kartonu zrobione,szorstkie są w dotyku. Naturalnie jestem ciemna blondynka,ale farbuję się na czarno (ba,nawet o zgodę było łatwo,bo legenda w domu głosi,że gdy się urodziłam,miałam czarne włosy i rodzice lubili mnie w tym kolorze :D ) . Niedawno musiałam dość radykalnie je ściąć,bo były nie do opanowania (a był długie az do bioder), teraz postawiłam sobie szlaban na ścinanie,czymś trzeba w sierpniu machać xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja robię ostre cięcie, bo nie mogę opanować moich włosów i tego jak mi sie rozdwajają, są zniszczone m, sianowate i się łamią. Totalna katastrofa. Nawet oleje i nafta nie pomagają. ;( w ciagu dwóch miesięcy poszło 15 cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tumblr_mt44f4eP1b1siolruo1_500.jpg

…Omnomnomnomnomnommm *_______* Chcę takiego pana, żeby siedział przede mną i Mateuszem w ławce na godzinie wychowawczej, żebyśmy mogli zaplatać mu warkocze, duuuużo warkoczy, jak Weronice i Gabrysi ostatnio, tak tak tak *_* Lubię miziać ludziom włosy, a TAKIE włosy to już w ogóle *____*

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postanowiłam zapuścić swój naturalny kolor, bo mam bardzo zniszczone włosy i nie chcą mi rosnąć. Obecnie mam odrosty na prawie pół głowy, ale jest dobrze, niektórzy myślą, że ombre XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znalazlam idealny dla mnie grzebień, drewniany. Nie eletryzuje wlosow, cesze delikatnie. Nie porownywalnie lepszy od plastiowych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na moje sianko to bez wygładzających preparatów "zapomnij" o rozczesaniu!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja ostatnio obcięłam jakoś 30cm włosów i postanowiłam zacząć o nie dbać. Olej rycynowy ,olej łopianowy, jakieś skrzypy, pokrzywy. 

 

Poza tym, fryzjerka podsunęła mi fajny pomysł - powiedziała, że jeśli chcę, żeby moje krótkie włosy były bardziej uniesione i miały więcej objętości, to powinnam używać preparatów do kręconych. Dodam, że moje naturalne są proste jak druty i jakakolwiek próba zakręcenia ich kończy się ich całkowitym samoistnym rozprostowaniem po max godzinie. 

 

I zaprzyjaźniłam się z żelami i piankami. Hmm... będzie ciekawie :) 

 

Gdyby ktoś jeszcze na facebooku nie widział, to:

 

13129537_957094151072629_1461099770_n.jpg?ig_cache_key=MTI0NDQzNjEzMjExODc0Mjg2MQ%3D%3D.2

 

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie i... panowie - też w sumie mogą tego używać! Znalazłam rewelacyjny, szybki i nie niszczący włosów sposób na piękne, trwałe fale! Testowałam go przez ok. 4 miesiące. Może już znacie papiloty spiralne? Jeżeli nie, to zdecydowanie polecam! Do różnych długości włosów, są krótsze i dłuższe wałki. Wciągamy pasma włosów w papiloty przy pomocy plastikowego pręcika. Prosto i szybko (na YT są filmiki instruktarzowe, jak to robić)!. Po umyciu można lekko przesuszyć włosy od skóry i użyć ulubionego specyfiku do układania. Zawsze używam odrobinę jedwabiu na końcówki i piankę do układania Wella. Potem nakręcam włosy na ok. 3-4 godz., zazwyczaj wieczorem. Po tym czasie zdejmuję wałki i idę spać. Loki są tak mocno, spiralnie skręcone, że dopiero po przespaniu się, na rano, mam fajną, "rozkręconą" fryzurę i piękne fale! Nie muszę spać w tych papilotach, bo rano miałabym skręt, że ho,ho ;) ! Chyba, że ktoś tak lubi i chce mieć loki XXL. Wałki są dość miękkie, więc można się w nich spokojnie wyspać. Do kupienia na Allegro, za swoje zapłaciłam ok.25 zł.

Na zdjęciach może nie widać dokładnie tego efektu, starałam się go jakoś pokazać, stąd wygibasy na fotkach :P.

Po kilku miesiącach jakość włosów bardzo się poprawiła, bo nie szarpię ich już codziennie "szczotą i suszarą". Są miękkie i lśniące. Raz na dwa, trzy dni robię loczki i fryzura trzyma się bez problemu! Mam włosy opadające na ramiona, więc układają się same, nie utrwalam ich i nie obciążam dodatkowo lakierami (myślę, że może ich użyć osoba o cieńszych i mniej podatnych włosach, wtedy też będzie się wszystko trzymać) :).

QsDL6aZ.jpg


PSBvvUY.jpg


ldHDCG3.jpg


fdBXtfS.jpg


mBgIyRq.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, rzeczywiście fajny efekt, jak od fryzjera :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajne, ale nie wiem czy potrafiłabym to sama założyć :D

Na pewno dałabyś radę! To jest bardzo proste :)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurczę patrzę i nie wiem, czemu nie trafiłam wcześniej na ten wątek! No właśnie, sama się zastanawiam co zrobić by osiągnąć W KOŃCU długość Marco czy Tarji z lat 2004-2005... ale do rzeczy! Od siebie polecam picie drożdży (takie wzmacnianie od środka, wit. B itd), wcieranie uwaga... końskiej maści i kropli żołądkowych (wiem jak to brzmi.. ale naprawdę pomaga przyspieszyć porost!), siemię lniane, calcium panthotenicum. I mogłabym pisać i pisać i pewnie wyszedłby z tego esej. ;) Aniu, prześliczne loki!!! :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów, to stosowałam do tej pory tylko jeden i faktycznie działał - koktajl z natki pietruszki. Trzeba pić codziennie. Głównym składnikiem jest natka pietruszki - cały pęczek wrzucam do blendera, dolewam niecałą szklankę wody, dodaję pół jabłka i kawałek gruszki dla złagodzenia smaku. I siup! przez pierwszy miesiąc efektów raczej nie widać, ale później włosy przyspieszają :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już pisałam najlepszy sposób na szybki porost ładnych włosów, to posiadanie dobrych genów :D Oczywiście można się wspomagać i różne sposoby trochę pomogą, ale bez tego pierwszego nie będzie bardzo efektownie ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie to nie obcinałem włosów już gdzieś z półtora roku. Co chyba jest moim rekordem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maciek szykuje się na ostry headbanging w Krakowie ;)

 

Ja sukcesywnie unikam fryzjerów od dekady... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zobaczymy, może niedługo coś wrzucę. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.