Jump to content
NightwishAnka

Hans Zimmer

Recommended Posts

Co tu dużo pisać - Hans Zimmer jest niemiecki kompozytorem muzyki filmowej. Skomponował muzykę do takich filmów jak: Gladiator , Incepcja , Mroczny rycerz , Król Lew , Piraci z Karaibów i wiele , wiele innych .

Moje ulubione:

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=EFpnW5En33M

(genialni Piraci :happy: ♥ )

[video=youtube]

[video=youtube]

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałaś o jednym istotnym zdaniu: jest jednym z ulubionych kompozytorów Tuo. ;)

 

No cóż tu o nim napisać...? Uwielbiam. ♥ Jego muzyka jest bardzo klimatyczna, idealnie dopasowana do atmosfery stwarzanej przez film i doskonale współgrająca z każdą sceną. Moim ulubionym utworem Hansa jest chyba Mermaids z soundtracku do czwartej części Piratów z Karaibów. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aż dziwne, że o było nie było Tuomasowym idolu, którym maestro się inspiruje od lat - tak mało postów ;). Jego wpływ na kompozycje Nightwish i mechanizmy nimi rządzące jest znaczny.

 

Hans Zimmer to niewątpliwie gwiazda Hollywoodu, człowiek dostający za swoje soundtracki astronomiczne pieniądze. Może słowo "swoje" nie do końca oddaje stan faktyczny, ponieważ Zimmer to przedsiębiorstwo muzyczne z całą rzeszą pomocników, aranżerów i orkiestratorów. Przy niektórych filmach Zimmer daje tylko nazwisko i sprawuje funkcje kontrolną nad całością. Na szczęście są też płyty, w które sam był mocno zaangażowany. No ale dość o aspekcie produkcyjno - logistycznym, zajmijmy się samą muzyką.

 

Charakterystyczne dla jego twórczości jest łączenie orkiestracji z syntezatorami i okazjonalne wprowadzanie elementów rocka (brzmienie a la gitara) oraz czasami pierwiastków folklorystycznych. Często stosuje on powtarzalne, potężnie brzmiące, zwarte chwytliwe motywy. Niektórzy zarzucają mu wtórność i brak rozwoju, coś w tym jest, ale pamiętajmy, że muzyka filmowa ma funkcje usługową i kompozytorzy filmowi nie mogą tworzyć, jak chcą i co chcą, tylko w określonych ramach, jakie wyznacza obraz.

Stąd na dłuższą metę muzyka filmowa mnie trochę nudzi, ale z paroma albumami Zimmera warto się zapoznać. Moi faworyci to:

 

1. Gladiator (do spółki z Lisą Gerrard z Dead Can Dance)

2. The Bible (do spółki z Lisą Gerrard z Dead Can Dance, przypadek – nie sądzę :D)

3. Piraci z Karaibów (wszystkie, szczególnie trzecia część)

4. King Arthur (All of Them – znają wszyscy fani Nightwish, którzy widzieli EoaE)

5. Black Rain (lubię też film, a Zimmer wplótł akcenty azjatyckie w muzykę)

 

Jest to człowiek, który ma też swoje korzenie w muzyce rockowej, w młodości grał w zespole i to nieraz słychać w jego muzyce. Pokazuje, że muzyka rockowa i filmowa wcale nie są sobie obce. Oto występ Zimmera grającego z orkiestrą Piratów, sam Zimmer gra... riffy na gitarze elektrycznej :) [video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie wsiąkłem w jego twórczość, ale może wsiąknę :D

Ale lubię słuchać, piratkowej muzy, dobra jest :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimmer chyba sobie przypomniał swojego rockowe początki, bo wyrusza w regularną trasę koncertową :D Najistotniejszym jest jednak fakt, że w maju 2016 zagra aż trzy koncerty Polsce (Gdańsk, Łódź, Kraków). Sądząc po teaserze poniżej, to wygląda to rewelacyjnie.

 

[video=youtube]

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zainteresowana tym koncertem Zimmera w Polsce, znalazłam dziś informację z cennikiem biletów..Trochę drogo, ale jak na artystę tego formatu..? Ciekawa jestem, o co chodzi z tymi kategoriami? Cóż..Liczę na to, że nie wyprzedadzą koncertu do maja..Teraz trudno mi się zdecydować, ale do Łodzi mam niedaleko i taki show to nie lada gratka dla fanów..

 

Bilety na koncerty Hansa Zimmera:

Category 1 - cena 499 zl

Category 2 - cena 399 zl

Category 3 - cena 299 zl

Category 4 - cena 249 zl

Category 5 - cena 209 zl

Category 6 - cena 179 zl

Bilety w sprzedaży od 9.11.2015 na www.eventim.pl

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pewnie jest na zasadzie - im więcej zapłacisz tym więcej zobaczysz. :) Ciekawe czy będzie jakieś "signing session" z Hansem? Jeśli tak to jest to niesamowicie rzadka okazja spotkać muzyka tak wielkiego formatu.

 

Na początku myślałem, że to po prostu kolejna akcja w stylu "gramy utwory Hansa bez Hansa". A tu proszę!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam utwór "Time" z Incepcji i soundtrack do trylogii Batmana Nolana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetnie że ten wątek tutaj powstał! Uwielbiam Hansa, tworzy muzykę z duszą. Mój ulubiony kompozytor na równi z Johnem Williamsem. Zresztą czegokolwiek by nie stworzył, to zawsze będę lubić :) Ostatnimi dziełami które skomponował Hans, jest muzyka do filmów: Interstellar, Batman v Superman: Dawn of Justice, Man of Steel, Batman.. które wręcz uwielbiam. 

 

1. Interstellar - Dreaming of the Crush (jest tego więcej)

 

 

 

2. Batman v Superman: Dawn of Justice - Beautiful Lie

 

 

 

 

3. Man of Steel - Flight

 

 

 

4. Batman - mieszanka utworów

 

 

 

 

 

MAGIA ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.