Jump to content
Jillian

Showtime, Storytime!

Recommended Posts

W końcu po długim oczekiwaniu, Mikołaj się uśmiechnął do mnie i płyty Showtime, Storytime grzeją mojego laptopa od środka :D Nie ma na co narzekać, wszystko jest cudowne, wspaniale się ich słucha :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ghost River, Storytime, Ever Dream, She Is My Sin... Uwielbiam i nie mogę się doczekać kolejnego krążka Najtłiszka z Floor *.*

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Przesłuchałam. 3 razy. Nie podoba mi się. Przed tym 2 razy przesłuchałam "Retrospect" Epiki i już nawet zaczęła we mnie kiełkować symapatia do Floor. "Ever dream" chyba zabiło ją do końca. Wcale mi się nie podoba.

Wy też macie wrażenie, że Marco trochę zagłusza Floor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie w Song of Myself. (tam najbardziej rzuca się w oczy (uszy? :)) Mi też to trochę przeszkadza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Nimfa, mam zacząć nazywać cię papugą? Przez to, że skracasz mój nick, mam skojarzenia z psem sąsiadki.

 

Sami, po części tak, tam jest to rzeczywiście bardzo widoczne, aczkolwiek bardziej myślałam o kontraście między Marco a Floor w "Ghost river".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurde, nie mogę tego znieść. Floor zaczyna mi się podobać również w utworach Anette. Prawdopodobieństwa kupna omawianego Showtime-Storytime wzrosło drastycznie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

A czy ktoś z Was słuchał tego w DTS ?

Nie wiem czy to u mnie jest problem ... dźwięk płaski zupełnie pozbawiony basu, skupiony na wokal. Fatalnie to brzmi.

Stereo jest jak najbardziej OK.

 

Pozdrawiam

acidb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam wersję 2x dvd i 2x cd ze sklepu Corner i wszystko jest ok z dźwiękiem i obrazem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam BR. Ale to nie powinno mieć znaczenia.

 

I co w DTS masz piękny mocny głęboki czysty bas z subwoofera ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co chcecie od dźwięku doskonała jakość tego koncertu fakt mam pobierany niestety, a chce oryginał, ale bass ma. :) I wszystko jest ok. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie jutro kupuję swój egzemplarz ;) Póki co samo 2xCD mi wystarcza ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie jutro kupuję swój egzemplarz ;) Póki co samo 2xCD mi wystarcza ;)

 

No nie wierze Panie hejterze : D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co chcecie od dźwięku doskonała jakość tego koncertu fakt mam pobierany niestety, a chce oryginał, ale bass ma. :) I wszystko jest ok. :)

 

A na czym odtwarzasz - na walkmanie ?

 

Sorry nie mogłem się powstrzymać. Czy na prawdę nikt nie odsłuchał tego koncertu w DTS ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i stało się, Showtime Storytime dołączyło do mojej kolekcji :)

hukqz9.png

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co chcecie od dźwięku doskonała jakość tego koncertu fakt mam pobierany niestety' date=' a chce oryginał, ale bass ma. I wszystko jest ok. [/quote']

 

Tu nie można mówić o doskonałym dźwięku, jest tragedia, osoba odpowiedzialna za miks powinna zawisnąć.

Oglądałem/słuchem innych koncertów z Wacken i są o niebo lepiej zrealizowane.

Pomijając już fakt że każde wydawnictwo Woodstockowe jest lepsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba umieć sprzęt dostosować do koncertu ja w swym kinie domowym mogę dostosować do filmu, muzyki, czy koncert nastawiłem na Concert i było świetnie. :) U mnie był świetny głos nie narzekam. Nw love you for this show. ♥ God bless Tuomas. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tu nie można mówić o doskonałym dźwięku, jest tragedia, osoba odpowiedzialna za miks powinna zawisnąć.

Oglądałem/słuchem innych koncertów z Wacken i są o niebo lepiej zrealizowane.

Pomijając już fakt że każde wydawnictwo Woodstockowe jest lepsze.

 

Zgadzam się. Może nie od razu 'zawisnąć', ale mogliby to zrobić lepiej. Mam oryginał, a czasem nie słychać Troya (znaczy W WIĘKSZOŚCI przypadków nie słychać Troya), wokale są jakby 'z tyłu'. Mam na myśli Floor, bo Marco zawsze się przebije ze swoim głosem :) Szczególnie to słychać (a właściwie słabo ją słychać) w She is my Sin. Chciałam sobie porównać pewien fragment ze starym NW i włączyłam From Wishes to Eternity. Tam Tarję słychać doskonale, a przecież to nagranie ma 13 lat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba umieć sprzęt dostosować do koncertu ja w swym kinie domowym mogę dostosować do filmu, muzyki, czy koncert nastawiłem na Concert i było świetnie. :) U mnie był świetny głos nie narzekam. Nw love you for this show. ♥ God bless Tuomas. :)

 

 

Powiem Ci tak...kino domowe :D proszę Cie, odpalone na DAC + odpowiednich słuchawkach i miałem wrażenie że umrę z powodu tej realizacji, to moi znajomi wydający płyty w Polsce mają lepiej master zrobiony, nie mówiąc o produkcji Behemotha nowej..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z czego radość kino domowe jest najlepsze do odtwarzania takich koncertów :D jak podkręciłem głośność, to miałem wrażenie jak bym tam był chóry są świetne Marco i Floor i klawisze Tuomasa brzmiały tak jak bym tam był :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to nie pogadamy ;) o dźwięku kolego.

Bo masz lekko zaburzony słuch, głośno nie znaczy dobrze ;)

 

Najlepsze do odtwarzania koncertów jest dobry DAC + słuchawki które budują szeroką scenę.

Wrażeni o 1000 razy lepsze niż " w kinie domowym" zakładając że jest prawidłowo ustawione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Helo, znów macie problem? rozwiązać za Was? Ivan zna nagłośnienie etc z doświadczenia, Marcin jest najprawdziwszym odbiorcą, kocha NW z wadami i bez- spokój tylko może Was uratować:)

Jasne, że fajnie jest odtwarzać muzykę czysto i wyraznie- jest jak jest:)

Czy któryś z Was jest gotów na akustyczne poprawki?

Koniec morałów;)

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam podejście proste, CD puszczone w odtwarzaczu, nawet na laptopowych głośnikach brzmi lepiej niż mp3/flac. Płyta jest super, książeczka ze zdjęciami też. Zakochałem się w Bless the child i Ever dream w wykonaniu Floor. Wydaje mi się, a właściwie to wiem, że na koncert Nightwish wybiorę się na 100%. Mam nadzieję, że zagrają ponownie w Lipsku w 2015 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokument dla tych co nie widzieli :)

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.