Jump to content
Sign in to follow this  
beatag60

Wywiad z Eva Richie dla Dream Emporium

Recommended Posts

Eva Richie to bardzo aktywna piosenkarka, aktorka i nauczycielka. Pochodzi z Rosji, obecnie mieszka w Zelenodol'sk'u. Latem 2013 roku, po wielkim sukcesie filmu "Imaginaerum", w tym małym mieście rosyjskim, Zelenodol'sk, powstala idea produkcji musicalu "Imaginaerum" w języku rosyjskim. Od lipca 2013 r. Zelenodolsky Teatr Muzyczny zaczął tworzyć libretto, kostiumy, dekoracje, materiały do nagrywania muzyki w jednym słowie - produkcja musicalu "ВООБРАЖАРИУМ". W dniu 24 listopada 2013 rozpocznie się pierwszy przejazd musicalu "Imaginaerum". Projektem zajmuje się min. Eva.

 

1. Witam Cię w imieniu fanów Nightwish w Polsce. Zajmujesz się projektem "Imaginaerum" po rosyjsku. Skąd pomysł na musical właśnie w oparciu o ten film?

Witajcie drodzy przyjaciele! To wielki honor móc udzielić wywiadu dla fanklubu Nightwish w Polsce! Dzięki za poświęcenie uwagi mojemu projektowi. Wszystko zaczęło się dawno temu. Byłam małą dziewczynką gdy po raz pierwszy usłyszałam zespół Nightwish. Nadal jest dla mnie inspiracją! Słucham ich albumów każdego dnia. I tak, jestem wielką fanką! Gdy usłyszałam że zamierzają nagrać nowy album i film, natychmiast pomyślałam, że prawdopodobnie w przyszłości zmieni się w musical. Przecież w dzisiejszym społeczeństwie jest to bardzo ważne. Po obejrzeniu filmu byłam jeszcze bardziej tym zainteresowana. Pomyślałam, że skoro żyję w dużym kraju - Rosji, gdzie fanów Nightwish są miliony - to dobrze będzie zmienić pomysł w praktykę.

Żyję i pracuję w małym mieście Zelenodol'sk, w pewnym sensie przypomina mi ulubioną Finlandię, kocham ten kraj. Jest przytulne, ciche, spokojne. I co najważniejsze - ma wielu utalentowanych ludzi i o podobnych zainteresowaniach! Pracuję w dziecięcym teatrze muzycznym. Uczę je śpiewania i odgrywania ról. Mamy ponad 500 dzieci. Wszystkie tańczą, śpiewają od 5 lat. Mój pomysł był wspierany przez kolegów z teatru. Natychmiast zaczęłam tłumaczyć teksty by napisać libretto po rosyjsku, ponieważ niestety, w Rosji zaledwie kilka osób chce się uczyć i rozumieć język angielski.

 

2. Twoje pierwsze spotkanie z muzyką Nw?

Pierwsze spotkanie z muzyką Nightwish było gdy byłam dzieckiem. Pozostawiło po sobie trwałe wrażenie. I, na szczęście, moja rodzina słucha tylko rocka! Moja pasja do muzyki Nightwish nie była przypadkiem. Gdy zakochałam się w ich utworach, zmieniłam kolor włosów na czarny, zrobiłam sobie trzy tatuaże. To bardzo fajne gdy znajdziesz coś, czego poszukiwałaś! Nightwish - dla mnie jest wszystkim!

 

3. Jakie prace już są zrealizowane i co stanowiło największą trudność?

W lipcu wszystkie teksty zostały przetłumaczone na rosyjski i zostały zaakceptowane przez aktorów. W tym czasie ekipa techniczna stworzyła scenografię. Wszystkie dzieci uczyły się piosenek i partii chórów. Najtrudniejszą częścią są, oczywiście, kostiumy i sceneria. Wcielenie pomysłu filmu do teatru jest bardzo trudne. Musimy wymyślić różne elementy, które zainteresują publikę. Ale dajemy radę!

 

4. Co możesz nam powiedzieć o aktorach i muzykach biorących udział w musicalu?

Cała obsada została wybrana przez nas dawno temu, ponieważ chcieliśmy osiągnąć idealne podobieństwo do filmu. I udało nam się to! Młodzi i dorośli aktorzy są bardzo utalentowanymi i interesującymi ludźmi! Jesteśmy jak jedna wielka rodzina! A to nam pomoże na scenie! Podsumowując, w nowym musicalu będzie zaangażowanych około 120 dzieci i dorosłych!

 

5. Czy jesteś fanką zespołu Nightwish i jakie zespoły muzyczne jeszcze lubisz?

Jestem fanką Maestro Tuomasa Holopainena, grup: Nightwish, Tarot, Children of Bodom, Rammstein, Tuomasa Wäinöli. Lubię też twórczość byłej wokalistki Nightwish, Anette Olzon. Czasami wymieniamy się wzajemnie "like'ami" na Instagramie. Kocham ją bardzo mocno. Słucham dużo muzyki, jako że pracuję w teatrze. To może być opera i jazz - jeśli dotyka moją duszę. Uwielbiam, gdy po przesłuchaniu utworów płaczę.

 

6. Który z utworów NW najbardziej lubisz słuchać, śpiewać i dlaczego?

Moją ulubioną piosenką zespołu Nightwish jest "The Poet and the Pendulum". To jest arcydzieło! Nie potrzebuje wyjaśnień! Jest niesamowitym produktem. Kocham ją śpiewać!

 

7. Czy spotkałaś się z zespołem? Jak oceniasz ich jako muzyków?

Niestety, cały czas piszę wiadomości do King Foo Entertainment. Wygląda na to, że ci panowie są zawsze bardzo zapracowani i wstyd mi, że odciągam ich od pracy. Moim marzeniem jest zobaczyć ich. Marzę też żeby zobaczyli mój musical! Jest dedykowany im! Tylko dla nich i ich fanów! Są najlepszymi muzykami na świecie, w mojej opinii!

 

8. Czym interesujesz się oprócz muzyki?

Kocham teatr. Gram w produkcjach, dramatycznych dziełach miłości. Kocham horror. Thrillery. Rozumiecie teraz dlaczego kocham rock? Uwielbiam malować olejem w wolnym czasie! Ale nie pokazuję nikomu moich obrazów. Jestem bardzo wstydliwa.

 

9. Jakie masz największe zawodowe marzenie?

Chcę by cały świat zobaczył mój musical "Imaginaerum"! A także muzycy z zespołu Nightwish! To moje największe marzenie!

 

10. Jesteś Laureatką Międzynarodowego Konkursu " "Planet of youth" w Polsce, co myślisz o naszej scenie muzycznej? Czy masz ulubiony Polski zespól/muzyka?

Byłam w Polsce (Bielsko-Biała) dwa razy w moim życiu! I za każdym razem występowałam w konkursie wokalnym! Wasz kraj i gościnność wywarły na mnie dobre wrażenie. Sporą radością było móc zaśpiewać na polskiej scenie! Największym zaskoczeniem był dla mnie dźwięk na scenie! Najwyższa jakość, profesjonalne brzmienie! Spodobało mi się! Przywiozłam z Polski CD z utworami zwycięzców "Pop Idola"! Wspaniałe głosy! Edukacja muzyczna w Polsce i gust są na bardzo wysokim poziomie! Życzę Wam wszystkiego najlepszego, szczęścia i miłości! Dołączcie do nas na premierze w Rosji! Czekamy na Was! Dzięki! Wasza Eva.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym zobaczyć ten musical. Mam nadzieję, że gdzieś pojawi się nagranie!

 

Cieszę się, że powstają takie inicjatywy, że NW inspiruje ludzi z różnych stron świata. Powodzenia dla Evy i jej projektu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo chętnie zobaczyłabym ten spektakl! Jestem też ciekawa tych piosenek w języku rosyjskim. Zastanawiam się jak będą brzmiały, ale myślę, że chyba dobrze. Rosyjski jest takim "śpiewnym" językiem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież to jest ta pani, z którą czasami piszę na Instagramie : )

wiedziałam, że śpiewa w Romeo i Julii i, że robią musical IM. Ale myślałam, że to jest na razie w fazie prób i projektów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Projekt musicalu dobiega ku końcowi. Po rozmowie z Eva, jest nadzieja na obejrzenie go internecie:)

4oEzD_m-sSM.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ach, ci Rosjanie... Zawsze muszą mieć wszystko swoje. :)

Ciekawe czy pojawi się kiedyś w internecie z polskimi (lub angielskimi) napisami. Chciałabym to obejrzeć i to bardzo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem od organizatorów to ma być DVD i CD:) Można poszukać chętnego do przetłumaczenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam kolegę, który potrafiłby przetłumaczyć z Rosyjskiego... Tylko nie wiem czy by chciał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mamy konkretne wieści o musicalu:

Hello.

we are very happy to show you a television program (TVOE VREMJA - TV ZD VIDEO) about our musical ВООБРАЖАРИУМ)) by Nightwish music and album and film "IMAGINAERUM"!

I hope you will be interested to see it))

have a nice day!

with respect,

Eva and Zelenodolsk children's theater

[video=youtube]

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat trochę zakurzony, ale dzisiaj na YouTube przypadkiem odkryłem fragmenty musicalu udostępnione przez Evę Richie

 

Scaretale

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=q-BqaeEFkTY

 

Ghost River

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jmcpoCl5zz4

 

Slow Love Slow

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VVfZRxLuYrg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetne :) Ale to dziwnie brzmi po rosyjsku, ale jeśli w jakimś kraju miałby powstać musical, to tylko w Rosji. Tylko oni mają takie pomysły :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.