Jump to content
Sign in to follow this  
Ares

Lady Gaga (Stefani Joanne Angelina Germanotta)

Recommended Posts

@AnTarja - Cała otoczka jaką Gaga zrobiła wokół siebie przyniosła jej sławę. Ma swój styl, a w tych czasach często niestety sam talent nie wystarczy. Ona postanowiła szokować i robi to świetnie. Ważne, że o niej mówią, nie? Wcale mi to nie przeszkadza, przyciąga do siebie media i tym samym ciągle jest o niej głośno. A o to chodzi w show biznesie, nie? A głos ma imo bardzo dobry, fajna barwa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evi---Jednak nie zgodzę się z tobą.

Są artyści, którzy zdobyli i zdobywają sławę bez robienia wokół siebie szumu.

Racja, w dzisiejszych czasach NIESTETY jak ktoś ma parcie na szkło to robi tak jak Gaga.

Nie mówię tego aby ją obrazić czy jej fanów tylko po prostu, znam wiele zespołów bardzo sławnych, którzy wcześniej czy póżniej, łatwiej lub trudniej tą sławę zdobywają.

Oni napewno się wtedy cieszą, mimo iż nie to jest dla nich najważniejsze a to , że tworzą muzykę i ktoś ich wogóle słucha.

Po prostu nie lubię Gagi i całej jej otoczki i nic tego nie zmieni . Jeszcze jak teraz zobaczyłam te dwa ostatnie zdjęcia Scanvengera :\ golizna a do tego ta pizza czy co to jest w ustach co wygląda jak wielka rozkładająca się jama ustna oraz wszystko to na tych 2 ostatnich zdjęciach. Ale kto co lubi. Wcześniejsze zdjęcia mogę przyznać , że mnie nie oburzają, może minimalnie.

 

ps. Osoby znane i popularne, które może nie są tak popularne WSZĘDZIE jak Gaga , Bieber, Katy Pary itp. ale są znane, popularne i szanowane w dużym gronie wiernych fanów i jest ich na tyle wiele aby artysta miał dużą satysfakcję, że ma tych fanów dzięki swojej twórczości i reszcie przy okazji ale takiej ze smakiem.

 

 

Mam nadziejęm, ze zostałam teraz zrozumiana dlaczego jestem przeciw "Lady Gaga". Jest ona to jest, ma fanów to ma, ale ja jej nie lubię.

Co do jej głosu jeszcze : to jest kwestia gustu, mnie nie rusza jej wokal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu z nudzić uwielbiam dziwactwa Gagi i byłem nawet na koncercie w Ergo Arenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

gagafacegaleria.pl/albums/fots/10066/normal_0gagafacepl-losangeles-22102013-2866329.jpg

 

To jest słodkie, chciałbym mieć takie włosy *.*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, Britney wydaje album Britney Jean. To jej drugie imię od urodzenia.

A nie jakiś tam Dżem. :D To tak w temacie newsa o Gadze na blogu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nauravat nakit nagrał piosenkę o Lady Gaga oczywiście po fińsku ;) słyszeliście może tę piosenkę ? ( nie mogę dać linka ale na YT powinna być)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest niesamowite. :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

IMO Gaga dopiero na ARTPOP pokazała, co potrafi. Jest to album, który zdecydowanie odstaje od pozostałej części twórczości Gagi, nie mówiąc o całej reszcie gwiazd muzyki popowej. Ta kobieta jest naprawdę utalentowana i potrafi wiele zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie Gaga przebiła Madonnę, Cher itp. Gaga ma świetny głos pamiętam jak byłem na koncercie na Ergo Arenie i jak ona zaśpiewała piosenkę Speechless, to normalnie się magicznie zrobiło ma wspaniały głos, talent i dużo wspaniałych pomysłów. Nie wspomnę jak Alejandro pięknie zaśpiewała. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie Gaga jest wytworem komercyjnego świata. Jej ubiory, teledyski, makijaże to quasi-futurystyczny pastisz, mający na celu zaszokować widza, niczym te przesadnie złociste zdobienia barokowe; przesytem, bufonadą, kwiecistością, a tego nie cierpię. Jej wokal, zaś, niby niezły, tłumiony jest elektronicznym brzmieniem, przysypany przesadą i nowoczesnością. No, i jeszcze te pomysły w stylu sukienki z mięsa oraz inne podobne celebryckie idee, które mają być niby oryginalne, metaforyczne, a są tylko, w moim mniemaniu, żałosną próbą zwrócenia na siebie uwagi (zresztą udaną). Nie pojmuję, co jest w niej oryginalnego? Co wywyższa ją ponad te tam inne rihanny, co to teraz zaśmiecają radiostacje? Kiedyś pewnie bytność takiego wątku na forum fanów Nightwisha, by mnie bulwersowała, zważywszy choćby na to, że ten temat cieszy się większym zainteresowaniem, niż wątek np. Led Zeppelin (z tego można by wywnioskować, że fanom NW bliżej jest w kwestii gustów muzycznych do Lady Gagi, niż Led Zeppelin, do popu, niż do rocka, a przecież metal bliższy jest muzyce rockowej, niż popowej, jak mi się zdaje)... ale teraz żyjemy przecież w czasach kolorowości, naprzykrzającej się nam ze wszech stron i wiecznie jesteśmy torpedowani mądrościami o wolności artystycznej oraz tolerancji, co powoduje po części godne pożałowania zainteresowanie twórczością niesamowicie pokazową i sztuczną, tłumaczone szerokimi horyzontami słuchacza oraz poszanowaniem każdej twórczości (nawet tolerancja i szacunek dla twórczości w nadmiarze są niezdrowe - kojarzą mi się z "mądrymi" wypowiedziami jury programów typu "Mam Talent"). Może żywotność tego wątku jest też spowodowana właśnie jego aktualnością i kontrowersyjnością "artystki" i wcale nie wynika z jakiegoś wielkiego zamiłowania do jej muzyki, panującego na forum (choćby ja - nakręcam go przecież teraz swoją wypowiedzią). Nie pragnę nikogo tu urazić; każdy ma ostatecznie swój styl, gust i coś wy w tej Lady G. dostrzegacie, czego ja chyba nie jestem w stanie... bo, cóż, jest choćby w tej piosence? :

[video=youtube]

Głębia, oryginalność? Chyba raczej głębia tego, czym jest ta nowa, elektroniczna cywilizacja wielkich metropolii miejskich! Pewnie sprawdza się na imprezach w klubach.

No, cóż... weźcie pod uwagę wolność słowa i ograniczcie - proszę - krytyczne wypowiedzi pod moim adresem (prośba skierowana głównie do forumowych miłośników Lady Gagi), bo wyraziłam swoje zdanie i szanuję wasze. Widocznie, dla was jest to ciekawa osobistość. Nie pochwalam tego, nie popieram, ale i zakazywać nie mam władzy.

 

 

PS. Żeby mieć pojęcie i nie wyjść na ignoranta, posłuchałam piosenki, którą wstawił Ares (a nuż zmienię zdanie i wszystkich przeproszę), bo pomyślałam, że może znam tylko jej starsze dokonania i nowe są choć trochę inne... pomyliłam się. Umca-umca, elektronika i melodyjka, niczym z pegasusowych gier. Jednak wciąż nie widzę tej, wspomnianej "niesamowitości".

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem na telefonie, więc nie będę sie rozpisywał. Zgadzam się z Tobą Taiteilija - Lady Gaga to dla mnie tylko komercja i osoba bardzo kontrowersyjna, szokująca. Głosu nie ma złego, jednak ukryty pod całą warstwą tandety i zamieszania, talent jest niewidoczny. Jest to czysta subiektywna ocena i nie mam zamiaru nikogo obrażać. Jeżeli jej twórczość daje wam radość to słuchajcie dalej. Ja jej nie trawie i tyle.

Moja ocena nie jest bezpodstawna - przesłuchałem wszystkie płyty, aby móc ocenić. Jedynym utworem, który mogę słuchać bez bólu głowy jest "Bloody Marry" z płyty "Born This Way". A poniżej linkaczon:

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak inni, więc będę pisać tylko w swoim imieniu... Lady Gaga jest jedną z tych popowych artystek, której praktycznie każda piosenka mi się podoba. Bo nie zawsze w muzyce poszukuję głębi. Czasami fajnie jest posłuchać czegoś lekkiego, przyjemnego, wpadającego w ucho. Na przykład podczas jazdy samochodem - uwielbiam wtedy słuchać radiowych hitów! Najlepiej mi się jedzie właśnie przy takiej muzyce. Nie jestem w stanie słuchać wtedy muzyki, która uprzyjemnia mi wieczory, chwile zadumy czy takiej, która mnie uspokaja.

Pop jest dobrą odskocznią. I świetnie bawię się przy takiej muzyce w klubach! Serio!

Nie szukam tam jakiegoś większego przekazu (choć zdarzają się popowe piosenki, które go mają). Dla mnie to po prostu umilenie czasu. A Gaga ma repertuar, który praktycznie w całości do mnie trafia ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ależ ja za każdym razem jadąc samochodem słucham Radio Zet, Rmfffmmfmfmm lub innych stacji :D Każdy (no może każdy) potrzebuje czasem odskoczni od stale słuchanego gatunku. Ja jestem bardzo otwarty na inne gatunki, jednakże jej twórczość mi nie podchodzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam posłuchać jazzowych piosenek GaGi. Ona ma kawał dobrego głosu. :)

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lady Gaga wraz z Tonym Bennettm otrzymali Grammy w kategorii "Najlepsza płyta pop" za album "Cheek to Cheek". :)

 

2zewggj.jpg

 

Powiem szczerze, że słusznie album jest naprawdę godny uwagi. :)

Polecam posłuchajcie występów Gagi i pana Tony'ego. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.