Jump to content
Taiteilija

Bieżące newsy

Recommended Posts

Ktoś chętny na oficjalną książkę z nutami i tabulaturami z ostatniego albumu? To 15 listopada odbędzie się premiera EFMB Song Book. Można już zamawiać. :)

Gratka dla gitarzystów... Dla mnie bardziej ciekawostka. ;) Coś podobnego zespół wydał chyba w czasach Once albo i Dark Passion Play. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie książki raczej mają w tych czasach bardziej wartość kolekcjonerską niż praktyczną, bo tabulatury i nuty można spokojnie znaleźć w internecie, nie wspominając już o poradnikach na yotubie, które tłumaczą krok po kroku, jak zagrać dany utwór...ale może kiedyś sam się skusze. Tak chociażby ze względów kolekcjonerskich ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu Nightwish ogłosił pierwszy europejski nie-festiwalowy koncert w ramach trasy „Decades World Tour 2018”. Szczęściarzami są fani w Estonii. Zespół wystąpi 18. maja w Talinie. Myślicie, że nam też się poszczęści i zobaczymy ich w Polsce? ;) Ja wierzę, że tak.

A oto i najnowsze zdjęcia grupy, autorstwa samego Tima Tronckoe. Piękne ♥

dsb5C4e.jpg?1

fEAyEq7.jpg?1

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koszulka Century Child i Imaginaerum w wersji Decades są piękne... Co z tego, że mam już chyba ze 6 koszulek NW, na święta - purfect

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nightwish - We Were Here

 

One studio album. Six musicians. 149 shows. 3000 drumsticks. 20 000 beers. 1,5 million fans. Nightwish - We Were Here is a book about the most succesful rock band from Finland.

 

Note! This book is in Finnish.

 

Release date: 15th January 2018

Writer: Timo Isoaho

Pages: 300

ISBN: 978-952-01-1753-5

 

 

 

Ze strony Nightwish - shopu, a to nowina!  Czyzby dalsza część biografii zespołu (tym razem obejmująca ostatnią dekadę), a może to rzecz dotycząca tylko ostatniego albumu?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nightwish - We Were Here

 

One studio album. Six musicians. 149 shows. 3000 drumsticks. 20 000 beers. 1,5 million fans. Nightwish - We Were Here is a book about the most succesful rock band from Finland.

 

Note! This book is in Finnish.

 

Release date: 15th January 2018

Writer: Timo Isoaho

Pages: 300

ISBN: 978-952-01-1753-5

 

 

 

Ze strony Nightwish - shopu, a to nowina!  Czyzby dalsza część biografii zespołu (tym razem obejmująca ostatnią dekadę), a może to rzecz dotycząca tylko ostatniego albumu?

Wydaje mi się, że to będzie coś (biografio-fotoksiążka?) opisujące tylko ostatnią 'erę' NW, czyli po dołączeniu Floor. Wątpię, by Anette się zgodziła być częścią czegoś podobnego, skoro już kiedyś przecież kazała się wymazać z któregoś DVD Nightwisha (Showtime Storytime?). Czyli niestety nie dekada, a ostatnie 5 lat, more or less. Lepsze to niż nic. Poza tym zobaczy się jeszcze czy to będzie bardziej jak biografia czy bardziej fotoksiążka - Timo Isoaho jest fotografem, ale też dziennikarzem, więc kto wie... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś podano okładkę i tracklistę nowego wydawnictwa, czyli Decades. Wszystkie utwory zremasterowano, premiera 9 marca. :)

 

Dobrze, że pierwszy utwór zespołu zatytułowany - nomen omen - Nightwish znalazł się wreszcie na jakiejś kompilacji typu greatest hits.

https://www.backstagerockshop.com/collections/nightwish/products/nightwish-decades-earbook

 

brs-nightwish-decades-earbook_800x.jpg?v=1515053548

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsza wspólna kolacja od ponad roku i obmyślanie planu na nadchodzącą trasę. :)

26993848_2049330008418145_3563170621091125885_n.jpg?oh=7484753f860eb0a02d751dcb1e290b8c&oe=5AF8B37E

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem gdzie to wrzucić, ale pojawiłsię krótki zwiastun wywiadu z 1/3 Nightwisha w fińskim Radiu Rock, gdzie Tuomas mówi jak to prace nad albumem Auri odblokowało inspirację na kolejny album Nightwish ::) Wspomniał też, że wczesniej niż w 2020 mamy się albumu nie spodziewać.

 

http://johannakurkela.tumblr.com/post/170419162544/a-small-teaser-of-auris-interview-for-radio-rock

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuomas określił, że składanka Decades to coś więcej, niż "The best of" zespołu. Według kompozytora, na płycie znajdą się te utwory, które skupiają w sobie największą esencję Nightwish. Będzie to dobry wybór dla tych, którzy nie znają NW, a chcą poznać zespół i odkryć kwintesencję ich twórczości. Holopainen tworzył track listę, wsłuchując się w piosenki, robił notatki. W rezultacie, odtwarzajac Decades, będziemy cofać się w czasie do początków grupy, by na koniec odkryć słynne demo Nightwish :) Oficjalny trailer:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncepcja Decades ma największe znaczenie dla samego zespołu (jako forma zwieńczenia lat na scenie) i nowych fanów, tak naprawdę, bo starzy znają wszystkie utwory i mają własną koncepcję esencji muzyki NW. Wątpię, czy ponowne podrasowanie techniczne kawałków wiele w istocie zmieni. Składanka to miły gest, ale jako przystawka, bo głównym daniem będzie sama trasa i stare kawałki, akustyczne kawałki w wykonaniu Floor. To jest to, co nazywam faktyczną rocznicą - ta właśnie trasa! Choć szkoda, że zapewne opóźni ona nowe wydawnictwo. Informacja o spodziewanym terminie nowego albumu... że to będzie dopiero 2020... to sztylet w serce, ale nie ma co ich pospieszać, skoro dostaniemy i Decades (przystawka), trasę (danie główne) i album Auri (deser). To zawsze coś, a spodziewam się też nagrań z samych koncertów! Chociaż nie wydają albumu, to jednak nie próżnują. Dobrze to wiedzieć. :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Mamy drugi trailer dotyczący wydawnictwa Decades. Tuomas uchyla rąbka tajemnicy i pokazuje, co znajdziemy w środku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekam na marzec i choć trochę ubolewam (nowy album 2020 r....) to jednak Auri, składanka, listopad.. to mnie trzyma przy życiu!!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
         Nightwish wystąpił pod koniec czerwca we Francji, na festiwalu Hellfest. Podczas tej imprezy Tuomas udzielił wywiadu międzynarodowemu portalowi muzycznemu Metal Wani. Podczas rozmowy, lider NW zdradził kilka ciekawych newsów. Nie udało mi się przetłumaczyć wszystkiego "słowo w słowo", ale była mowa o sprawach dotyczących nowej płyty i o przyszłości.                                         Na początku Tuomas opowiada o sobie - ciągle ewoluuje jako twórca, kompozytor, autor tekstów. Decades uruchomiło machinę czasu, ale nastąpiła zmiana w interpretacji utworów. Na koncertach wciąż lubi grać TGSOE, IWMTB - ludzie wtedy bawią się najlepiej, skaczą oraz GLS z epickim finałem Floor. Jeśli chodzi o nowy album, to proces twórczy jest w toku. Tuomas ma już napisane ok. 80% materiału. Jest zbyt wcześnie, by o tym mówić, nikt nie zna i nie słyszał nowych utworów. Chcą w czerwcu 2019 roku rozpocząć próby i nagrania - summer camp. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wiosną 2020 roku ukaże się nowy krążek. Potem oczywiście światowa trasa koncertowa. Mamy także wieści w sprawie Jukki. Tuomas spotkał się z nim niedawno na meczu bejsbolowym. Jukka ma się o wiele lepiej, bezsenność ustępuje, ale niestety, przeszedł w tym roku operację ręki. W przyszłym roku zapadną decyzje o jego ewentualnym powrocie do grania. Niewykluczone, że Julka wróci i przyłączy się do prac nad nową płytą. TH pytany o inspiracje do pracy nad nowym albumem odpowiedział, że głównym jej źródłem jest nadal natura, zło i dobro, światło i mrok, to co dzieje się wokół nas - pozytywne i negatywne strony życia. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale nie zamierzają nagrywać więcej filmów o twórczości, przeszłości zespołu. Tuomas uważa, że przemysł filmowy jest "trudny", kłopotliwe jest nawet kręcenie "music video". Na koniec dodaje, że lubi festiwale, że to muzyczne święta, świetnie zorganizowane pod względem logistycznym. Ale przyznaję, że nigdy nie oglądał występów innych zespołów z drugiej strony, z perspektywy widza. Zawsze stoi na scenie lub na backstage i tam ma kontakt z artystami. Wspomina Wacken i Showtime, Storytime jako jeden z najlepszych występów. W sprawie modyfikacji setlisty podczas Decades twierdzi, że nie będzie wielkich zmian przy okazji nadchodzących koncertów, zawsze są to 22-23 utwory, wymienia się kilka i długość setu zależy od ram czasowych danego występu.                                               Polecam posłuchać wywiadu, chociaż nie ma wizji, to Tuo uchyla rąbka tajemnicy i zdradza konkrety dotyczące przyszłości. I nareszcie jakieś wieści dotyczące Jukki! Jestem bardzo ciekawa nowego albumu! Sądząc po inspiracjach lidera, wszystko może się zdarzyć? Co myślicie o słowach Tuomasa?
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię, podziwiam i szanuję ludzi wiernych swoim ideałom. Zdaję sobie sprawę, że życie trochę weryfikuje nasze założenia ale ich podstawa powinna zostać ta sama. Takiego odbieram Tuomasa i bardzo odpowiada mi jego stabilna wrażliwość na kontrowersje tego świata. Znam kapelę ponad 10 lat i mimo wierności klimatowi jaki tworzy swoją twórczością wciąż mnie czymś zaskakuje. Niektóre utwory zanim się z nimi oswoję, działają na mnie jak "płachta na byka"- wydają mi się kiczowate, mało ambitne....Chyba to min. powoduje chęć poznawania kolejnych a ich moja muzyczna analiza nie ma końca. Po kolejnym krążku spodziewam się wszystkiego, bo Maestro jest coraz bardziej doświadczony i coraz mocniej świadomy swoich możliwości. Apropo Jukki, szczerze bałam się że nie wróci do kapeli i choć bardzo polubiłam i mocno zaakceptowałam Kaia to info o Nevalainenie łaskocze sentymentalnie:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spodziewam się pewnej spójności i kontynuacji tematów muzycznych, tekstów i idei obecnej na EFMB, ale myślę też, że Tuomas sięgnie po nowe wątki i w całej swej konsekwencji, tchnie jakąś świeżość w nowe utwory. Co do Jukki, to martwi mnie ta operacja ręki. Nie znamy szczegółów i powodów, dlaczego został poddany zabiegowi, ale dla bębniarza sprawne ręce to podstawa. Miejmy nadzieję, że wydobrzeje i weźmie udział w nagraniach nowej płyty :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, jak i Ania, spodziewam się kontynuacji muzycznych idei z EFMB, ale także, być może, lekkiego powrotu w kierunku fantastyki. Skąd pomysł? Otóż, Auri. Wiem, że to projekt niejako solowy, ale ma on nieco bardziej baśniowy, fantastyczny wydźwięk, co wiąże się z silną inspiracją książką "Imię Wiatru" Rothfussa (swoją drogą, muszę ją w końcu przeczytać!). Skoro zatem Tuo wciąż czuje potrzebę fantastyki, ogląda seriale, takie jak Stranger Things czy Black Mirror (wspomniane w książeczce do płyty Auri), to znaczy, że możemy spodziewać się także tematyki pokrewnej Imaginaerum, ale... Tuomas mocno wciągnął się w tematy naukowe, zatem pewnie z nich nie zrezygnuje i dalej będzie o nich pisał. Może czeka nas miks IM z EFMB? A spoiwem byłaby nieśmiertelna prawda o wartości życia? Kto wie?

Co do Jukki, to faktycznie informacja o operacji ręki jest niepokojąca. Bardzo. To w końcu niemalże główne narzędzie perkusisty! Cóż, cieszy mnie jednak, że jego kondycja nieco się poprawiła (mam na myśli bezsenność). Mam nadzieję, że z tą ręką to nic poważnego. Lubię Kai, ale Jukka to Jukka. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.