Jump to content
Sign in to follow this  
Maciek

Queen

Recommended Posts

No właśnie, to bardziej film, który ma celebrować twórczość Queen i osobę Freddiego, bo z prawdziwą biografią to tam się niewiele zgadza, wiele rzeczy to fikcja fabularna, a tak wspaniałe początki zespołu niemal nie istnieją. Niemniej chyba nie o to chodziło, a o fakt, by kolejne osoby, kolejne pokolenie mogło doświadczyć zespołu, może się bardziej zainteresować, może samemu zgłębić. Ostatni raz tyle się mówiło o Queenie, gdy wychodziło Made in Heaven, czyli ponad dwadzieścia lat temu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film był znakomity, a Rami Malek śpiewająco (sic!) udźwignął ciężar roli Freddiego. Naprawdę warto obejrzeć. A to, że nie był on biografią, lecz raczej fabularyzowaną hagiografią - licentia poetica, głównym bohaterem i tak była muzyka. Po filmie wrzuciłem sobie na YT występ Queen z Live Aid na Wembley i byłem oszołomiony wiernością filmowego odwzorowania wydarzenia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie film rozczarował:( Myślę, że wynika to z tego że ostatnie oglądane przeze mnie biografie było mocno odtwórcze i ten fakt powodował niekontrolowane utożsamianie się z bohaterami. Aktorstwo w projekcie było ogólnie ok, choć nie były to role zbyt charakterystyczne więc nie za trudne do odtworzenia. Rami Malek nieźle poradził sobie z rolą Freddiego, choć to tak serio mogą rzetelnie ocenić tylko Ci co znali muzyka osobiście. Ogólnie film nie wyzwolił we mnie emocji, których się spodziewałam, poza koncertem na Wembley, bo to wogóle jeden z najlepszych koncertów wszechczasów:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O taaa Beatko sceny z Wembley były genialne i ten widok z sceny na publikę ,no i aktor grający Maya ,jak to on toćka w toćkę dobrze się skubaniec przygotował

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.